Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Národní síť záchranných stanic Analýza příjmů a výdajů záchranných stanic Národní sítě a výhled do budoucna. Financování záchranných stanic.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Národní síť záchranných stanic Analýza příjmů a výdajů záchranných stanic Národní sítě a výhled do budoucna. Financování záchranných stanic."— Transkript prezentace:

1 Národní síť záchranných stanic Analýza příjmů a výdajů záchranných stanic Národní sítě a výhled do budoucna. Financování záchranných stanic

2 Národní síť záchranných stanic sdružuje v tomto roce 28 členských stanic. Tyto stanice ročně přijmou okolo 11 000 živočichů. Jejich roční provozní výdaje přitom dosahují částky 30 milionů Kč. Tedy výdaje na 1 zvíře jsou cca 2727 Kč.

3 Národní síť záchranných stanic Provozní výdaje jednotlivých členských stanic se pohybují od 250 000 Kč do 3 300 000 Kč. Důležité číslo: 178 000 Kč jsou průměrné náklady na zabezpečení péče o handicapy na území 1 ORP.

4 Národní síť záchranných stanic Struktura provozních výdajů je u jednotlivých stanic velmi různá. Záleží především na velikosti území, které stanice spravuje, a množství zaměstnanců / dobrovolníků stanice.

5 Národní síť záchranných stanic Struktura provozních výdajů záchranných stanic Národní sítě materiálové náklady vč. krmení 16% transport10% energie6% opravy5% spoje3% odborné služby - veterinární 3% odborné služby - jiné 3% ostatní služby4% osobní náklady48%

6 Národní síť záchranných stanic Struktura provozních příjmů záchranných stanic dary či příspěvky obcí (včetně ORP)14% dary či příspěvky krajů27% podpora od ÚVR ČSOP (PPK)18% dary od soukromých osob vč. sbírky Zvíře v nouzi7% dary či příspěvky právnických osob (sponzoring)8% dotace od státu2% příspěvek z jiných činností provozovatele14% tržby z vlastní činnosti stanice6% jiné příjmy4%

7 Národní síť záchranných stanic Stojí za povšimnutí! Trocha nepřesných čísel? Ceník soukromé sanitky pro zvířata v Praze (www.petmedic.eu):www.petmedic.eu Převoz pacienta v akutním stavu, přistavení vozu, základní vyšetření a zajištění urgentního příjmu na veterinárním pracovišti : 350 Kč Jízdné Praha/mimo Prahu 20 Kč/1 km Noční pohotovostní příplatek600 Kč Svátky a víkendy – denní příplatek300 Kč Ročně přijme NSZS cca 10 000 pacientů Kdyby se použil výše uvedený ceník soukromé sanitky, všechna zvířata by se přijala ve všední den, v pracovní dobu, pro polovinu z nich se nemuselo jezdit, stál by pouze příjem těchto zvířat při průměrné výjezdové vzdálenosti 30 km celkem: 7 750 000 Kč

8 Národní síť záchranných stanic Budoucnost?

9 Národní síť záchranných stanic Budoucnost záchranných stanic v České republice Národní síť záchranných stanic garantuje odbornou pomoc handicapovanému zvířeti kdekoliv na území ČR. Svým členským stanicím stanoví řadu povinností nad rámec současné legislativy. Záchranné stanice stojící mimo Národní síť mohou mít výrazně jednodušší pozice. Zejména si mohou vybírat, které zvíře a v kterém okamžiku přijmou do péče, a které nikoliv. Tzn. například, že mají čas a kapacity zabývat se lukrativnějšími aktivitami – například získáváním peněz při ukázkách zvířat veřejnosti. Stát nevyužil možnost legislativně ošetřit povinnosti stanic tak, aby měly všechny rovné příležitosti a byly srozumitelné veřejnosti. Alespoň však kompenzuje službu, kterou pro veřejnost stanice Národní sítě vykonávají, částkou, která tvoří 18% jejich rozpočtu. O tuto dotaci však musí Národní síť a Český svaz ochránců přírody každým rokem opakovaně usilovat.

10 Národní síť záchranných stanic Doporučení do budoucna Krajské úřady by měly přijmout jednotný způsob podpory záchranných stanic působících na jejich území. V ideálním případě by měly akceptovat území působnosti stanic stanovené Národní sítí. Stát by měl deklarovat zajištění financování Národní sítě na určitý počet let do budoucna v konkrétní výši Kč. Stanice a Národní síť by státem deklarované období měly využít k rozšíření portfolia finančních zdrojů – rozšířit síť podporovatelů a sponzorů, stabilizovat příjmy z vlastní činnosti tak, aby v horizontu 5 let zajistily tyto zdroje 50 % všech příjmů. Národní síť by měla aktivně usilovat o odlišení členských stanic v očích veřejnosti od „taky záchranných stanic“, které vůči veřejnosti nemají žádné povinnosti a jen parazitují na titulu záchranná stanice.

11 Národní síť záchranných stanic Začít můžeme hned Petr Stýblo, ČSOP, petr.styblo@csop.cz, www.csop.czpetr.styblo@csop.czwww.csop.cz Děkuji za pozornost! Prosím zašlete finanční dar určený na pomoc záchranným stanicícm Národní sítě na účet veřejné sbírky Zvíře v nouzi č. 33 55 33 22 / 0800 Nebo dárcovskou SMS ve tvaru: dms zvirevnouzi na číslo 87777 Cena DMS je 30 Kč, záchranné stanice obdrží 27 Kč.


Stáhnout ppt "Národní síť záchranných stanic Analýza příjmů a výdajů záchranných stanic Národní sítě a výhled do budoucna. Financování záchranných stanic."

Podobné prezentace


Reklamy Google