Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Halloween Autorem materiálu, pokud není uvedeno jinak, je Bc. Kateřina Najmanová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Halloween Autorem materiálu, pokud není uvedeno jinak, je Bc. Kateřina Najmanová."— Transkript prezentace:

1 Halloween Autorem materiálu, pokud není uvedeno jinak, je Bc. Kateřina Najmanová.

2 Anotace: Materiál seznamuje žáky s anglosaským svátkem Halloween Autor: Bc. Kateřina Najmanová (Autor) Datum vytvoření: říjen 2013 Jazyk: Angličtina Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: cizí jazyk Tematický okruh: řečové dovednosti Očekávaný výstup: přiřadí mluvenou a psanou podobu téhož slova či slovního spojení Speciální vzdělávací potřeby: -žádné - Klíčová slova: Halloween, witch, ghost, pumpkin Druh učebního materiálu: prezentace Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – první stupeň Typická věková skupina: 7-10 let

3 Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem „ Trick or Treat“ a dostávají sladkosti. Znaky jsou vyřezávané dýně, čarodějky, duchové, černé kočky, oheň, příšery, duchové, kostlivci. Typické barvy jsou černá a oranžová.

4 Jack o´Lanterns- made of pumpkins Obrázek 1:

5 A witch- čarodějnice Obrázek 2:

6 A spooky cat- strašidelná kočka Obrázek 3:

7 Skeleton- kostlivec Obrázek 4:

8 Costumes- kostýmy Obrázek 5:

9 Odpověz na otázky: Do you like Halloween? What date is Halloween celebrated? Are you afraid of a witch? What is your favourite costume? What colour is a pumpkin?

10 1. Anthony92931.[cit. 2013-10-16]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jack_O_Lanterns.jpg 2. R Stennet.[cit. 2013-10-16]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Odds_nipperkins.png 3. Papushin. [cit. 2013-10-16]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Spooky_cat.jpg 4. Carioca.[cit. 2013-10-16]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Skeleton_warrior.jpg 5. Vlastní archiv autorky


Stáhnout ppt "Halloween Autorem materiálu, pokud není uvedeno jinak, je Bc. Kateřina Najmanová."

Podobné prezentace


Reklamy Google