Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Paradoxy dnešní doby Paradoxy dnešní doby Máme více odborníku, ale i více problémů. Více zdravotnictví, ale meně péče. Utrácíme příliš bezstarostně.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Paradoxy dnešní doby Paradoxy dnešní doby Máme více odborníku, ale i více problémů. Více zdravotnictví, ale meně péče. Utrácíme příliš bezstarostně."— Transkript prezentace:

1

2 Paradoxy dnešní doby Paradoxy dnešní doby

3 Máme více odborníku, ale i více problémů. Více zdravotnictví, ale meně péče. Utrácíme příliš bezstarostně. Smějeme se pramálo. Jezdíme příliš rychle. Máme více odborníku, ale i více problémů. Více zdravotnictví, ale meně péče. Utrácíme příliš bezstarostně. Smějeme se pramálo. Jezdíme příliš rychle. Dnes máme větší domy a menší rodiny. Více vymožeností, ale méně času. Máme více titulů, ale meně zdravého rozumu. Více vědomostí, ale méně soudnosti. Dnes máme větší domy a menší rodiny. Více vymožeností, ale méně času. Máme více titulů, ale meně zdravého rozumu. Více vědomostí, ale méně soudnosti.

4 Pohádáme se příliš brzy, udobřujeme ale pozdě. Čteme příliš málo, televizi sledujeme mnoho. Znásobili jsme naše majetky, ale zredukovali naše hodnoty. Hovoříme příliš, milujeme pramálo a klameme príliš často. Učíme se vydělávat na živobytí, ale ne jak žit. Přidali jsme roky životu, ale ne život rokům. Pohádáme se příliš brzy, udobřujeme ale pozdě. Čteme příliš málo, televizi sledujeme mnoho. Znásobili jsme naše majetky, ale zredukovali naše hodnoty. Hovoříme příliš, milujeme pramálo a klameme príliš často. Učíme se vydělávat na živobytí, ale ne jak žit. Přidali jsme roky životu, ale ne život rokům.

5 Máme vyšší budovy, ale nižší charaktery. Širší dálnice, ale užší obzory. Máme vyšší budovy, ale nižší charaktery. Širší dálnice, ale užší obzory. Utrácíme více, ale máme méně. Kupujeme více, těšíme se z toho méně. Utrácíme více, ale máme méně. Kupujeme více, těšíme se z toho méně. Píšeme více, učíme sa méně, plánujeme více, dokončujeme méně. Naučili jsme se spěchat, ale ne čekat. Píšeme více, učíme sa méně, plánujeme více, dokončujeme méně. Naučili jsme se spěchat, ale ne čekat.

6 Cestujeme na měsíc a zpět, ale máme problém přejít přez ulici navštívit sousedy. Dobýváme vnější vesmír, ale ne vnitřní. Rozbili jsme atom, ale ne naše předsudky. Cestujeme na měsíc a zpět, ale máme problém přejít přez ulici navštívit sousedy. Dobýváme vnější vesmír, ale ne vnitřní. Rozbili jsme atom, ale ne naše předsudky.

7 Vytvořili jsme více počítačů pro více informácí, abychom vytvořili více kopií, ale máme méně komunikace. Vytvořili jsme více počítačů pro více informácí, abychom vytvořili více kopií, ale máme méně komunikace. Toto je čas rýchlého stravování a pomalého trávení. Čas vysokých mužů a nízkých charakterů. Toto je čas rýchlého stravování a pomalého trávení. Čas vysokých mužů a nízkých charakterů.

8 Máme vyšší kvantitu, ale nižší kvalitu. Více volného času a méně zábavy. Více druhu jídla, ale méně výživy. Máme vyšší kvantitu, ale nižší kvalitu. Více volného času a méně zábavy. Více druhu jídla, ale méně výživy. Dva platy, ale více rozvodu. Hezčí domy, ale neúplné rodiny. Dva platy, ale více rozvodu. Hezčí domy, ale neúplné rodiny.

9 Proto navrhuji..., že tak jako dnes, nenechávej nic na zvláštní příležitost. Protože každý den, který žiješ, je zvláštní příležitost.

10 Vyhledávej vědomosti, čti více, seď na verandě a obdivuj výhled, bez toho, aby jsi věnoval pozornost svým potřebám. Vyhledávej vědomosti, čti více, seď na verandě a obdivuj výhled, bez toho, aby jsi věnoval pozornost svým potřebám. Prožívej více času s rodinou a přáteli, jez oblíbená jídlá a navštěvuj místa, které máš rád. Prožívej více času s rodinou a přáteli, jez oblíbená jídlá a navštěvuj místa, které máš rád.

11 Používej své křištálové poháry, nešetři nejlepším parfémem a použij ho pokaždé když cítiš, že chceš. Používej své křištálové poháry, nešetři nejlepším parfémem a použij ho pokaždé když cítiš, že chceš. Život je řetěz radostných momentů, není jen o přežití.

12 Odstraň ze svého slovníku fráze jako „někdy, jindy a napříště“. Napiš ten dopis, který jsi chtěl napsat,„někdy jindy" Odstraň ze svého slovníku fráze jako „někdy, jindy a napříště“. Napiš ten dopis, který jsi chtěl napsat,„někdy jindy" Pověz své rodině a přátelům jak velmi je máš rád. Neodkládej nic, co vnáší smích a radost do tvého života. Každý den, každá hodina, každá minuta je výjímečná a ty nevíš, jestli nebude tvá poslední... Pověz své rodině a přátelům jak velmi je máš rád. Neodkládej nic, co vnáší smích a radost do tvého života. Každý den, každá hodina, každá minuta je výjímečná a ty nevíš, jestli nebude tvá poslední...

13 Jestli jsi příliš zaneprázdněn, najít si čas poslat tuto zprávu někomu, koho máš rád, říkáš si, že ji pošleš někdy „příště" věř mi – „napříště" tu už nemusíš být, aby jsi ji poslal... Jestli jsi příliš zaneprázdněn, najít si čas poslat tuto zprávu někomu, koho máš rád, říkáš si, že ji pošleš někdy „příště" věř mi – „napříště" tu už nemusíš být, aby jsi ji poslal...


Stáhnout ppt "Paradoxy dnešní doby Paradoxy dnešní doby Máme více odborníku, ale i více problémů. Více zdravotnictví, ale meně péče. Utrácíme příliš bezstarostně."

Podobné prezentace


Reklamy Google