Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Akvárium je kousek živé přírody ve vašem bytě. Nádherně barevný, živý obraz, který upoutá pozornost každého návštěvníka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Akvárium je kousek živé přírody ve vašem bytě. Nádherně barevný, živý obraz, který upoutá pozornost každého návštěvníka."— Transkript prezentace:

1

2 Akvárium je kousek živé přírody ve vašem bytě. Nádherně barevný, živý obraz, který upoutá pozornost každého návštěvníka.

3 Na 1 cm velikosti ryby počítejte 1 l vody. Velké akvárium se paradoxně udržuje lépe než malé.

4 Tento typ nádrže je oblíbený pro svou cenovou dostupnost a bezproblémovou údržbu. Akvárium podložte pružnou podložkou z plsti nebo polystyrenu Stěny tohoto akvária jsou vyztuženy ocelovým nebo hliníkovým rámem. Toto akvárium se vyrábí pouze v menších rozměrech, maximálně do 20 litrů. Používá se jako karanténní nádrž, k výtěru a odchovu ryb.

5 Akvárium by nemělo stát u okna, neboť sluneční paprsky podporují růst řas. Tropický den trvá 12 – 13 hodin, akvárium by tedy mělo být osvětleno stejně dlouho. K osvětlení se používají speciální světelné trubice, jejichž světelné spektrum je blízké dennímu světlu. Filtr čistí vodu mechanicky a biologicky. Pravidelně (týdně) vyměňujte 15 – 20 % vody v akváriu. Průměrná teplota, která vyhovuje většině akvarijních ryb, je 25°C. V chladné místnosti počítejte výkon topného tělesa 1,5 W na 1 l vody, v dobře vytápěných prostorech postačí 1 W na 1 l.

6

7


Stáhnout ppt "Akvárium je kousek živé přírody ve vašem bytě. Nádherně barevný, živý obraz, který upoutá pozornost každého návštěvníka."

Podobné prezentace


Reklamy Google