Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Che Guevara.  vlastním jménem Ernesto Guevara de la Serna  narozen 14.6.1928 v argentinském Rosario  mezinárodní revolucionář a politik  vystudoval.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Che Guevara.  vlastním jménem Ernesto Guevara de la Serna  narozen 14.6.1928 v argentinském Rosario  mezinárodní revolucionář a politik  vystudoval."— Transkript prezentace:

1 Che Guevara

2  vlastním jménem Ernesto Guevara de la Serna  narozen 14.6.1928 v argentinském Rosario  mezinárodní revolucionář a politik  vystudoval medicínu  1954 odešel do Mexico City – připojil se k F. Castrovi  po revoluci v Kubě druhým mužem ve vládě (oficiálně ministr průmyslu + prezident Národní kubánské banky )

3 po kritice SSSR i kapitalistických státu zbaven funkcí po kritice SSSR i kapitalistických státu zbaven funkcí pobýval v různých afrických zemích, kde podporoval mj. povstání v Belgickém Kongu pobýval v různých afrických zemích, kde podporoval mj. povstání v Belgickém Kongu 1967 zabit v Bolívii 1967 zabit v Bolívii po Guevarově smrti byl zveřejněn jeho osobní deník po Guevarově smrti byl zveřejněn jeho osobní deník jeho charisma a odmítání podbízet se jakémukoliv druhu establishmentu z něho učinilo vzor Nové levice v Evropě a USA v 60. a 70. letech jeho charisma a odmítání podbízet se jakémukoliv druhu establishmentu z něho učinilo vzor Nové levice v Evropě a USA v 60. a 70. letech nejznámější dílo Che Guevary: nejznámější dílo Che Guevary: Socialismus a člověk na Kubě (1965)

4


Stáhnout ppt "Che Guevara.  vlastním jménem Ernesto Guevara de la Serna  narozen 14.6.1928 v argentinském Rosario  mezinárodní revolucionář a politik  vystudoval."

Podobné prezentace


Reklamy Google