Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vlhké tropy – žulové hory a lávové tabule. Pobřežní hřbety – Mt. Bartle Frere 1622 m Foto: Grant Phillips, Panoramio Foto: HeavyLamps, Panoramio.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vlhké tropy – žulové hory a lávové tabule. Pobřežní hřbety – Mt. Bartle Frere 1622 m Foto: Grant Phillips, Panoramio Foto: HeavyLamps, Panoramio."— Transkript prezentace:

1 Vlhké tropy – žulové hory a lávové tabule

2 Pobřežní hřbety – Mt. Bartle Frere 1622 m Foto: Grant Phillips, Panoramio Foto: HeavyLamps, Panoramio

3 Tropické deštné lesy na Bartle Frere, dole plantáže cukrové třtiny vrchol

4 Foto: tanetahi, Panoramio

5 Foto: Walter Helmuth Horský deštný tropický prales na hřebenu Bellender Ker, 1450 m

6 Musgrave Falls na sz. svazích Mt. Bartle Frere Foto: Walter Helmuth, Panoramio

7 „Wet tropics“ Foto: Panoramio

8 Behana Gorge na s. svazích hřbetu Bellender Ker. V žulách horská říčka vymlela celou škálu obřích hrnců, od průměru 25 cm do 5 m a s podobnou hloubkou. Průtok říčky je silně redukován, většina průtoku je odváděna jako pitná voda pro město Cairns. 31.12. 2009.

9 Řeka Barron River stéká z lávové plošiny Atherton a cestou k moři vyerodovala v pobřežních žulových hřbetech hluboké skalnaté údolí. Téměř celý průtok řeky je však odveden na podzemní elektrárnu. Pohled z lanovky u rekreačního střediska Kuranda k J.

10 Barron Falls za normálního stavu nyní bez vody V = 100 m

11 Foto: FarTracer, Wikipedia Barron Falls - za povodně v lednu 1991

12 Pohled z Atherton Tableland k V na pobřežní pás žulových hřbetů. Vpravo Mt. Bartle Frere Foto: Grant Phillips, Panoramio


Stáhnout ppt "Vlhké tropy – žulové hory a lávové tabule. Pobřežní hřbety – Mt. Bartle Frere 1622 m Foto: Grant Phillips, Panoramio Foto: HeavyLamps, Panoramio."

Podobné prezentace


Reklamy Google