Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

V dopise Galatským 6,7 je psáno: Neklamte se, Bohu se nikdo nebude posmívat. Co člověk zaseje, to také sklidí. Tady jsou příklady těch, kteří zesměšňovali.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "V dopise Galatským 6,7 je psáno: Neklamte se, Bohu se nikdo nebude posmívat. Co člověk zaseje, to také sklidí. Tady jsou příklady těch, kteří zesměšňovali."— Transkript prezentace:

1 V dopise Galatským 6,7 je psáno: Neklamte se, Bohu se nikdo nebude posmívat. Co člověk zaseje, to také sklidí. Tady jsou příklady těch, kteří zesměšňovali Boha:

2 John Lennon (anglický zpěvák) Před lety v rozhovoru pro American Magazine řekl: "Křesťanství zanikne, vytratí se. Nemusím se o to hádat, jsem o tom úplně přesvědčený. Ježíš byl OK, ale jeho témata byla příliš jednoduchá. Dnes jsme my slavnější než On." Lennon, po tom co řekl,že Beatles byli slavnější než Ježíš Kristus, byl zastřelen.

3 Tancredo Neves (Prezidentský kandidát v Brazílii) V rámci předvolební kampaně řekl, že když dostane 500,000 hlasů, tak ani Bůh nebude moci zabránit, aby byl prezidentem. Dostal hlasy, ale onemocněl a den před svým jmenováním na prezidenta zemřel.

4 Cazuza (bisexuální brazilský skladatel, zpěvák a poeta) Během své show v Rio de Janeiru kouřil cigaretu, vyfukoval obláčky kouře do vzduchu a řekl: "Bože, to je pro tebe." Zemřel ve věku 32 roků v ukrutných bolestech na AIDS

5 Thomas Andrews - člověk který dal postavit Titanic Po jeho zkonstruování se reportér zeptal, „Jak je loď bezpečná“? On s ironií v hlase odpověděl: "Ani Bůh jej nemůže potopit."...všichni víme, co se s Titanicem stalo. 1523 obětí této katastrofy je toho důkazem.

6 Marilyn Monroe (americká herečka) Byla navštívena největším americkým evangelistou Billym Grahamem během prezentace jejího show. Billy řekl, že Duch Boží jej poslal, aby jí kázal. Po vyslechnutí toho, co chtěl kazatel říct, odpověděla: Ja nepotřebuji vašeho Ježíše." O týden později byla nalezena mrtvá v jejím apartmánu.

7 Bon Scott (zpěvák) Bývalý vokalista AC/DC. V jedné písni z roku 1979 zpíval: "Nezastavujte mě, jdu cestou dolů, dolů na dálnici, do pekla." 19. února 1980 Ben Scott byl nalezen mrtvý; udušený vlastními zvratky.

8 Campinas (v roku 2005, Brazílie) Parta opilých kamarádů, si šla vyzvednout další jejich kamarádku. Její matka ji odprovázela k autu a byla moc znepokojená opilstvím ostatních, tak řekla dceři držíc její ruku: "Moje dcerko, jdi s Bohem a ať Tě chrání." Ona odpověděla: „Jen pokud by Bůh cestoval v kufru, protože jsme už plní". O hodinu později, se matka dozvěděla, že se stala vážná havárie a všichni zemřeli. Dokonce auto bylo zdemolované tak, že nebylo k rozeznání, o jakou značku auta šlo, ale kufr auta byl neporušený. Policie informovala, že si to neumí vysvětlit, jak mohl kufr zůstat neporušený. Dalším jejich překvapením bylo, že uvnitř kufru byla krabice s vajíčky a ani jedno nebylo rozbité.

9 Christine Hewitt (Jamajská žurnalistka a bavička) Prohlásila, že Bible (Slovo Boží) byla nejhorší knihou, jaká kdy byla napsaná. V červnu 2006 byla nalezena uhořelá k nepoznání ve vlastním automobilu.

10 Ponaučení Ještě o hodně víc důležitých lidí zapomnělo, že není jiné takové jméno, kterému by byla daná taková autorita jako jménu „Ježíš“. Hodně lidí zemřelo, ale jen Ježíš vstal z mrtvých a stále žije.

11 Otázka Kdyby tento text byl vtipem, určitě bys jej poslal mailem všem svým přátelům. Máš na to, poslat dál i tento email? Nezapomínej, že Ježíš říkal: „Když se za mne budete stydět vy, i ja se za vás budu stydět, před svým Otcem na nebesích."


Stáhnout ppt "V dopise Galatským 6,7 je psáno: Neklamte se, Bohu se nikdo nebude posmívat. Co člověk zaseje, to také sklidí. Tady jsou příklady těch, kteří zesměšňovali."

Podobné prezentace


Reklamy Google