Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Soči je největší letní (!) lázeňský komplex v Rusku. Leží v Krasnodarském kraji nedaleko hranice s Gruzií (Abcházie). Od severozápadu je město obklopeno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Soči je největší letní (!) lázeňský komplex v Rusku. Leží v Krasnodarském kraji nedaleko hranice s Gruzií (Abcházie). Od severozápadu je město obklopeno."— Transkript prezentace:

1

2

3 Soči je největší letní (!) lázeňský komplex v Rusku. Leží v Krasnodarském kraji nedaleko hranice s Gruzií (Abcházie). Od severozápadu je město obklopeno horami pohoří Kavkaz. Rozkládá se na pobřeží Černého moře, podél silnice vedoucí z Dżubgy do Suchumi, v délce 147 km, což je druhé nejdelší město na světě!

4

5

6

7 Letní divadlo

8 Zimní divadlo

9

10 Přístav

11 Soči má nejdelší pláž na světě, měří 118 km.

12 Chrám sv. Knížete Vladimíra

13 Arboretum

14

15

16 Sanatorium „Ordžonikidze”

17 Sanatorium "Soči"

18 Stalinova vila

19 V Soči má vlastní vilu spousta ruských prominentů.

20 V ruském letovisku Soči byl nad Černým mořem vybudován ohromný sportovní komplex. Soči 2014 – to nejsou jen nové sportovní objekty, nýbrž i obrovské investice do silniční a železniční infrastuktury a do letiště.

21 Rusko vynaložilo na organizaci zimní olympiády astronomickou sumu 50 mld. USD, což jsou absolutně nejdražší hry v dějinách olympijského sportu. Tato částka je pětkrát vyšší, než bylo původně plánováno. V porovnání s podobnými výdaji je tato olympiáda o 10 mld. USD dražší než v Pekingu v roce 2008 a třikrát dražší, než byl rozpočet olympiády v Londýně v roce 2012. Podle ruské opozice se za touto prostopášností skrývá neskutečná míra korupce a rozkrádání.

22 Přímo v Soči se odehrávají spoutěže v disciplínách "ledových", tady byly vybudovány hlavní objekty jako olympijský stadión a tiskové středisko.

23 Schéma Olympijského Parku v Soči Sportovní zařízení, postavené na zelené louce, jsou uspořádány přehledně ve velkém kruhu kolem náměstí Medailí, kde budou probíhat ceremoniály odměňování vítězů. V kruhu (doslova) Olympijského Parku se nacházejí: - Velký ledový palác [Bolshoy Ice Dome] - Malý ledový palác tzv. Šajba aréna [Shayba Arena] - Centrum bruslení Aréna Adler [Adler Arena Skating Center] - Palác bruslení Ledovec [Iceberg Skating Palace] - Curlingové centrum [Ice Cube Curling Center] - Olympijský stadión Fišt [Fisht Olympic Stadium] V blízkosti kruhu se nachází: - Olympijská vesnice [Olympic Village] - Mezinárodní centrum vysílání a hlavní tiskové středisko

24

25 Olympijský stadión Fišt, Soči 2014 Název stadiónu pochází od jedné z nejslavnějších ruských hor Kavkazu hory Fišt. Zde se odehrává ceremoniál otevření a zakončení olympijských her.

26

27 Velký ledový palác, Soči 2014 Název odráží velikost a význam budovy. Vejde se do ní 12 000 diváků. Tu se budou konat hokejové turnaje. Kopule, pokrývající stadión, vypadá jako obří kapka zmrzlé vody. Plocha kopule se stříbrně leskne ve dne, zatímco v noci je jako obrovská LEDová obrazovka, zobrazující obrázky.

28

29 Malý ledový palác / Šajba aréna, Soči 2014 „Šajba” je v ruštině hokejový puk, takže název ihned odhalí funkci objektu, jakož i ruský charakter her v Soči. Zde a ve Velkém ledovém paláci se budou odehrávat hokejové zápasy. Oba paláce jsou od sebe vzdáleny 300 metrů. Po skončení olympiády bude Šajba aréna rozebrána a převezena do jiného ruského města.

30 Rychlobruslařská aréna Adler, Soči 2014 Zde se budou odehrávat rychlobruslařské souboje. Stěny sálu jsou prosklené, takže diváci mají výhled ven.

31 Palác bruslení Ledovec, Soči 2014 Objekt je určen jak pro krasobruslení, tak i pro rychlobruslení na krátké vzdálenosti [short track].

32

33 Centrum Curlingu Kostka ledu, Soči 2014 To je nejmenší z vybudovaných sportovišť. Po skončení olympiády bude rozebrán a odvezen do jiného města v Rusku.

34 Olympijská vesnice

35 Zábavní park v olympijské vesnici

36

37 Nová železniční stanice, odkud se rychlovlakem, spojujícím Soči a asi 50 km vzdálenou Krasnuju Poljanu, dostanete do kavkazských hor, kde se konají soutěže „na sněhu".

38 Nové silnice, viadukty a tunely na trase rychlovlaku

39 Krasnaja Poljana je největším ruským lyžařským střediskem, nazývaným také „Ruské Švýcarsko".

40

41

42 Skokařský komplex "RusSki Gorki"

43 Středisko alpského lyžování

44 Středisko pro běh na lyžích a biatlon

45 Extreme Park

46 Během několik let byly zde vyrostly moderní hotely, restaurace, výtahy, stezky a snowparky - vše rychlostí blesku, aby se stihlo zahájení olympijských her. V současné době je zde 21 lyžařských vleků a celkem 72 km sjezdovek.

47

48 Krasnaja Poljana v noci

49

50

51

52

53 Maskoti olympiády 2014

54 Překlad z polštiny: www.adastra.estranky.czwww.adastra.estranky.cz


Stáhnout ppt "Soči je největší letní (!) lázeňský komplex v Rusku. Leží v Krasnodarském kraji nedaleko hranice s Gruzií (Abcházie). Od severozápadu je město obklopeno."

Podobné prezentace


Reklamy Google