Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Inovativní forma výuky Exkurze – hotel a kavárna IMPERIAL Praha „Tento projekt je spolufinancován z Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Inovativní forma výuky Exkurze – hotel a kavárna IMPERIAL Praha „Tento projekt je spolufinancován z Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České."— Transkript prezentace:

1 Inovativní forma výuky Exkurze – hotel a kavárna IMPERIAL Praha „Tento projekt je spolufinancován z Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.“

2 HOTELOVÝ PROVOZ Třída NS2 Zpracovala Irena Přibylová

3 Hotel a kavárna Imperial Praha

4 Cíl exkurze  Doplnění a rozšíření učiva předmětu Hotelový provoz  Zpracovat seminární práci na téma - Hotel Imperial  Zaměřit se na uvedená hlediska:  Kategorie - druh ubytovacího zařízení  Třída – počet hvězdiček  Umístění hotelu  Provoz – ubytovací část, odbytová střediska, výrobní středisko atp.  Typy pokojů, ceny za ubytování  Vybavení pokojů, nabízené služby  Nabízené služby, nabízený sortiment  Personalistika hotelu, zaměřit se na provozní mamagement, komunikace  Rozhovor s šéfkuchařem hotelu Imperial panem Zdeňkem Pohlreichem a managerem hotelu paní Vlčkovou  Vlastní názory, co studenty nejvíce zaujalo apod. Dalším nápadům je dán volný prostor. Vybrané seminární práce budou prezentovány jejich autory ústní formou, v rámci samostatné Vybrané seminární práce budou prezentovány jejich autory ústní formou, v rámci samostatné vyučovací hodiny Hotelového provozu, již ve škole vyučovací hodiny Hotelového provozu, již ve škole

5 Ubytovací část

6

7 Vybavení hotelového pokoje ložním prádlem

8 Základní vybavení pokoje termospotřebiči

9 Koupelna – vybavení hygienickými prostředky

10 Typ pokoje – Executive cena za 1noc – od 195 EU

11

12 Lobby bar v hotelové hale

13 Vybavení barového pultu

14 Salónek, kde jsou podávány hotelovým hostům snídaně

15 Království – výrobní středisko šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha

16

17 Paní Vlčková bedlivě kontroluje práci zaměstnanců výrobního střediska

18 Restaurace Imperial

19

20 Klasická kavárna Imperial

21 Hotelová hala

22 Recepce

23 Setkání a rozhovor studentů s panem Pohlreichem

24 Pan Pohlreich a jeho manager – paní Vlčková, která se studentům po celou dobu exkurze věnovala

25 Příjemné, vánoční zakončení exkurze – návštěva Staroměstského náměstí

26 Prezentace seminární práce studentky Jany Račkové Hotel Imperial Hotel Imperial  Hotel Imperial je luxusní pětihvězdičkový hotel postavený v roce 1914. Svojí vnitřní secesní výzdobou se řadí mezi nejkrásnější památky v Evropě.  Pokoje:Nabízí ubytování přímo v centru Prahy v nově zrekonstruovaných luxusních dvoulůžkových pokojích a apartmá, které jsou vybaveny posledními technologiemi jako jsou satelitní plazmová televize, Voip vícelinkové telefony s vlastní hlasovou schránkou, individuální klimatizací, bezpečnostní schránkou a minibarem. Všechny pokoje a apartmá mají také vlastní luxusní koupelny, které jsou plně vybavené. Najdete zde například podlahové vytápění, vysoušeče vlasů, kosmetické zrcadlo včetně doplňků. Celková kapacita hotelu Imperiál je 126 pokojů.

27  Vychutnejte si neobyčejnou pohostinnost a služby té nejvyšší kvality v pokojích hotelu Imperial. Všechny pokoje jsou světlé a prostorné, vkusně zařízené kubistickým nábytkem z masivního dřeva, zvláštní pozornost je věnována detailu, aby tak bylo zajištěno útulné a přívětivé prostředí, jak pro práci, tak pro odpočinek. Ve všech pokojích, které jsou laděny do decentních odstínů červené, zlaté nebo béžové barvy – se harmonicky prolíná půvab konce 19. století s nejmodernějšími technologiemi a vysoce kvalitním bezpečnostním systémem. Druhy pokojů – DeLuxe, Executive, Apartmá.

28  Služby:Hotel nabízí pokojový servis 24 hodin deně, bezplatné WiFi připojení k internetu ve všech veřejných prostorách, všechny nezbytné služby pro obchodníky, praní a čištění vašeho oblečení. V hotelu Imperiál je také k dispozici několik plně vybavených konferenčních místností, které je možné přizpůsobit vašim potřebám.

29  Restaurace:V hotelu se také nachází světoznámá Kavárna & Restaurace Imperial, která je zajímavá především svoji jedinečnou kachlíkovou výzdobou.  Café Imperial nyní pod taktovkou kuchařského mistra Zdeňka Pohlreicha, zaujalo přední pozici na pražské kavárenské scéně. Jako šefkuchař několika pětihvězdičkových pražských hotelů stojí za vznikem moderního stylu české kuchyně. Výběr z pestrého jídelního lístku určitě nadchne každého milovníka dobrého jídla. Café Imperial bylo vždy hojně navštěvovaným místem.

30  Café Imperial nyní pod taktovkou kuchařského mistra Zdeňka Pohlreicha, zaujalo přední pozici na pražské kavárenské scéně. Jako šefkuchař několika pětihvězdičkových pražských hotelů stojí za vznikem moderního stylu české kuchyně. Výběr z pestrého jídelního lístku určitě nadchne každého milovníka dobrého jídla. Café Imperial bylo vždy hojně navštěvovaným místem. Bylo místem setkání pro každého a pro všechny. Nyní tato tradice pokračuje...

31 Šéfkuchař – pan Pohlreich

32  Úspěšná rekonstrukce přidala kavárně na kvalitě - ta si nicméně stále uchovává nezapomenutelnou atmosféru ve stylu Grand Café. V Praze není mnoho míst jako Café Imperial.  Díky výměně nábytku se u nás návštěvníci těší z většího pohodlí. Náš bar a kuchyně se zase postarají o to, že každá vaše návštěva bude událostí, na kterou nezapomenete.  Kuchyně vedená Zdeňkem Pohlreichem, známou osobností pražské kulinářské scény, spolu s jeho pečlivě sestaveným týmem se postará o splnění všech vašich přání.

33  Ať už to bude snídaně, odpolední posezení u čaje nebo soukromá akce, postaráme se o všechny detaily. Menu obsahuje to nejlepší z české kuchyně, plus několik receptů, které s naším šéfkuchařem „cestují“ už několik let. Ceny jsou zcela přiměřené, jistě pro vás budou příjemným překvapením. Polední menu nabízí zvýhodněný výběr denních specialit pro všechny typy strávníků – od vegetariánů po obchodní klientelu.

34  Káva a zákusky jsou v kavárně tohoto stylu vždy důležitým prvkem. Naše zákusky mají něco navíc, nebo jim spíš něco chybí – vtíravá chuť průmyslových dochucovadel, která jsou v Imperialu na černé listině. Všechna jídla opouštějící naši kuchyni jsou výhradně domácí výroby a odrážejí tak naši filozofii zaměřující se na maximální kvalitu.

35  Náš team věří, že hostům náleží to nejlepší, veškeré pokrmy jsou domácí, nedotčené jakýmkoliv “fast-food” stylem. Můžete být toho svědky! Naši hosté mohou vždy navštívit šéfkuchaře v jeho královské kuchyni a promluvit si s ním o servírovaných pokrmech.  Třešničkou na dortu naší nabídky je “Stůl šéfkuchaře”, unikátní možnost mít svůj stůl prostřen uprostřed rušné “kuchyně v akci” a vychutnat si 5chodové menu připravované přímo před vámi, společně s víny doporučenými naším sommeliérem.

36  Parkování:Parkování je možné v hotelových garážích.  Snídaně:V ceně ubytování je také snídaně, podávaná v kavárně s překrásným keramickým interiérem, který je jediným originálem svého druhu na světě.  Historie: Historie hotelu a kavárny Imperial se datuje již od počátku 20. století, kdy na místě dnešního hotelu Imperial stál zájezdní hostinec U Černého orla. V roce 1914 známí pražští hoteliéři bratři Kolářové prodali hotel Paříž a hostinec U Černého orla koupili. Ten poté nechali zbourat a postavili na jeho místě moderní a elegantní hotel Imperial podle plánů Jaroslava Benedikta. Exteriéry ve stylu Art Deco s kubistickými prvky byly doplněny o pozdně secení mozaikovou výzdobu interiérů, která je dílem prof. Jana Beneše.

37  Imperial se ihned po svém otevření v roce 1914 stal vyhledávaným místem pro obchodní i romantická setkání. Na kávu do Imperialu chodil Franz Kafka, bydlel zde Leoš Janáček nebo se ve slavných interiérech natáčel film Kristián v hlavní roli s Oldřichem Novým.  V roce 2007 byla završena rozsáhlá rekonstrukce, při které byl především brán ohled na zachování původní architektonické koncepce. Jedním z důvodů byl mimo jiné fakt, že Hotel Imperial je součástí komplexu historických budov Prahy zapsaných na seznamu UNESCO.  Hotel Imperial je součástí mezinárodní hotelové sítě Worldhotels a opět zaujímá vyjímečné místo mezi luxusními pražskými hotely.

38 Restaurace Imperial – před příchodem hostů

39  Co se mi v hotelu nejvíce libílo?  Mě osobně se líbila profesionalita zaměstnanců, kteří vypadali, že svůj obor dobře znají, rozumí mu. Paní Vlčková, která nás hotelem provázela a je mj. i manažerkou pana Pohlreicha byla velmi vstřícná stejně jako pan Pohlreich osobně. Zařízení hotelu bylo samozřejmě špičkové jak se na třídu tohoto hotelu sluší a náleží mu. Proto bych spíš hodnotila personál se kterým jsem se osobně setkala. Přišel mi, že v dnešním těžkém konkurenčním boji si váží a jsou vděčni za každého hosta a to odpovídá i jejich službám. Klientela, která je převážně tvořena z cizinců např. Rusové atd. se na toto místo ráda vrací díky předešlé dobré zkušenosti.

40 Menu Café Imperial Menu Café Imperial  SNÍDAŇOVÉ MENU  Anglická snídaně - 198,- Kč Toasty, smažená vejce, slanina, fazole, klobásky, džem, pečivo, máslo, káva nebo čaj  Americká snídaně - 198,- Kč Dvě vejce na jakýkoliv způsob, slanina, rajčata, klobásky, bramborová placička, máslo, chléb, káva nebo čaj  Kontinentální snídaně - 145,- Kč Výběr pečiva, džem, máslo, džus, káva nebo čaj  Francouzská snídaně - 145,- Kč Croissant máslový a čokoládový, bageta, máslo, džem, káva s mlékem  Francouzská snídaně - 145,- Kč Croissant máslový a čokoládový, bageta, máslo, džem, káva s mlékem

41  VAJEČNÉ POKRMY  3 vejce do skla - 89,- Kč  3 vejce na měkko s pažitkou a parmazánem - 99,- Kč  3 míchaná vejce s cibulkou - 89,- Kč  3 míchaná vejce se slaninou a cibulkou - 99,- Kč  Tradiční Ham & Eggs ze tří vajec - 99,- Kč  2 vejce Benedikt - 99,- Kč  3 vejce na hniličku s křenem a máslem - 95,-Kč  Anglický muffin - 155,- Kč s míchanými vejci a uzeným lososem  OMELETY ZE TŘÍ VAJEC  Omeleta s bylinkami ze zahrádky šéfkuchaře - 129,- Kč  Omeleta se šunkou - 129,- Kč  Omeleta se sýrem - 137,- Kč  Pařížská omeleta s cibulí a žampiony - 129,- Kč

42  PEKAŘŮV KOŠÍK  Máslový Croissant - 40,- Kč  Šáteček plněný čokoládou - 38,- Kč  Dánské pečivo s rozinkami a pudinkem - 38,- Kč  Výběr dánského pečiva - 125,- Kč  Košík snídaňového pečiva - 45,- Kč  Košík snídaňového pečiva - 45,- Kč  Máslo nebo margarín - 26,- Kč  Med - 26,- Kč  Džem - 38,- Kč

43  PŘEDKRMY  Terinka z holoubátek - 199,- Kč s jablečným chutney  Kachní Foie Gras marinovaná v červeném víně - 320,- Kč s toustem z francouzského chleba  Kachní Foie Gras marinovaná v červeném víně - 320,- Kč s toustem z francouzského chleba  Avokádo - 197,- Kč s šedými krevetami a chilli dresinkem  Uzený pstruh s lehkým bramborovým salátem a křepelčími vejci - 185,- Kč  Paštika z husích jater s topinkou ze selského chleba - 167,- Kč  Tatar z mořského vlka - 190,- Kč s kukuřičným dresinkem  Tatarský biftek s topinkami - 195,- Kč  Tian z uzeného vepřového masa - 167,- Kč s kroupovým salátem a rajčatovým fondue  Mušle sv. Jakuba s bylinkovou omáčkou a hráškovým pyré - 245,- Kč

44  POLÉVKY  Francouzská cibulačka - 85,- Kč  Francouzská cibulačka - 85,- Kč  Kuřecí vývar - 85,- Kč se zeleninou a domácími nudlemi  Kulajda - 80,- Kč se ztraceným vejcem  SÝRY  Výběr sýrů malý - 170,- Kč  Výběr sýrů velký - 265,- Kč  SALÁTY  Salát Caesar - 185,- Kč s česnekovými krutony a parmezánem Extra porce kuřete - 78,- Kč  Salát se zapečeným kozím sýrem - 195,- Kč a akátovým medem  Míchaný salát se svatojakubskými mušlemi - 210,- Kč a domácím dresinkem

45  SENDVIČE  Kuřecí Club sandwich - 225,- Kč s bramborovými hranolkami a slaninou  Hamburger „Dvouručák“ - 235,- Kč s hranolkami a grilovanou cibulí  Croque Monsieur - 225,- Kč s míchaným salátem nebo hranolkami  ČESKÉ SPECIALITY  Smažený telecí řízek - 298,- Kč s bramborovou kaší  Confit z kachny - 297,- Kč s červeným zelím a bramborovým knedlíkem s cibulkou  Hovězí svíčková na smetaně - 189,- Kč houskový knedlík, brusinky  Ragout z divočáka - 299,- Kč

46  SPECIALITY ŠÉFKUCHAŘE  Hovězí líčka na červeném víně - 320,- Kč s bramborovou kaší a restovanou zeleninou se žampiony  Hovězí líčka na červeném víně - 320,- Kč s bramborovou kaší a restovanou zeleninou se žampiony  Jehněčí kolínko na majoránce - 325,- Kč se smetanovým špenátem  Jelení svíčková na brusinkách - 355,- Kč se směsí hub  HLAVNÍ CHODY  US Hanger steak - 295,- s omáčkou s brandy a zeleného pepře  Chilský Sea Bass - 365,- s pórkem, cuketou s glazé z limet a zázvoru  Grilovaná kuřecí prsa - 269,- s grilovanou zeleninou  Grilovaný tuňák - 347,- s garniturou Nicoise  Vepřová panenka na pivě - 299,- s kapustou  Steak z lososa - 299,- s mladým špenátem a piniovými oříšky  Zajíc Royale - 369,- s lanýžovými nudlemi

47  VEGETARIÁNSKÝ VÝBĚR  Opékaný lilek - 185,- Kč s rajčaty, bazalkou a ovčím sýrem  Houbový Quiche - 165,- Kč s bylinkovým salátem  Gnocchi s červenou řepou - 189,- Kč sýrem a pažitkou  Lanýžové gnocchi - 235,- Kč se šampaňskou omáčkou  PŘÍLOHY  Bramborová kaše - 53,- Kč  Bramborové hranolky - 53,- Kč  Zapékané brambory - 53,- Kč  Denní nabídka zeleniny - 55,- Kč  Míchaný salát s domácím dresinkem - 58,- Kč  Okurkový salát s koprem a kysanou smetanou - 55,- Kč  Rajčatový salát s cibulí a kerblíkem - 55,- Kč  Košík pečiva - 35,- Kč

48  DEZERTY  Créme Brulée - 125,- Kč  Čokoládový fondant - 145,- Kč s pistáciovou zmrzlinou a malinovou omáčkou  Palačinka - 140,- Kč s vanilkovým soufflé a citronovo-zázvorovým sirupem  Palačinka - 140,- Kč s vanilkovým soufflé a citronovo-zázvorovým sirupem  Čokoládová bomba "Překvapení" - 145,- Kč  Zkaramelizovaná jablíčka v křehkém těstě - 110,- Kč s vanilkovou omáčkou  Zmrzlinový pohár Imperial - 120,- Kč  Výběr zmrzlin a sorbetů - 120,- Kč  Citronový dortík - 130,- Kč s čajovou zmrzlinou  VÝBĚR DORTŮ - 79,- Kč  Dort "Imperial"  Sacher dort  Čokoládový dort  Tvarohový dort  Jablečný závin  Malinový dort

49 Diskuse studentů k prezentovaným seminárním pracím

50

51 Skupinová forma prezentace

52 Exkurze i vlastní prezentace prací studentů proběhly v příjemné atmosféře

53 Na shledanou příště !


Stáhnout ppt "Inovativní forma výuky Exkurze – hotel a kavárna IMPERIAL Praha „Tento projekt je spolufinancován z Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České."

Podobné prezentace


Reklamy Google