Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

RUMUNSKO Kristýna Šarounová. Rumunsko Kristýna Šarounová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "RUMUNSKO Kristýna Šarounová. Rumunsko Kristýna Šarounová."— Transkript prezentace:

1 RUMUNSKO Kristýna Šarounová

2 Rumunsko Kristýna Šarounová

3 Základní informace Hlavní město – Bukurešť Počet obyvatel - 22 246 862 Rozloha – 238 391 km 2 Jazyk – rumunština, němčina Náboženství – křesťanství Časové pásmo - +1 hodina k ČR

4 Informace o zemi Rumunsko leží v jihovýchodní části Evropy. Sousedí s Ukrajinou, Maďarskem, Srbskem Bulharskem a Moldavskem. Je největší zemí v jihovýchodní Evropě. Na východě Rumunsko omývá Černé moře. Rumunsko je členem Evropské unie. Největší řeka Rumunska je Dunaj.

5 Mapa Dunaj

6 Bukurešť Hlavní a největší město Rumunska. Jediné město v Rumunsku, které má přes dva miliony obyvatel. Bukurešť je politickým, kulturním a hospodářským centrem země.

7 Za vidění stojí impozantní budova parlamentu, která je po Pentagonu druhým největším domem na světě. Objekt je 84 metrů vysoký. Budova je dnes především sídlem parlamentu, v dalších částech se nachází muzeum moderního umění.

8 Zajímavosti Dominantou Rumunska jsou Karpaty, rozkládají se ve středu země. V tomto pohoří se nachází nejvyšší hora tohoto státu Moldoveanu. Raritou Rumunska jsou bahenní sopky, které najdeme ve východních Karpatech.

9 Bahenní sopky u vesnice Berca jsou několik metrů vysoké útvary vzniklé výronem plynů a bahna. Celá oblast vypadá opuštěně, vyprahle, beze známek života a připomíná krajinu na Měsíci.

10

11 Rumunsko obrázky

12 Zdroje Informace: http://xjeirgcht10.webgarden.cz http://www.quido.cz/priroda/berca.html http://www.turistika.cz/turistickecile/detail/pieele-mare-a-piclele- mica-bahenni-sopky Obrázky: http://www.bedekr.cz/staty/Evropa/Rumunsko http://picasaweb.google.com/lh/photo/d9GqsrI51YjZKsnlYD7qw http://rumunskem.cz/bukurest http://www.quido.cz/priroda/berca.html http://cestovani.idnes.cz/rumunsko-prirodni-rarity-evropy-dqq- /igsvet.asp?c=A071024_162800_igsvet_tom http://www.lideazeme.cz/clanek/vybusna-rise-bahna-ropy-a-soli http://erumunsko.cz/zakladni-informace-o-rumunsku/ http://www.spvd.cz/?p=svet/ro/ro.html&m=svet/ro/menu_ro.html http://ameno.blog.cz/0805/rumunsko http://kisska858.blog.cz/rubrika/staty-zeme


Stáhnout ppt "RUMUNSKO Kristýna Šarounová. Rumunsko Kristýna Šarounová."

Podobné prezentace


Reklamy Google