Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZÁKLADNÍ INFORMACE  Gymnázium Českolipská bylo založeno v roce 1994 v budově bývalé základní školy.  Zaměření - všeobecné  Jedná se o státní školu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZÁKLADNÍ INFORMACE  Gymnázium Českolipská bylo založeno v roce 1994 v budově bývalé základní školy.  Zaměření - všeobecné  Jedná se o státní školu."— Transkript prezentace:

1

2 ZÁKLADNÍ INFORMACE

3  Gymnázium Českolipská bylo založeno v roce 1994 v budově bývalé základní školy.  Zaměření - všeobecné  Jedná se o státní školu.  Naše škola nabízí dva typy studia: ◦ Osmileté studium  Děti nastupují na gymnázium po páté třídě základní školy a maturují v osmém ročníku (prima-oktáva). Přijetí na školu předcházejí výběrové testy od společnosti Scio (matematika, čeština, všeobecné studijní předpoklady). Na školu je přijato 60 nejúspěšnějších adeptů o studium.

4 ◦ Čtyřleté studium  Studenti nastupují na gymnázium po déváté třídě základní školy a maturují ve čtvrtém ročníku (1.G – 4.G). Přijetí na školu také předcházejí testy Scio. Přijato na školu je 30 nejúspěšnějších adeptů o studium.  Gymnázium se nachází na Praze 9 – Prosek. Jen pět minut pěší chůze od stanice metra C, Střížkov. Přímo ke škole jezdí autobusy 186,151 a 295.  Škola je velmi dobře vybavena a každý rok se investují peníze do nových pomůcek. V několika posledních letech škola udělala novou omítku, zmodernizovala jídelnu, zrenovovala átrium u tělocvičen, koupila 2 interaktivní tabule, každou třídu vybavila projektory atd. ◦

5  Na naší škole momentálně vyučuje 45 profesorů.  Studuje zde téměř 600 studentů ve 20 třídách.  Více informací naleznete na www.ceskolipska.cz

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17 ŠKOLNÍ AKCE

18 Soutěž o českolipský lupínek

19  Soutěž o Českolipský Lupínek je každoroční taneční soutěž ve které soutěží páry sekund A a B ve čtyřech soutěžních a dvou nesoutěžních tancích.  Letos se konal 10. jubilejní ročník.  V dřívějších letech se konala soutěž též pro žáky kvint, to však bylo zrušeno.

20 1. Waltz 2. Cha- Cha 3. Jive 4. Polka  A Nesoutěžní: 1. Heel and Toe 2. Mazurka

21  Naše škola udržuje taneční skupinu, která pořádá předtančení na školních plesech a akcích, tudíž i zde.  Zatím mají nacvičené tři tance- charleston, boogie a can can.

22

23

24

25  Každý rok se na Vánoce konají turnaje ve čtyřech kategoriích.  Pro vyšší stupeň je to fotbal pro chlapce a voleyball pro dívky, pro nižší stupeň je to znova fotbal pro chlapce a přehazovaná pro dívky a primy a sekundy se utkávají ve vybíjené.  Pro každého vítěze je připraven diplom a odměna.  Každý rok se také třídy zůčastní v turnajích v bowlingu.

26

27

28 Pobyty v zahraničí

29  Naše škola pořádá každoroční zájezdy do zahraničí. Jak poznávací, tak i výměnné.  Cílem pobytů v zahraničí je zlepšení úrovně jazyka studentů, hlavně jeho mluvenou podobu, a poznávání cizích kultur.

30  Zájezd je pořádán na jaře a trvá 7 dní.  Zájezd je určen pro studenty 4. ročníků osmiletého gymnázia a 1. ročník čtyřletého gymnázia.  Jedná se o studijně-poznávací zájezd, který pořádá ve spolupráci s naší školou cestovní agentura Student Agency.

31  Aby se studenti zdokonalili i v gramatice, v dopoledních hodinách probíhá výuka s britskými učiteli. Studenti jsou rozděleni do skupinek přibližně po 15.  Studenti jsou ubytováni v londýnských rodinách, což jim umožňuje procvičovat si angličtinu a poznat, jak vypadá život anglických rodin.  Odpoledne se konají výlety do Londýna, ale i do památek a měst nacházejících se nedaleko metropole – např. královský palác Windsor nebo přímořské město Brighton.

32

33

34  Jedná se o výměnný pobyt – jeden týden bydlí francouzští studenti u českých, další týden naopak.  Zájezd se koná v březnu.  Pobyt je určen pro studenty vyššího gymnázia, výjimečně je nabízen i studentům čtvrtého nebo třetího ročníku nižšího gymnázia.  Studenti bydlí u rodin, což jim umožňuje zdokonalit se ve francouzštině a poznat francouzskou kulturu.

35  Studenti z Čech bydlí u rodin ve městě Meaux, které se nachází 41 km severovýchodně od Paříže.  Studenti z Francie, jelikož se neučí česky, tak dopoledne stráví s profesory v centru Prahy nebo v přilehlých městech. Odpolední program tráví se svými českými hostiteli.  Čeští studenti naopak některé dny tráví ve škole s francouzy. Odpoledne jsou organizovány výlety do Meaux, oblasti Champagne nebo např. do Paříže.

36  Od minulého roku se zájezdy do Francie rozrostly i o poznávací pobyt, který trvá týden a studenti navštíví např. Paříž a Normandii.

37

38  Maturitní ples se koná většinou v březnu (většinou jsou plesy spojené)  Průběh:  V průběhu plesu je několik tanečních vystoupení a taneční série pro rodiče a ostatní návštěvníky  Slavnostní nástup a dekorování prim a „géčka“  Následuje slavnostní nástup a dekorování maturantů  Vystoupení jednotlivých tříd  Následně každá maturitní třída roztáhne kruhovou plachtu, do které jim rodiče hází peníze(využijí je na zaplacení výdajů z plesu)  Šerpy:  Maturanti si mohou vybrat, co bude na šerpách napsané.

39  Projektový týden je jedna z dalších aktivit, která zpestřuje naše vzdělávání  Jedná se o 4-5 dní, při kterých se všichni žáci rozdělí do mnoha skupin, které vedou jednotlivý učitelé  Každý kantor si připraví program, který má většinou 4 části ◦ 1.den: Seznámení s projektem a určení cíle, kterého chceme dosáhnout ◦ 2.den: Rozdělení úloh a začátek práce ◦ 3.den: Exkurze nebo pokračování a dokončování práce ◦ 4.den: Představení dokončeného projektu  Jen pro představu pár projektů z minulého roku ◦ Zumba ◦ Módní přehlídka z recyklovatelných materiálů ◦ Jaderná energie(+exkurze do jaderný elektrárny Dukovany)

40  Na lyžařský kurz se jezdí v sekundě a kvintě  V druhém ročníku jezdí jen sousední sekundy  V pátém ročníku jezdí sousední třídy A,B+G(čtyřleté gymnázium).  Většinou se jezdí do Čenkovic v Orlických horách  Na začátku každého kurzu se všichni žáci rozdělí do skupin, kterých je obvykle 5 a rozlišují výkonnost žáků  Na lyžařských kurzech se vyučuje na lyžích a běžkách  Na konci výcviku jsou závody

41  Adaptační soustředění je v primě a kvintě na čtyřletém gymnáziu  Jezdí se na 3-4 dny do nějaké chalupy, kde je program z účelem seznámit primány/kvintány, utvořit dobrý kolektiv a seznámení s třídním učitelem/učitelkou

42  Sběr papíru  Koná se 2-3x do roka  Organizuje ho vždy jedna třída  Výtěžek putuje do dětského domova Svaté rodiny  Sluníčkový den  Koná se 1x ročně  Mohou se ho dobrovolně účastnit studenti převážně vyššího gymnázia  Jedná se o den boje proti rakovině, kde si lidé mohou od dobrovolníků kupovat kytičky za cca 50 Kč  Výtěžek putuje na výzkum léčby rakoviny


Stáhnout ppt "ZÁKLADNÍ INFORMACE  Gymnázium Českolipská bylo založeno v roce 1994 v budově bývalé základní školy.  Zaměření - všeobecné  Jedná se o státní školu."

Podobné prezentace


Reklamy Google