Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TURNÉ LISTOPAD - PROSINEC 2007.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TURNÉ LISTOPAD - PROSINEC 2007."— Transkript prezentace:

1 TURNÉ LISTOPAD - PROSINEC 2007

2

3 JAK TO ZAČALO Vše začalo v březnu 2007 na rádiu Hey. Zde David prvně oznámil, že mu bylo nabídnuto hostování na koncertním turné paní Evy Urbanové. Některé nabídky se odmítnout nedají a tato byla jednou z nich. Vždyť nejeden již „zavedený operní hlas“ by si s paní Urbanovou jistě rád zazpíval na stejném podiu. David se pod vedením paní profesorky Boháčové začal opernímu zpěvu věnovat velmi intenzivně již několik měsíců před touto nabídkou. Jeho debut v opeře Candide byl více než úspěšný. A ani červnové koncertní provedení opery Porgy a Bess ve Valdštejnské zahradě, nenechalo snad ani poslední reptaly na pochybách, jakým směrem se David začíná ubírat.

4 Jak turné postupovalo Žel přípravy na turné se neobešly bez potíží. Začátek byl poznamenán tragickou smrtí mladého nadaného dirigenta Františka Preislera (+34). „Tragická smrt Františka Preislera byla a je pro mne velkou osobní ztrátou. Už od jara jsme s Františkem spolupracovali na výběru a aranžmá písní, které bych měl zpívat na turné,“ řekl nám v zářijovém rozhovoru David. Smlouvu pan Janeček poté podepsal s Varhanem Osrchetrovičem Bauerem. Na turné se nechystali jen umělci, ale i Davidovi příznivci. Vzhledem k tomu, že se vždy vše ohledně FanKlubu centrovalo do hlavního města, bylo příjemnou změnou, že se sraz mohl přesunout v rámci prvního koncertu celého turné na Moravu, do krásného města Olomouce. Už dlouho před tím, než byly známy termíny jednotlivých koncertů se FKDU snažilo dát dohromady zájemce, aby se v Olomouci mohli seznámit i ti členové FanKlubu, co se ještě nikdy neviděli a z Moravy do Prahy to mají daleko. Organizace a hlavně koupě vstupenek právě na tento koncert byly dlouho hrou nervů. Termín koncertu se blížil a zatímco ostatní města již měla vstupenky v prodeji, Olomouc zůstávala jako poslední jakoby mimo dění. Nakonec však i tato poslední překážka byla zdolána. O srazu se dočtete na: Olomouc Ostrava Hradec Králové České Budějovice Plzeň Liberec - ZRUŠENO Bratislava Brno Praha Mladá Boleslav - bez Terezy Mátlové

5 FRANTIŠEK PREISLER * František Preisler vystudoval hru na varhany na brněnské konzervatoři a obor dirigování na JAMU v Brně. Soukromě studoval zpěv a hru na trombon. Studia završil absolvováním Mistrovského dirigentského kurzu ve Vídni. Působil nejprve v souboru operety a záhy nato opery Národního divadla v Brně. V roce 1993 se stal laureátem Mezinárodní pěvecké soutěže Franze Lehára v Komárně. V letech 1995–2003 byl dirigentem opery Národního divadla. Předposlední červencový den přinesl z Itálie velmi smutnou a nečekanou zprávu. Mladý nadějný dirigent a českotřebovský patriot František Preisler junior náhle zemřel.

6 VARHAN ORCHESTROVIČ BAUER
Velmi výrazný, osobitý a nadčasový hudební skladatel, dirigent a showman. Úspěšně absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, obory skladba (profesor Antonín Bílý) a dirigování (profesor Hynek Farkač). Během studia založil a dirigoval svůj vlastní experimentální symfonický orchestr „Worchester Scandal“ (60 členů). Realizoval tím vlastní kompozice, v nichž šlo o hledání syntézy stylů, žánrů, barev a nálad nejen symfonické hudby, ale i jazzu, funku či rapu. Pro jeho umělecký růst byl také velmi přínosný půlroční pobyt v Los Angeles, kde načerpal spoustu vědomostí (Beverly Hills Library), pracovních zkušeností (hudba pro TV a film) a inspirace pro další tvorbu (jammsessions s americkými jazzmany). Po ukončení studia pracoval jako orchestrátor, aranžér i dirigent filmové a scénické hudby pro Michala Pavlíčka

7 EVA URBANOVÁ http://www.evaurbanova.com/cz/
Eva Urbanová je přední česká operní pěvkyně - sopranistka. Od roku 1990 působí v opeře Národního divadla. Vystupuje na předních scénách po celém světě: v Connecticut Garden Opera and Orchestra, v milánské La Scale, v newyorské Metropolitní opeře, v londýnské Royal Albert Hall, v Carnegie Hall v New Yorku i jinde.

8 DAVID ULIČNÍK http://www.davidulicnik.cz/
S lehkostí se pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu až po námluvy se světem klasické hudby. Patří mezi vyhledávané zpěváky náročných muzikálových rolí. Byl opakovaně nominován na cenu Thálie a mezi největší úspěchy řadí Jeana Valjeana ze slavných Bídníků (Les Misérables), nebo amerického vojáka Johna z muzikálu Miss Saigon. Mezi českými interprety drží David pozoruhodný rekord, když účinkoval v nejvýznamnějších scénických dílech Leonarda Bernsteina. Šéfdirigent Caspar Richter jej zařadil mezi sólisty mezinárodního nastudování oratoria The Mass (Mše), dále se představil jako Tony inscenaci West Side Story (HDK Praha) a nedávno završil úspěšnou řadu titulní rolí v opeře Candide (Státni opera Praha). Je jedním z členů vokální senzace 4TET, se kterou obdržel zlatou desku za CD 4TET 1st. Na debutovém albu Hladina zvlněná představil původní písně Martina Šebestíka, které jsou příjemnou ukázkou inteligentního popu. Na podzimním turné Evy Urbanové představil David několik písní z připravovaného alba Znamení. Tato nahrávka přináší pozoruhodné skladby na pomezí vážné a populární hudby, za doprovodu velkého symfonického orchestru i moderních zvuků.

9 TEREZA MÁTLOVÁ Po studiu hry na flétnu, klavír a po studiu zpěvu, zaměřeného na barokní hudbu, vystudovala operní zpěv na AMU u profesorky Hudecové. Zúčastnila se řady mistrovských kurzů u nás i v zahraničí (mj. pod vedením Gabriely Beňačkové nebo Helmuta Rilinga na Bachově akademii ve Stuttgartu). Pravidelně se zúčastňuje hudebních festivalů (Pražské jaro, Janáčkův Máj, festival J. S. Bacha v Lipsku, festival v israelském Abugosh). Na operním festivalu v irském Wexfordu získala v roce 1999 Cenu nadace Gerharda Arnholda jako Talent roku. Hostuje jako sólistka v Národním divadle v Praze, Státní opeře Praha a v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Koncertní činnosti se věnuje nejen u nás, ale i v zahraničí (Francie, Polsko, Itálie, Německo, Španělsko, Irsko, Malta, Israel). Úzce spolupracuje s Filharmonií Bohuslava Martinů, s Janáčkovou filharmonií, Collegiem českých filharmoniků, Jiřím Stivínem a Gabrielou Demeterovou (hostuje na jejím supraphonském CD Kouzelné housle). Podílela se na natáčení aranží Jaz Colemana pro gramofonovou firmu Universal.

10 DAVID SPILKA http://www.davidspilka.cz/
Narodil se v Olomouci. Bydlí v Olomouci. Letos absolvoval Střední odbornou obchodní školu. Hraje v kapelách: James D.S. - sólový zpěv (nu-metal) Stage - klávesy (progress metal)

11 ROBERT DANIEL Slovenský "Tom Jones" Narozen: 8.4.1983 Žije v Malackách
4 roky se věnoval studiu operního zpěvu. Konzervatoř ukončil na jaře roku 2003.

12 PROGRAM KONCERTU 14) Andrew Lloyd Webber / Tim Rice – Think Of Me
1) Giacomo Puccini – Nessun Dorma Eva Urbanová 2) Giacomo Puccini – Musetta Quando me´n vo Tereza Mátlová 3) Vangelis – É Bello Sognar 4) Giacomo Puccini – O mio babbino caro 5) Barry White/Tony Sepe – You´re The First Robert Daniel 6) David Hallyday / Lionel Florence / Michael Prostějovský / Patrick Fridrichovský – Znamení David Uličník 7) J. Lennon / P. McCartney – Something in the way David Spilka 8) Tutilli / Staropolli – Lamento Eroico 9) Charles Gounod – Ah je vieux 10) Gabrielle Felisatti – Il Mare Calmo Della Sera 11) Varhan Orchestrovič Bauer – Goyovy přízraky V. O. Bauer, Olomoucká filharmonie 12) Milan Steigerwald – Slzy nedojmou Eva Urbanová, David Spilka 13) Freddie Mercury – We are the champions David Spilka 14) Andrew Lloyd Webber / Tim Rice – Think Of Me Tereza Mátlová, David Uličník 15) F. Sartori, L. Quarantotto – Con Te Partiro 16) David Kreuger, Henrik Janson – Come Primavera Eva Urbanová 17) C. M. Schönberg / A. Boublil / Z. Borovec – Otčenáš David Uličník 18) Larossi / Reid / Romdhane – Si Tú Me Amas 19) Mouse T. / Erroll Rennalls – Sex Bomb Robert Daniel 20) John Milles – Musica

13 Znamení Singl vydaný u příležitosti Allianz Tour
David Uličník jako jediný získal svolení k uvedení české verze megahitu Vivre pour le meilleur francouzské rockové legendy Johnnyho Hallydaye pod českým názvem Znamení. Český text je společným dílem Michaela Prostějovského a Patricka Fridrichovského.

14

15

16 Think of Me zřejmě nejkrásnější píseň z muzikálu Fantom opery (The Phantom of the Opera) autora Andrew Lloyd Webbera, zpívaná představiteli postav Carlotty, Christine a Raoula Roli krásné a nadané zpěvačky Christine na turné „ztvárnila“ Tereza Mátlová a zpovzdálí přicházel hlas Raoula – Davida Uličníka.

17 Con Te Partiro (volný překlad „s tebou odejdu“)
italská operně-populární píseň 20. století Poprvé ji zpíval Andrea Bocelli veřejně v roce 1995, poté ji zařadil na své album, a je s ní tudíž nejvíce spojován. Pozdější verze – původně duet Bocelliho se sopranistkou Sarah Brightman – zpívaná částečně anglicky pod názvem Time to Say Goodbye zazněla i na turné v podání Terezy Mátlové a Davida Uličníka.

18 Otčenáš "modlitba" Jeana Valjeana z dnes již legendárního muzikálu Les Misérables - Bídníci auturů Schönberga a Boublila. Valjean v ní v tichu noci prosí Boha, aby chránil studenta Maria při útoku, jenž patrně nastane... David Uličník jako nejmladší český Valjean tuto píseň představil divákům také na turné.

19 Ave Maria (zazněla jako přídavek koncertu)
skladba Franze Schuberta z 1. pol. 19. stol., napsaná původně na slova básně Sira Waltra Scotta, přeložená do němčiny jako Ellens Dritter Gesang, v níž se Ellen v úkrytu modlí k Panně Marii. Zřejmě i to inspirovalo neznámého autora, aby k Schubertově hudbě přiřadil text latinské modlitby Ave Maria (Zdrávas Maria). A právě verze s latinským textem je dnes nejčastěji vyhledávána mnohými světovými interprety, z nichž nejznámější je zřejmě v podání Luciana Pavarottiho. Na podzimním turné jsme ji mohli slyšet v originálním pojetí orchestru a sólistů Evy Urbanové, Terezy Mátlové a Davida Uličníka.

20


Stáhnout ppt "TURNÉ LISTOPAD - PROSINEC 2007."

Podobné prezentace


Reklamy Google