Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Připravil: Samir Poul Kontakty: Hutchinson s.r.o., Klostermannova 995, Rokycany, Cizinecká legie …. V žoldu nebo pro slávu královny?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Připravil: Samir Poul Kontakty: Hutchinson s.r.o., Klostermannova 995, Rokycany, Cizinecká legie …. V žoldu nebo pro slávu královny?"— Transkript prezentace:

1 Připravil: Samir Poul Kontakty: Hutchinson s.r.o., Klostermannova 995, Rokycany, samir.poul@hutchinson.cz Cizinecká legie …. V žoldu nebo pro slávu královny?

2 VÝZVY trhu práce Zkvalitňování trhu práce Struktura trhu práce Zaměstnanci „odjinud“ Míra nezaměstnanosti Jazykové neporozuměn í Nedostatek techniků Zaměstnanc i prostě nejsou Více firem pracuje systematicky Konkurence jiných oborů Sociáln í dávky  Xenofobi e Více dat je veřejně přístupných Kulturní neporozumě ní Odlišné očekávání

3 Jak to vidíme MY Typický zaměstnanec: •Viděl S tebou mě baví svět a Slunce seno •Dorozumí se v obchodě a bance •Má rodinu a chatu •Má přátele, kteří mu pomohou, když je problém •Má něco naspořeno na horší časy nebo si půjčí •Bohatne a mění se mu v poslední době preference Parametr y PDIIDVMASUAI Česko 57585774 Komunikace Interkulturní výzkumy označují českou komunikaci jako implicitní, což znamená, že nejsou vysloveny důležité informace. Informace jsou vyjádřeny pomocí narážek, podtextů a dvojsmyslností. Hlavní body

4 Hlavní parametry Jak to vidí ONI

5 Kulturní znaky Index mocenské vzdálenosti (PDI) do jaké míry méně výrazní členové akceptují a očekávají, že moc je rozdělena nerovnoměrně. Někteří jsou si NErovnější. Čím jsou hodnoty vyšší (50+), tím více je očekáván autokratický styl. Individualismus (IDV) Je důležitý osobní úspěch nebo dohoda a soulad. V individualistické kultuře má jednotlivec silné povědomí nezávislosti a odpovědnosti za sebe. V kolektivistické převládá skupinový zájem a hlavní snahou je dosažení souladu a konsenzu. Maskuliní hodnoty (MAS) Zobrazují rozdělení rolí mezi pohlaví. V maskuliní společnosti se uznává výkonnost a síla. Preference rozhodného a siného vedení se odráží také v asertivitě a přímočarosti jednání na pracovišti. Naproti tomu feminní společnost klade důraz na prosperitu a sociální péči. Snaha vyhýbat se nejistotě (UAI) Jak se členové vypořádají s nejistotou. Buďto je nejistota vnímána jako běžná součást života, nebo nás ohrožuje. Ve společnostech kde index dosahuje vysokých hodnot je, větší rezistence k inovacím. Hlavní parametry

6 Zahraniční zaměstnanci Legálnost práce Mohou pracovat Základní dokumenty v rodném jazyce Mají všechna povolení Tlumočník na pracovišti Ubytování a doprava na pracoviště Agentury dodržují ZP Vyškolení na pracovní postup „Nadstandard“ Školení na téma hygiena atd. v Česku Babysitin g Tradiční přístup

7 Osobnost příprava na odlišnosti na obou stranách Očekávání Proč sem cizinci přijeli, Jak to ladí s naší potřebou Naše Je reálné mít stejná očekávání? Kolegů Spolupráce s cizincem Jejich Jak skloubit své potřeby s firmou, kde pracuji? Nadřízených Způsob a styl zadávání úkolů a hodnocení Cizinců Připravit je na českou kulturu, způsob komunikace … Důvěra Jsou v neznámém prostředí, všechno je nové a cizí. Dvakrát se nespálí, důvěřují pouze své komunitě Zahraniční zaměstnanci Je to opravdu vše – nechybí NIC?

8 Připravil: Samir Poul Kontakty: Hutchinson s.r.o., Klostermannova 995, Rokycany, samir.poul@hutchinson.cz Pro slávu ….!


Stáhnout ppt "Připravil: Samir Poul Kontakty: Hutchinson s.r.o., Klostermannova 995, Rokycany, Cizinecká legie …. V žoldu nebo pro slávu královny?"

Podobné prezentace


Reklamy Google