Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Malý chirurgický zákrok-extirpace lipomu Zákrok se provádí na aseptickém sálku ambulance I. Chirurgické kliniky FNUSA ambulance I. Chirurgické kliniky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Malý chirurgický zákrok-extirpace lipomu Zákrok se provádí na aseptickém sálku ambulance I. Chirurgické kliniky FNUSA ambulance I. Chirurgické kliniky."— Transkript prezentace:

1 Malý chirurgický zákrok-extirpace lipomu Zákrok se provádí na aseptickém sálku ambulance I. Chirurgické kliniky FNUSA ambulance I. Chirurgické kliniky FNUSA

2 Příprava sterilního stolku

3

4 Pomůcky k lokální anestézii,perforovaná Rouška,nástroje k incizi a šití rány

5 Nesmí se dotknout sterilní plochy, Jehla se vkládá z výšky

6

7 Oholení operačního pole

8 Příprava pacienta a pomůcek

9 Dezinfekce operačního pole

10 Nasávání lokálního anestetika (Mesocain 1%)

11 Aplikace lokální anestézie Přiložení perforované roušky

12 Incize kůže nad lipomem

13 Tupá preparace podkoží peánem

14 Zachycení lipomu peánem

15 Lipom-nezhoubný nádor z tukových buněk Odesílá se na histologické vyšetření

16 Sutura kůže a podkoží

17 Uzlení pomocí jehelce

18 Malá incize si vyžádala dva stehy

19 Použitá literatura,zdroje  Fotografie z archívu autorky  Fotografie byly pořízeny na ambulanci I. Chirurgické kliniky FNUSA Brno se souhlasem pacienta, lékaře a sestry  Autorka získala souhlas k pořizování foto a videodokumentace od vedení I. Chirurgické kliniky  KELNAROVÁ, Jarmila. Ošetřovatelství pro zdravotnické asistenty - 2. ročník. 1. vyd. Praha: Grada, 2009, 173 s. Sestra. ISBN 978-80-247-3105-6.  VOKURKA, Martin a Jan HUGO. Praktický slovník medicíny. 6. rozš. vyd. Praha: MAXDORF, 2000, 490 s., il. ISBN 80-859-1238-4.


Stáhnout ppt "Malý chirurgický zákrok-extirpace lipomu Zákrok se provádí na aseptickém sálku ambulance I. Chirurgické kliniky FNUSA ambulance I. Chirurgické kliniky."

Podobné prezentace


Reklamy Google