Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana

2 Cestovní ruch Zeměpis – 9. ročník Mgr. Robert Soukup ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana

3 Cestovní ruch  Cestovním ruchem rozumíme uspokojování osobních potřeb v oblasti turistiky, rekreace, kultury a rehabilitace, ke kterému dochází mimo místo trvalého pobytu a ve volném čase.  Stává se jedním z nejrychleji rostoucích odvětví světového hospodářství a jedním z hlavních zdrojů příjmu (ČR – 120 mld. Kč/rok)  Formy CR:- rekreační (pláž…) (většinou jsou propojeny) - kulturně poznávací (památky…) - sportovně – turistický (lyžování…) - lázeňsko – léčebný  Statistiky:- množství zahraničních turistů v ČR - 15 mil./rok - množství Čechů na dovolené v zahraničí - 4,5 mil./rok - nejnavštěvovanější v ČR je Pražský hrad - 1,5 mil./rok (dále ZOO, hrady a zámky, muzea) - Praha je 7. město v návštěvnosti v Evropě - 4 mil./rok (1. Londýn – 15 mil., 2. Paříž, 3. Řím) - Češi nejčastěji jezdí do: Chorvatska ( ), dále je to Slovensko, Itálie, Řecko ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana

4 Náměstí Sv. Petra ve VatikánuKoloseum Benátky ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana Poznáš tato turisticky hojně navštěvovaná místa?

5 Katedrála Notre-Dame Eiffelova věžVítězný oblouk Tower Bridge Westminsterský palác a Big Ben

6 Šikmá věž v Pise Sfinga Egyptské pyramidy v Gize

7 Socha Ježíše Krista v Rio de JaneiruZtracené město Inků Machu Pichcu - Peru

8 Zeď nářků – Izrael (Jeruzalém)

9 Mayská pyramida v Chichén Itzá (Mexiko)

10 Tádž Mahal - Indie

11 Velká čínská zeď ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana

12 Mount Rushmore Grand CanyonSocha svobody ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana

13 Zdroje obrázků: ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana


Stáhnout ppt "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google