Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Volejbal je báječný svět sportu a nechytrý je ten, kdo do něj aspoň nenahlédne. Volejbal v Prostějově, se za velké podpory Města Prostějova a generálního.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Volejbal je báječný svět sportu a nechytrý je ten, kdo do něj aspoň nenahlédne. Volejbal v Prostějově, se za velké podpory Města Prostějova a generálního."— Transkript prezentace:

1

2

3 Volejbal je báječný svět sportu a nechytrý je ten, kdo do něj aspoň nenahlédne. Volejbal v Prostějově, se za velké podpory Města Prostějova a generálního sponzora OP Prostějov a.s., díky VK TJ OP Prostějov vrací opět na výsluní. Mějme z toho společně dobrý pocit, protože všichni víme, že lidé pod vysokou sítí mají svou hru rádi.

4 V únoru roku 2002 došlo k přejmenování volejbalového oddílu TJ OP Prostějov na TJ OP Prostějov - Volejbalový klub Vedení volejbalového klubu vytvořilo koncepci, která udala pevný a jasný směr celého klubu. Složení výboru Volejbalového klubu : Ing. Aleš Dočkal, MUDr. Vlastimil Šrot, Jitka Hájková, Břetislav Zbořil, Martin Hájek

5 Dalším důležitým krokem bylo navázání velmi úzké spolupráce se ZŠ Prostějov, Palackého tř. 1.9.2003 -byl založen Školní Sportovní Klub 16.6.2004 -Správní rada Českého volejbalové svazu odsouhlasila převod sportovní třídy z Olomouce do Prostějova a ZŠ Prostějov,Palackého tř. tak získala přívlastek „VOLEJBALOVÁ ŠKOLA“

6 ženy kadetky juniorky žákyně „A“, „B“ minižákyně – školní sportovní klub Přípravka – 5.třída ZŠ Palackého tř. Struktura družstev a jejich návaznost vychází z koncepce pyramidového uspořádání :

7 Přípravka – 5.třída ZŠ Palackého tř. 1.Probudit zájem o volejbal 2.Pohybovka (švihadlo, krátké běhy) 3.Hry (vybíjená, přehazovaná, molitanový míč) ženy kadetky juniorky minižákyně – školní sportovní klub žákyně „A“, „B“ Již v 5.třídě základní školy začínají učitelé tělesné výchovy pracovat s děvčaty.

8 Nejmladší žačky se učí základům volejbalu v „trojkovém“ volejbalu v rámci soutěží Olomouckého kraje

9 ženy kadetky juniorky žákyně „A“, „B“ minižakyně – školní sportovní klub Přípravka – 5.třída ZŠ Palackého tř. 1.Dále se prohlubuje zájem o volejbal, dívky se stávají členkami klubu. 2.Pohybovka (švihadlo, krátké sprinty, posilování horní poloviny těla (medicinální míč 1kg.) 3.Hlavní herní činnosti (odbití obouruč, spodem, podání), základní koordinační a pohybové návyky pro útočný úder. 4.Hry (vybíjená, trojkový volejbal,) 5.Soutěž: Pohárek Školního Sportovního Klubu 6.Nejlepší hráčky (3-4) již 1x trénují se žákyněmi. V 6.třídě základní školy pokračují učitelé tělesné výchovy v práci s děvčaty v rámci rozšířené výuky TV, hráčky se 2x týdně zúčastňují klubových tréninků.

10 ZŠ Prostějov, Palackého tř. je ve spolupráci s našim klubem pořadatelem a organizátorem Poháru Školního Sportovního Klubu ZŠ Prostějov Jedná se o dlouhodobou turnajovou soutěž pro začínající mladé hráčky Olomouckého kraje.

11 Pohár Školního Sportovního Klubu ZŠ Prostějov Naše mladé naděje dokázaly v konkurenci osmi družstev zvítězit a být tak historicky prvními vítězkami tohoto poháru.

12 ženy kadetky juniorky žákyně „A“, „B“ minižákyně – školní sportovní klub Přípravka – 5.třída ZŠ Palackého tř. V 7.,8. a 9. třídě základní školy pokračují učitelé tělesné výchovy v práci s děvčaty v rámci rozšířené výuky TV a 3x týdně se hráčky zúčastňují klubových tréninků, stávají se z nich členky klubu, jsou registrovány a podepisují smlouvu o vykonávání sportovní činnosti. 1.Vytvoření stabilní základny žákyň 2.Pohybovka (švihadlo, krátké sprinty, posilování horní poloviny těla (medicinální míč 1kg.) 3.Zdokonalování HČJ, (podání, útočný úder, blok). 4.Šestkový volejbal, postavení 2+4 a 1+5. V letních měsících – beach 5.Soutěž: Krajský přebor žákyň, Krajský přebor kadetek (9.třída) 6.Nejlepší hráčky (3-4) již 1x trénují s kadetkami.

13 Žákyně „A“ v sezóně 2003/04 startovaly v KP Olomouckého kraje a v konečné tabulce skončily na 2.místě z celkových 21 družstev. Trenér: MUDr. Vlastimil Šrot Vedoucí družstva: Ing. Aleš Dočkal Žákyně „B“ v sezóně 2003/04 startovaly v KP Olomouckého kraje a v konečné tabulce skončily na 12.místě z celkových 21 družstev. Trenéry družstva jsou: Martin a Jitka Hájkovi

14 V družstvu žákyň máme 3 reprezentantky krajského výběru, který se v lednu 2005 zúčastní turnaje výběrů všech krajů ČR - „Memoriál Richarda Myslíka“

15 ženy kadetky juniorky minižákyně – školní sportovní klub Přípravka – 5.třída ZŠ Palackého tř. žákyně „A“, „B“ 1.Pohybovka (švihadlo, krátké sprinty, posilování horní poloviny těla (medicinální míč 1kg.) 2.Zdokonalování HČJ, (podání, útočný úder, hra libera, blok). 3.Šestkový volejbal, postavení 2+4 a 1+5. V letních měsících – beach 4.Soutěž: Krajský přebor kadetek, Krajský přebor juniorek 5.Nejlepší hráčky trénují s juniorkami. Kadetky volně navazují na družstva žákyň a pokračují ve zdokonalování herních činností jednotlivce a nacvičování herních kombinací.

16 Kadetky v sezóně 2003/04 dokázaly zvítězit v krajském přeboru Olomouckého kraje a vybojovaly si tak právo postupu do kvalifikace do 1. ligy kadetek. V kvalifikaci skončily na nepostupovém 7. místě, přesto sezónu hodnotíme jako velmi úspěšnou.Základ družstva tvořily hráčky – žákyně družstva „A“.

17 ženy kadetky juniorky minižákyně – školní sportovní klub Přípravka – 5.třída ZŠ Palackého tř. žákyně „A“, „B“ 1.Individuální fyzická příprava 2.Zdokonalování HČJ, (smečované podání,kombinace při útočných akcích, hra libera, blok). 3.Šestkový volejbal, postavení 1+5. V letních měsících – four beach 4.Soutěž: Krajský přebor juniorek, Krajský přebor žen (antuka) 5.Nejlepší hráčky již trénují s ženami. Poslední mládežnickou kategorií jsou juniorky. Tato věková kategorie již zajišťuje zálohu pro družstvo žen.

18 Juniorky v sezóně 2003/04 nestartovaly, protože se v Olomouckém kraji nenašlo dostatek družstev pro tuto soutěž. V sezóně 2004/05 se naše družstvo soutěže opět účastní.

19 ženy kadetky juniorky minižákyně – školní sportovní klub Přípravka – 5.třída ZŠ Palackého tř. žákyně „A“, „B“ Vrcholem pyramidového uspořádání je družstvo žen hrající republikovou soutěž. 1.Individuální fyzická příprava 2.Uplatnění všech HČJ získaných v mládežnických kategoriích. 3.Soutěž: 2. liga žen

20 Ženy v sezoně 2003/04 zvítězily ve 2. lize žen a vybojovaly si právo postupu do kvalifikace o 1. ligu žen. V kvalifikaci neuspěly, i tak byl soutěžní rok hodnocen jako velmi úspěšný a děvčata z družstva žen si zaslouží uznání a poděkování za výkony, které na „place“ předváděly. Trenér družstva: Ladislav Sypko Vedoucí družstva: Břetislav Zbořil

21 Mládežnická družstva pravidelně zahajují přípravu na soutěže soustředěním ve Sloupu v Moravském krasu. Součástí soustředění je Four beachvolejbal, po kterém, díky všestrannosti, vytrvalosti a přemýšlení, dosahují dívky lepších výsledků v šestkovém volejbale.

22 Všechny hráčky Volejbalového klubu děkují všem, kdo se snaží volejbalu v Prostějově pomoci.


Stáhnout ppt "Volejbal je báječný svět sportu a nechytrý je ten, kdo do něj aspoň nenahlédne. Volejbal v Prostějově, se za velké podpory Města Prostějova a generálního."

Podobné prezentace


Reklamy Google