Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor: Bc. Anna Hana Kučeráková zpracováno: 16.02.2013 ročník (obor) 2.KP 65-51-E/01 Stravovací a ubytovací služby tematická oblast Pokrmy z mletého masa.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor: Bc. Anna Hana Kučeráková zpracováno: 16.02.2013 ročník (obor) 2.KP 65-51-E/01 Stravovací a ubytovací služby tematická oblast Pokrmy z mletého masa."— Transkript prezentace:

1 Autor: Bc. Anna Hana Kučeráková zpracováno: ročník (obor) 2.KP E/01 Stravovací a ubytovací služby tematická oblast Pokrmy z mletého masa Předmět Technologie Anotace: Žáci se naučí výběr druhů mas vhodných k mletí, hlavní zásady a přípravu pokrmů z mletého masa v závodech společného stravování. Šablona číslo materiálu III/2-5 III/2–5– 16 Výukový matriál byl zpracován v rámci projektu OPVK 1.5 EU peníze školám registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/

2  Použití v kuchyni http:

3  Na trhu máme  Mleté hovězí  Mleté vepřové  Mleté mix  Každé z nich má svá určitá specifika a není proto vhodné je zaměňovat a přidávat je do stejných pokrmů.

4  Papričkové kuličky  Haše z hovězího masa

5  Mleté maso mix je o něco tučnější a proto se hodí k plnění rolád,  na přípravu karbanátků,  plněných paprik 20MASO%20-%20ROLÁDY&tbs  a velice vhodné je také ke grilování

6  Gulášová polévka z mletého masa  Vepřenky s cibulí

7  Opláchnuté vepřové maso u……. přidáme namočenou h……, pečlivě vymačkanou a n……. umletou.  Přidáme s.., p…. a papriku, dobře p……..  Vytvarujeme p……. a p…… je z obou s…. dozlatova.

8  Opláchnuté vepřové maso umeleme přidáme namočenou housku, pečlivě vymačkanou a najemno umletou.  Přidáme sůl, pepř a papriku, dobře promícháme.  Vytvarujeme placičky a pečeme je z obou stran dozlatova.

9  Masové knedličky = zavářka do polévky y&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv

10  Postup  Vejce natvrdo, oloupeme a překrojíme podélně na půlky, smícháme mix maso, cibuli, petrželku,1 vejce, olej, kmín a sůl.  Necháme stát ½ – 1 hodinu.  Maso vyformujte jako kulatou placičku asi 1 cm vysokou.  Do středu každé placičky položíme vejce řeznou plochou dolů, maso dokola zvedneme a přitisknete k vejci.  „Hnízda“ rozložíme do tukem vymazaného pekáče a pečeme v troubě 180°C asi 40 minut.

11 …………………………… ………………………………………………………………………………………………………………………

12  / /         › Recepty › hlavní chodSdíletReceptyhlavní chod  ŠINDELKOVÁ, Alena, Ludmila ČERMÁKOVÁ a Ivana VYBÍRALOVÁ. Kuchařské práce:technologie : učebnice pro odborná učiliště.3. vyd. Praha: Parta, 2010, 2 sv. (91, 83 s.)ISBN


Stáhnout ppt "Autor: Bc. Anna Hana Kučeráková zpracováno: 16.02.2013 ročník (obor) 2.KP 65-51-E/01 Stravovací a ubytovací služby tematická oblast Pokrmy z mletého masa."

Podobné prezentace


Reklamy Google