Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

113.1 Procvičení a příklady VYJMENOVANÁ SLOVA PO B Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "113.1 Procvičení a příklady VYJMENOVANÁ SLOVA PO B Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace."— Transkript prezentace:

1 113.1 Procvičení a příklady VYJMENOVANÁ SLOVA PO B Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Autor: Mgr. Pavlína Sirová B-tva, krupob-tí, dob-t vítězství, hodiny odb-ly, b-lá holub-čka, rozb-tá krab-čka, kab-na letadla, nab-tá puška, přib-vá dětí, nový náb-tek, dřevěné b-dlo, sb-rejte b-liny, do Přib-slavi, dobrá nab-dka, velká b-da, slunné ob-dlí, krásný slab-kář, b-tový úřad, b-lková poleva, b-strý Zb-něk, dlouhý pob-t, zralé ob-lí, b-t doma včas, vlnob-tí.

2 113.2 Procvičení a příklady VYJMENOVANÁ SLOVA PO B Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Doplň i,í,y,ý. V dáli b-je hrom. B-tevní lodě se potopily. Ostře nab- tá puška visí na dřevěném b-dle. Z hrnku ub-lo mléko. Cesty se sb-haly. Kočí práskal b-čem. Hodiny b-jí. V neděli ob-čejně b-váme na výletě. Ob-vatelé našeho domu mají v b-tech pěkný náb-tek. Krupob-tí zničilo celou úrodu.

3 113.3 Procvičení a příklady VYJMENOVANÁ SLOVA PO L Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Doplň i,í,y,ý. Když je ml-n bez vody, nemůže ml-nář ml-t. Mluv zřetelně a nepol-kej konce slov. L-bí se mi Erbenovy pohádky. L-skový keř krásně kvete. Tatínek l-čí past na myši. V dáli se zabl-sklo, bl-žila se bouře. L-ska hnízdí v rákosí. Léčivé byl-ny dobře usušte. Kachny si l-bují v bahně. Dědova hlava je l-sá, je i nedosl-chavý. Doplň i,í,y,ý. Věší se na každého jako kl-ště. Není všechno zlato, co se bl-ská. Přišel se svou troškou do ml-na. Mám hlad, že b-ch hřeb-ky pol-kal. Čas pl-ne jako voda. To byla voda na jeho ml-n. Napiš k daným slovům slova příbuzná. MLÝN_________________________ SLYŠET _______________________ LYŽE _________________________

4 113.4 Procvičení a příklady VYJMENOVANÁ SLOVA PO M Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura První m-sto, vm-sit se do rozhovoru, ochom-tla se tu, m- hotavé světlo, čerstvá m-za, dom-šlivý M-chal, v m-nulém roce, zam-tnutá žádost, neúm- slný sm-k, m-rum-lovný národ, pozam-kej všechno, jinak sm- šlel, to je m-lka, vysm-čený byt, m-dlové bubliny, prom-tat film, mam-nčin m-láček, seděl zam- šleně, sm-čcové kvarteto, m-t laskom-ny, nedom-kavost hlasivek, dobrý úm-sl, důvody pom-nuly, pevná sm-čka, nově om-tnutý byt. Najdi v osmisměrce tato vyjmenovaná slova.

5 113.5 Procvičení a příklady VYJMENOVANÁ SLOVA PO P Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Pyšně ukaž, co umíš, nemusíš se čepýřit. Zp-tavý pohled, suché p-liny, hromádka p-ru, prop-sovací tužka, bílé p-chavky, slep-t obrázek, nabroušená p-la, pes si poranil p-sk, bodlák p-chá, včelka op-luje květ, p-lka na kov, pop-navá rostlina, dva p-tle krupice, p-chl se o chůze, rybářova třp-tka, odkvetlé p-voňky, cestop-sná kniha, přilep- l náplast, ptakop-sk, p-le a vytrvalost, zbytečně se čep-říš, krup-ce nab-la ve vodě, zbytečný přep-ch, nalep-l známku, zap-rání ti nepomůže, zlato se třp-tí.

6 113.6 Procvičení a příklady VYJMENOVANÁ SLOVA PO S Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Doplň i,í,y,ý. Zalezl jako s-sel, zámek S-chrov, lepidlo zas-chá, pověs-t záclony, s-rová mrkev, s-rově žlutá barva, nes-čkuj, mus-š pos-lovat, s-pavě dýchá, vzteky jen s-kal, os-kové listy, světla pohas-nala, husa s-čí, písečný přes- p, nedom-kavost hlas-vek, měs-c ubývá, bystrá las-čka, pos-pat s-rem, nadpřirozená s-la, zbytečné ús-lí, nenas-tný jedlík, směs-ce hlasů, dos-tíš se rohlíkem, s-chravé počasí, pros-vat písek s-tem. Doplň i,í,y,ý. S-té jídlo, ovčí s-r, plné s-pky, rybářova s-ť, s-slí díra, husí s-kot, velká s-la, s-lonová vlákna, rytířská s-ň, sladký s-rup, malý s- rotek, s-pat zrní, užitečná s-korka, nemocný s-nek, přes-cenný žaludek.

7 113.7 Procvičení a příklady VYJMENOVANÁ SLOVA PO V Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Doplň do vět vhodná slova z nabídky. vídám, víla, vydám, vila, vyla, nevydám, víla Věru dobře znám, často ji ________________. Nelituji, když _____________ peníze za knihy. Vlčice _____________. Dívka si ___________ věneček z podbělu. V pohádce někdy hodným lidem pomáhá ________. Pěknému domu se říká __________. ______________ peníze zbytečně. Dolň i,í,y,ý. Vlčice v-la, vodní v-r, v-la věnce, v-sel na věšáku, v-r je sova, v-seli jsme mrkev, v- ská ho ve vlasech, prach se v-ří, známá v- ska, v-klá se mu zub, lesní v-la, pěkný v- klad, nová v-lka, kopcovitá v-sočina, v- sutý most, dobře v-dět, pohled z v-šiny, v- tězit v boji, pov-šit na město, přev-šovat ostatní, pražský V-šehrad, v-ce přemýšlet, strašidelný v-raz, v-v-klaný kůl, v-těžit dřevo, kyselé v-šně, veselý v-skot, okno v-kýře, veselá pov-dka.

8 113.8 Procvičení a příklady VYJMENOVANÁ SLOVA PO Z Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Doplň chybějící písmena. Někdy bolí rány od jaz-ka více nežli od meče. Ta má ostrý jaz-k. Zdeňka má mlsný jaz-ček. Co můžeš udělat dnes, neodkládej na z-třek. To je stále stejná muz-ka. Jak se do lesa volá, tak se z lesa oz-vá. Doplň i,í,y,ý. Slabě se oz-vat, brz- vstávat, pozorně doz-rat, nízká z-dka, z-skuchtivý člověk, z-třejší den, nez-štná pomoc, dětský voz-k, dvojjaz-čný nápis, ospalé z-vání, poz-nkovaný plech, přijdu brz-čko, krátký podz-m, Lojz-k s voz-kem, krátký z-mník, vyz-vat k bitvě, sychravá z-ma, koz-čka L-za.

9 POUŽITÁ LITERATURA:  Pětiminutovky pro ZŠ - Český jazyk – 4.třída,V.Matzenauerová (Fragment)  Pětiminutovky pro ZŠ – Český jazyk – 5.třída,V.Matzenauerová (Fragment) ZDROJE: http://social.ukmedia.cz/znalost-jazyku-se-vyplati http://i.lidovky.cz/09/121/lngal/MTR2f8500_koza71.jpg http://www.ireceptar.cz/res/data/054/006637.jpg http://www.prirodainfo.cz/photos/Mustela%20nivalis1.jpg http://www.helpforenglish.cz/file.php?id=23_1224966541_80_pyr http://www.naturfoto.cz/fotografie/ostatni/slepys-krehky-30865.jpg http://botanika.wendys.cz/kytky/prew.php?../foto/O474_1.jpg http://www.ezoo.cz/files/zvire/11.jpg http://www.hfishing.cz/fotky10107/fotos/_vyrn_344RotackaVIPERcervena.jpg http://www.garten.cz/images_data/3920-paeonia-pivonka-3.jpg http://answers.travian.cz/images/gp/g/big/g11-ltr.png http://image.tn.nova.cz/media/images/750x750/Oct2010/690015.jpg?d41d Obrázky z databáze klipart Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura 113.9 Použité zdroje, citace

10 Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk AutorMgr. Pavlína Sirová Období07 – 12/2011 RočníkI. stupeň Klíčová slovaVyjmenované slovo AnotacePrezentace popisující procvičení a příklady vyjmenovaných slov po b, l, m, p, s, v, z 113.10 Anotace


Stáhnout ppt "113.1 Procvičení a příklady VYJMENOVANÁ SLOVA PO B Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace."

Podobné prezentace


Reklamy Google