Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Soutěž OfficeAréna 2012 –školní kolo Michal Žůrek, ZŠ Frýdecká Havířov-Bludovice, Kategorie A Kliknutím zde se posunete na další snímek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Soutěž OfficeAréna 2012 –školní kolo Michal Žůrek, ZŠ Frýdecká Havířov-Bludovice, Kategorie A Kliknutím zde se posunete na další snímek."— Transkript prezentace:

1 Soutěž OfficeAréna 2012 –školní kolo Michal Žůrek, ZŠ Frýdecká Havířov-Bludovice, Kategorie A Kliknutím zde se posunete na další snímek.

2 2 Abakus bylo jednoduché počítadlo, které se používalo v mnoha starověkých zemích (Řecku, Babylóně, Indii atd.). Logaritmické pravítko bylo pravítko s pohyblivými částmi. Podle nich se sčítalo a odčítalo.

3 3 Pascaline vymyslel Blaise Pascal v roce 1642. Umělo jen sčítat a odčítat. Leibnitzův počítací stroj Leibnitz chtěl původně vymyslet něco jako Pascaline, ale s možností dělení a násobení. To se mu ale nepovedlo. Místo toho vyrobil Leibnitzův počítací stroj, který používal ozubené kolo. Používal se dalších 300 let.

4 4 Joseph Marie Jacquard vymyslel děrný štítek byla to „kartička“, na které byly sloupce a řádky. Data se na ně zapisovala proděravěním určitého místa. Používalo se to například v tkalcovských strojích, které díky tomu vyšily určitý tvar nebo při sčítaní lidu a volbě prezidenta v USA.

5 5 Babbageův Analytický stroj byl mechanický počítač. Uměl sčítat a odčítat. Babbageův analytický stroj měl umět i změnit průběh výpočtu. Tehdy by to byl ojedinělý vynález, avšak Babbage ho nestihl dokončit.

6 6 Z1, Z2, Z3 byly počítače navrhnuté Konrádem Zusem. Počítač byl první Turing- kompletní. Počítač Z2 už obsahoval asi 200 relé a pracoval na dvojkové soustavě. Konrád Zuse Mark I Mark I byl počítač, který pracoval v letech 1939- 1944. Projekt financovala společnost IBM. Počítač obsahoval paměť, do které byl schopen umístit až 72 čísel.

7 7 ENIAC byl počítač vyroben v roce 1944 na univerzitě v Pensylvánii. Prováděl až 5000 součtů za sekundu. Jeho provoz byl ukončen v roce 1955. Nástupce ENIACU byl MANIAC. Tento název znamená Mathematical Analyser Numerical Integrator And Computer v překladu Matematický analyzátor numerický Integrator a počítač. Počítač byl sestaven v roce 1945, tedy jen o rok později než ENIAC. ENIAC MANIAC

8 8 UNIVAC byl vyroben v roce 1951 a byl to první sériově vyráběný počítač. Vymyslel ho tvůrce počítače ENIAC. Pátý prodaný kus správně předpověděl vítěze voleb prezidenta USA Dwight D. Eisenhowera.

9 9 IBM 360, která měla mnoho modelů od nejméně výkonné 360/20 až po nejvíce výkonný 360/90.

10 Apple I procesor MOS 6502 paměť pomocí karty 48 KB vyvíjen a vyráběn v garáži 1. duben 1976 IBM PC architektura x86 16 bitů operační systém MS- DOS (Micro-soft Disk Operating Systém) 64 KB paměti 10 Apple II první mikropočítač od Apple frekvence procesoru – 1 Mhz paměť 4 KB vyráběl pouze Steve Wozniak podporoval Integer BASIC 5. květen 1997

11 11 Tablet je plochá „destička“, která umí v podstatě vše co PC, jen s výrazně nižším výkonem. Tím pádem na photoshop radši zapomeňte. Cena je poměrně vysoká. Superpočítač není určen pro domácnosti. Slouží k vědeckým účelům. Je příliš rozměrný a chlazení je složité. Na rozdíl od předchozího již zmiňovaného tabletu zvládne notebook photoshop, ale cena je mírně nižší než PC. Osobní počítač - cena je nízka, výkon vysoký a mobilita žádná.

12 12 Konec Přejít k dokumentu word se seznamem použitých zdrojů


Stáhnout ppt "Soutěž OfficeAréna 2012 –školní kolo Michal Žůrek, ZŠ Frýdecká Havířov-Bludovice, Kategorie A Kliknutím zde se posunete na další snímek."

Podobné prezentace


Reklamy Google