Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Josef Jungmann.  Historicky 12. Evropský den jazyků se pro naši třídu 9.B nesl ve znamení ankety na téma J. Jungmann.  Během dopoledne jsme v centru.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Josef Jungmann.  Historicky 12. Evropský den jazyků se pro naši třídu 9.B nesl ve znamení ankety na téma J. Jungmann.  Během dopoledne jsme v centru."— Transkript prezentace:

1 Josef Jungmann

2  Historicky 12. Evropský den jazyků se pro naši třídu 9.B nesl ve znamení ankety na téma J. Jungmann.  Během dopoledne jsme v centru města v několika skupinách vyzpovídali sto lidí a zjistili tak, co lidé v našem městě o Jungmannovi vědí.

3

4 Správně odpovědělo: 30 Špatně odpovědělo: 73 Perličky: založil naši školu byl básník zakladatel mládežnické organizace  Jazykovědec, překladatel, osobnost Národního obrození

5

6 Správně odpovědělo: 53 Špatně odpovědělo: 50 Perličky: 300př.n.l 30. století 10. století 15. století  Žil v 19. století.

7

8 Správně odpovědělo: 54 Špatně odpovědělo: 48 Perličky: doktor filozof zvěrolékař kovář hostinský stavitel dělník ředitel novinář  Byl učitelem – první učitel češtiny u nás.

9

10 Správně odpovědělo: 64 Špatně odpovědělo: 37 Perličky: postavil školu  Napsal pětidílný slovník česko- německý- 120 000 slov z toho tisíce slov použil v češtině poprvé.

11

12 Správně odpovědělo: 43 Špatně odpovědělo: 59 Perličky: most náměstí hospoda gymnázium  V Litovli je po něm pojmenovaná ulice, ve které stojí naše škola.

13  Vytvořila třída 9.B a Ondřej Navrátil a Ondřej Rozman z 5.A


Stáhnout ppt "Josef Jungmann.  Historicky 12. Evropský den jazyků se pro naši třídu 9.B nesl ve znamení ankety na téma J. Jungmann.  Během dopoledne jsme v centru."

Podobné prezentace


Reklamy Google