Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bankovky Bankovka, neboli cenný papír s určitou peněžní částkou je bezúročný platební prostředek, vydávaný centrální bankou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bankovky Bankovka, neboli cenný papír s určitou peněžní částkou je bezúročný platební prostředek, vydávaný centrální bankou."— Transkript prezentace:

1

2 Bankovky

3 Bankovka, neboli cenný papír s určitou peněžní částkou je bezúročný platební prostředek, vydávaný centrální bankou.

4  Roku 650 našeho letopočtu byly první papírové peníze vydány za císaře Kao Tsunga, ale za všeobecnou měnu jsou uznány až v 10. století. Marco Polo roku 1298 píše že bankovky jsou v oběhu i v Persii a Japonsku.  První “bankovky“ na území rakouské monarchie se začaly vydávat na konci vlády Marie Terezie.  První oficiální bankovka, byla vydána v emisi k 1. Lednu 1800.  Bankovky byli kryté zlatem a stříbrem. Vzorem bankovek, krytých stříbrem a zlatem byli dolary. Dnešní dolary nejsou kryty..

5  Na bankovkách se používá řada technických prvků, které mají zabránit jejich padělání.

6

7  Hypotéka je úvěr určený fyzickým i právnickým osobám. Obvykle se jako zástava využívá financovaná nemovitost, ale není to podmínkou, ručit lze i objektem jiným.  Hypoteční banky nabízejí v zásadě dva typy úvěrů: 1. účelová hypotéka, která je striktně vázaná na investici do nemovitosti 2. neúčelová hypotéka, tzv. americká hypotéka - úvěr lze použít na cokoli.  Minimální výše úvěru je 100000,-

8 koupě nemovitosti do osobního vlastnictví financování výstavby nemovitosti, případně i nástavby, vestavby, přístavby financování rekonstrukcí, modernizace a oprav nemovitosti koupě podílu nemovitostí za účelem vypořádání spoluvlastnických, dědických podílů, společného jmění manželů koupě družstevního podílu a úhrada členského podílu zpětné proplacení vlastních finančních prostředků investovaných do nemovitosti Konsolidace (znamená upevnění, ustálení, urovnání) účelových a neúčelových půjček

9  Anuitní  Anuitní = klient celou dobu trvání úvěru platí stejnou výši měsíční splátky (nejčastěji využívané). Mění se pouze poměr mezi splátkou úroku a jistiny.  Progresivní  Progresivní = klient ze začátku platí nižší měsíční splátky, které se mu postupně v průběhu let zvyšují.  Degresivní  Degresivní = klient platí z počátku vyšší měsíční splátku, která se mu postupně snižuje.

10  Výše úvěru: 3.000.000 Kč Měsíční splátka: 17.222 Kč Doba splácení: 30 let

11

12 Proč si lidé půjčujou od lidí kteří jim dávají vysoké úroky? Neznalost, nutost rychle získat peníze, nemají jinou možnost, nikdo jim nepůjčí, neumí najít řešení, nevyznají se na trhu, nedostatečná informovanost – nutnost finančního vzdělání.

13 Komu banka NEDÁ půjčku? (Proč?) Tomu kdo nemá čím ručit nebo nemá jak prokázat příjmy, kterými by mohl splácet dluh (daňové přiznání, potvrzení o příjmech apod.). -nedostatečná nebo krátká podnikatelská historie, pokud s podnikáním začínáte (podmínka minimálně rok). · - zápis v bankovním i nebankovním registru. · - dluhy finančnímu úřadu, ČSSZ nebo zdravotní pojišťovně.

14 Je nějaké výhodné spoření pro seniory? Rozhodně ano, lidé ve důchodovém věku mohou využívat pochopitelně všechny tři pilíře v rámci státních dotací. Máme pro ně možnost využívat kombinaci STSP a PP v rámci tzv. minikombinace, kdy za svých 30 000,- Kč získají za 6 let 45 000,- Kč. Více na našich vzdělávacích seminářích.

15 A toto je konec mé prezentace.. Děkuji za pozornost.. =)


Stáhnout ppt "Bankovky Bankovka, neboli cenný papír s určitou peněžní částkou je bezúročný platební prostředek, vydávaný centrální bankou."

Podobné prezentace


Reklamy Google