Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Národní síť záchranných stanic Royal Society for Prevention of Cruelty to Animals Záchrana handicapovaných živočichů v zahraničí na příkladu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Národní síť záchranných stanic Royal Society for Prevention of Cruelty to Animals Záchrana handicapovaných živočichů v zahraničí na příkladu."— Transkript prezentace:

1 Národní síť záchranných stanic Royal Society for Prevention of Cruelty to Animals Záchrana handicapovaných živočichů v zahraničí na příkladu

2 RSPCA byla založena 16. června 1824 londýnským vikářem, Arthurem Broomem a stala se tak první a nejstarší organizací zabývající se ochranou zvířat proti týrání. Jejím původní (a do dneška přetrvávající poslání) je obsaženo ve čtyřech bodech ustanovujícího prohlášení: • Zaměstnávat inspektory, kteří dohlížejí na podmínky zvířat a zasahovat proti těm, kteří zvířata týrají. • Informovat o správné péči a o pohodě zvířat. • Vyzývat často veřejnost v médiích. • Vydávat výukové materiály pro školy.

3 Národní síť záchranných stanic Působnost RSPCA •území Anglie a Walesu •domácí i divoká zvířata včetně mořských •legislativa, kampaně, vzdělávání

4 Národní síť záchranných stanic 2000 zaměstnanců, z toho v terénu: 323 uniformovaných inspektorů 146 kolektorů (přijímají, odchytávají a transportují zvířata) Kapacity RSPCA 4 záchranná centra (stanice) pro volně žijící zvířata 1 nonstop call centrum (450 000 telef. hovorů ročně)

5 Národní síť záchranných stanic Divoká zvířata v centrech RSPCA Příjem cca 15 000 zvířat ročně, z toho: 67 % ptáci 33 % savci 60 % přijatých zvířat přežije v centrech 48 hodin. 42 % přijatých zvířat se podaří vypustit zpět do přírody. 50 % příjmů tvoří mláďata 40% příjmů tvoří běžné druhy – ježci, hrdličky zahradní, kosi, holubi domácí a hřivnáči. Zvíře stráví v záchranném centru průměrně 3 týdny.

6 Národní síť záchranných stanic Stojí za povšimnutí! 1.RSPCA přijímají ve svých centrech všechny druhy zvířat, včetně domácích holubů či jedinců invazivních druhů. 2.Příjem, odchyt a transport zvířat není předmětem činnosti záchranných center ale jiné, nezávislé složky RSPCA – tzv. Inspektorátu. 3.Záchranná centra RSPCA jsou veřejnosti uzavřená. EVVO provádí jiné složky RSPCA (obvykle bez živých zvířat). 4.Veškerá přijatá zvířata, která nemají potenciál být po vyléčení vypuštěna do přírody jsou okamžitě utrácena. Velká část z nich se vůbec nedostane do záchranných center, protože je utratí pracovník Inspektorátu, který zvíře přijal. 5.Velká pozornost se klade výběru místa vypuštění vyléčeného zvířete. 6.Prakticky všechna vypouštěná zvířata jsou označena, často se využívají i telemetrická sledování. 7.Pro krmení zvířat v centrech se nepoužívá živá potrava

7 Národní síť záchranných stanic Stojí za povšimnutí!

8 Stojí za povšimnutí!

9 Národní síť záchranných stanic Stojí za povšimnutí! 3600 Kč byly v roce 2005 průměrné náklady na péči o jedno zvíře přijaté do záchranného centra RSPCA. V této částce však nejsou zahrnuty náklady na komunikaci s nálezci, odchyt a transport zvířete, propagaci, komunikaci s dárci, účetnictví, atd. 2727 Kč byly v roce 2011 průměrné náklady na jedno zvíře přijaté do záchranné stanice Národní sítě vč. výše uvedených aktivit.

10 Národní síť záchranných stanic Děkuji za pozornost! Petr Stýblo, ČSOP, petr.styblo@csop.cz, www.csop.cz s přispěním Zuzany Pokorné a Ondřeje Fialypetr.styblo@csop.czwww.csop.cz


Stáhnout ppt "Národní síť záchranných stanic Royal Society for Prevention of Cruelty to Animals Záchrana handicapovaných živočichů v zahraničí na příkladu."

Podobné prezentace


Reklamy Google