Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kytarový post-punk / experimental rock. Historie  První hoře vzniklo roku 1998 v Jičíně na troskách místních punkových kapel. Průměrný věk skupiny byl.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kytarový post-punk / experimental rock. Historie  První hoře vzniklo roku 1998 v Jičíně na troskách místních punkových kapel. Průměrný věk skupiny byl."— Transkript prezentace:

1 kytarový post-punk / experimental rock

2 Historie  První hoře vzniklo roku 1998 v Jičíně na troskách místních punkových kapel. Průměrný věk skupiny byl cca 15 let.  Po několika personálních změnách působí První hoře v této podobě: Milan Urza – kytara, zpěv, texty Bertrám – klávesy, zpěv, programming Šťulda – akordeon, pantomima Medák –bicí Pan Jiří – baskytara  Po prvním albu (Na úpatí, 2003), vydaném vlastním nákladem, zakotvila skupina u známého pražského labelu Black Point Music.  Druhé album Commedia dell´arte (Black Point, 2006) se již setkalo s velkým úspěchem u kritiky i posluchačů. Hudba skupiny tu získala své chakteristické rysy – nepředvídatelná rytmika, instrumentální propracovanost, kontrasty tvrdých kytar s jemným piánem a akordeonem, chytlavé melodie; to vše podtrženo texty básníka Milana Urzy.  První hoře začíná vystupovat po boku známých kapel Už jsme doma či Znouzectnost, stává se součástí četných letních festivalů (Eurotrialog, Rockoupání, Beseda u bigbítu, Blatenský fest…). Charakteristickou složku koncertní produkce tvoří od této doby divadelní vystoupení mima – akordeonisty Šťuldy. V roce 2006 se kapela natrvalo přesouvá do Prahy.  Na podzim roku 2008 vydalo První hoře desku Lamento, která se vzápětí stala jedním z absolutně nejlépe hodnocených alb roku a velmi pozitivní recenze jí věnovali mnozí přední publicisté, časopisy a servery. Od vydání desky se množí rozhovory s PH, články v médiích a kapela je také pozvaná do několika televizních hudebních pořadů (Madhouse na Óčku, Hitoár na TV iDnes…)  14.3.2009 získalo První hoře v přímém přenosu Noci s Andělem za desku Lamento prestižní cenu Anděl v kategorii Hard ´n´ heavy.  Aktuální je také nominace v několika kategoriích hudební ceny Břitva.

3 Diskografie „Na úpatí“ 2003 vlastní náklad „Commedia dell´arte“ 2006 Black Point Music „Lamento“ 2008 Black Point Music

4 Ukázky z recenzí Lamento 2008: „Písně jsou úžasně pestré, tempově i skladatelsky nevyzpytatelné, natlakované vnitřní dynamikou, ale také maximálně chytlavé. Letos si na domácí scéně lepší desku momentálně nevybavím.“ (Michal Husák, Rock & Pop 12/2008) hodnocení: 4/5 „´Všechny cesty vedou jinam / a v řece končí všechny mosty´ zpívá se v jedné písni, pro výtečné album to však neplatí… vše je zde upřímné a živé.“ (Josef Rauvolf, Instinkt 45/2008) „PRVNÍ HOŘE jsem objevil na 16. ročníku Besedy u Bigbítu v Tasově a dodnes na jejich povedené vystoupení vzpomínám. Kromě hudby si divák mohl vychutnat i vskutku povedené a výrazově padnoucí pantomimické sekvence. Kdo by si myslel, že skupina svým kabaretním vystupováním (myslím tím pódiovou stylizaci) zakrývá případnou muzikantskou nemotornost, hluboce by se mýlil. Právě skvělé muzikantské výkony jsou jejich nejsilnější zbraní, nutno ale dodat, že silných "zbraní" má kapela ve svém arzenálu více. A já se jen těšil na to, zda se to projeví i na jejich (již třetím) albu "Lamento", na kterém (dle bookletu) "potulný soubor PRVNÍ HOŘE lamentuje nad osudem". Já po poslechu tohoto skvělého a jedinečného hudebního počinu mohu skleslým hlasem spíše konstatovat, že nezbývá než hořekovat, lamentovat a bědovat nad zbytkem tuzemského hudebního dění.“ (Tomáš Kouřil, www.abysszine.com) hodnocení: 100% „V muzice Prvního hoře se pořád něco děje, posluchač je udržován ve střehu neustálými změnami a nečekanými zvraty a vše ještě podtrhávají zneklidňující české texty. Vynikající počin!“ (Petr Korál, www.muzikus.cz) hodnocení: 6/7 Celé recenze si přečtěte zde: Musicserver Musicserver :: Houser :: Abyss :: Golias :: Hrachovka :: Muzikus :: Fobia :: RockmagHouserAbyssGoliasHrachovkaMuzikusFobiaRockmag Rozhovory s kapelou: AbyssAbyss :: HouserHouser

5

6 Kontakty http://bandzone.cz/prvnihore (zde i ukázky v mp3) http://bandzone.cz/prvnihore www.prvnihore.net (oficiální web kapely)www.prvnihore.net www.blackpointmusic.cz (stránky vydavatelství) www.blackpointmusic.cz hore@seznam.cz hore@seznam.cz tel.: 728 949 288 (Milan Kudyn)


Stáhnout ppt "Kytarový post-punk / experimental rock. Historie  První hoře vzniklo roku 1998 v Jičíně na troskách místních punkových kapel. Průměrný věk skupiny byl."

Podobné prezentace


Reklamy Google