Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

My jsme ti Ostravští chacha ř i Každý Ostravák ví, že… o čem se mluví ! O Pražácích toho bylo napsáno a namluveno v minulosti hodně - na jejich adresu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "My jsme ti Ostravští chacha ř i Každý Ostravák ví, že… o čem se mluví ! O Pražácích toho bylo napsáno a namluveno v minulosti hodně - na jejich adresu."— Transkript prezentace:

1

2 My jsme ti Ostravští chacha ř i

3 Každý Ostravák ví, že… o čem se mluví ! O Pražácích toho bylo napsáno a namluveno v minulosti hodně - na jejich adresu zazněl dokonce nejeden vtip, ale jací jsou obyvatelé města Ostravy, takzvaní Ostraváci? Vtipnou odpověď jsme našli v minulých dnech v redakční a e-mailové poště. Neznámý autor se ve svém příspěvku pokusil humornou cestou proniknout s nadsázkou do hlubin běžného Ostraváka. Koho jeho postřehy nepobaví, ten mi jistě odpustí. Průměrný Ostravák nachází ve svém rodokmenu minimálně jednoho příslušníka národnosti slovenské, jednoho národnosti polské a minimálně alespoň jeden musel být v dávných dobách, horníkem (dříve havířem).

4 Co o sobě tedy takto průměrný Ostravák může vypovědět ? - Tak třeba : 1. Pokud chce Ostravák zhlédnout historické památky města, ví že mu na to stačí hodina a zhruba 50 Kč v kapse. 2. Pokud bude chtít Ostravák jít do kina, ví že jej najde v Carrefuru, jelikož jiné nikde není a do Zábřeha kvůli tomu nepojede. 3. Ostravák ví, že i v centru města pořídí čepovanou desítku maximálně za 15 Kč, polední menu za 50 Kč a vše je napsáno jednojazyčně – česky.

5 Co o sobě tedy takto průměrný Ostravák může vypovědět ? - Tak třeba : 4. Ostravák se snaží mluvit spisovně, ale někdy zkracuje, protože má málo času. Ví, že slova jako cyp, kurňa, synek, chuj atd. která jiný Ostravák použije během dialogu nemusí bezprostředně znamenat, že dotyčný pracuje na předku v rubání dolu Jeremenko. Také ví, že pokud jej chce někdo ohromit vyslovením slova cip, jde na 110 procent o Pražáky, který je cyp jak lampa. 5. Ostravákovi jsou cizinci ukradení,jelikož mu ničím neprospějí. Setkává se převážně s Vietnamci, a to v 70 procentech obchodů na hlavních komunikacích, s Poláky, a to již za hranicemi Ostravy, a s Ukrajinci s krumpáčem v ruce. Jinačího cizince v Ostravě neuvidíš !

6 Co o sobě tedy takto průměrný Ostravák může vypovědět ? - Tak třeba : 6. Ostravák ví, že dálnice se dočká, až si přijedou poklepat kladívkem na základní kámen úplně všichni politici sedící ve sněmovně a senátu. Poklepat si prý mohou i běžní Pražáci, a to v rámci výletu za poplatek 300 Kč, který společně s daněmi vybranými na území města Ostravy budou použity při stavbě dálnice Praha – Konopiště - Špindlerův Mlýn. 7. Ostravák ví, že pokud chce vědět, jaké bude v Ostravě počasí, musí sledovat předpověď katovické televize, anebo k pražskými televizemi vysílané předpovědi přičíst zhruba jeden až dva dny, a to ještě za předpokladu půjde – li vítr správným směrem.

7 Co o sobě tedy takto průměrný Ostravák může vypovědět ? - Tak třeba : 8. Ostravák ví, že je-li vyhlášena sněhová kalamita, znamená to, že v Praze napadlo přes noc 5 cm sněhu, a nikoli to, že se již za tři dny brodí po kolena ve sněhu. 9. Ostravák ví, zvýšila-li se nezaměstnanost, je to díky tomu, že v Praze dalo větší množství lidí výpověď, protože za těch směšných 15 OOO.- Kč přece dělat voly nikomu nebudou. 10. Ostravák ví, že nebude moct lyžovat na Pradědu, jelikož přírodu je třeba chránit a rozhodnutí MŽP je adekvátní. Může si přece jet zalyžovat třeba na Sněžku, Ještěd apod. 11. Ostravák od srdce a rád přispěl na konto pomoci pro Prahu po záplavách, aby i tam mohl dát pivo za kilo, až tam pojede s rodinou na výlet. 12. Ostravák ví, že jedinými Pražáky, kteří na záběrech po povodních pracovali, byli redaktor Tuna a kameraman z televize NOVA. Ostatní pracující byli dobrovolníci ze všech koutů ČR, kteří přispěchali matičce na pomoc.

8 Co o sobě tedy takto průměrný Ostravák může vypovědět ? - Tak třeba : 13. Ostravák ví, že Romy, kteří podle pražských televizí a politiků potřebují naši pomoc, jsou myšleni ti, které potkává v mercedesech, jak čekají na sociální podporu, ti, kteří zničili několik domů v centru města, a v neposlední řadě ti, kteří mu nedávno v TESCU vybrali při nákupu kapsy. 14. Ostravák je rád, že může cestovat po povrchu, a to i v rámci MHD, jelikož po záplavách začala tato po minimálních opravách fungovat ihned a nebylo potřeba několik miliard na vylovení, odbahnění a vysušení. 15. Ostravák nadevše miluje Baník, pičo, a to i když už víc než dvacet let nic nevyhrál a všichni jeho nejlepší hráči končili ve Spartě. Když zrovna není fotbal, běží na hokejové Vítkovice do Paláce kultury a sportu, který pomáhal stavět za zdejší peníze v Akci,,Z,,a to přes odpor Pražáků, kteří protestovali proti tomu, aby byla na dálném východě tak velká a moderní hala.

9 Co o sobě tedy takto průměrný Ostravák může vypovědět ? - Tak třeba : 16. Ostravákovi se líbí, že kterýmkoli směrem vyběhne z města ven, narazí na les, pole nebo louku. 17. Ostravák ví, že chce-li co nejrychleji vyjet směrem na Brno, nebo Prahu, musí jet opačně, směrem na Slovensko, a pak se vrátit oklikou a těšit se na krásný úsek čtyřproudové cesty mezi Lipníkem a Prostějovem, který měří 50 Km a byl otevírán po desetikilometrových úsecích, a to vždy za účasti helikoptéry s ústavním činitelem. 18. Ostravák je hrdý na soustavu zábavních podniků na Stodolní ulici, ale když si tam chce přes víkend někde sednout, má smůlu. Místa jsou obsazena Pražáky a Brňáky. 19. Ostravák ví, že jediným výstavním počinem v Ostravě je, kromě blešího trhu a prezentace WS shoppingu, erotický veletrh, a to hned ve dvou podobách. Jde na něj rád, ale sere ho, že na nejpikantnější představení nemá peníze, a tak může jen slintat při svých představách.

10 Co o sobě tedy takto průměrný Ostravák může vypovědět ? - Tak třeba : 20. Ostravák má panickou hrůzu z řidičů a vozidel s PSZ začínající písmeny KI (Karviná). Tento malý okres disponuje sice pouze jednou světelnou křižovatkou a dvěma kruhovými objezdy, ale za- to hromadou neschopných řidičů, kteří umějí způsobit kolaps i na poloprázdném parkovišti. Bohužel je v dnešní době Ostravákova obezřetnost omezena tím, že vešly v platnost nové značky a kdejaký karvinský trouba se může schovat za nic neříkající písmeno T. Ostravák dnes ví, že změnu značek schválili zákonodárci na základě silného lobby šílených Karviňáků. Ostravák díky tomu umí i čínsky. Čínsky se chuj řekne Ňok. Velký chuj se čínsky řekne Karviňok. 21. Ostravák ví, že chce-li ku příkladu začít podnikat, založit organizaci, obchodovat, postavit něco, zjistit něco atd. budou jeho možnosti řádně a rychle posouzeny. V Praze.

11 Co o sobě tedy takto průměrný Ostravák může vypovědět ? - Tak třeba : 22. Ostravák přivítal s nadšením vznik krajů a krajských úřadů. Ovšem do té doby, než zjistil, že tyto budou fakticky řízeny z Prahy. 23. Ostravák ví, že chtěl-li by vidět ostravského fotbalistu nebo hokejistu např. v reprezentaci musel by reprezentovat Ostravu ve sparťanském, nejhůře slávistickém dresu. 24. Ostravák s nadšením přivítal vznik sbírky Nadace na obnovu Karlova mostu a rovněž ihned běžel koupit DVD Pocta Václavu Havlovi, jehož prostřednictvím tak mohl přispět na akci Pražská křižovatka. 25. Ostravák se neprodleně připojil petici, která vyzývá občany Velkých Karlovic v Beskydech, aby neprodleně vyplatili odškodné britskému občanovi, na kterého spadl jejich zkurvený strom, o který se jich v Praze nikdo, ale nikdo neprosil.

12 Co o sobě tedy takto průměrný Ostravák může vypovědět ? - Tak třeba : 26. Ostravák ví, že i když v jeho městě vyhraje volby ODS, bude na radnici sedět obtloustlý, plešatící, rudolící socdemák s podporou komoušů a bude dělat pro město vše, co bude v jeho silách. Například uvaří oběd čínskému velvyslanci, zadá obrovskou zakázku sponzorovi své strany apod. A tak Ostravák ví, že kdyby si chtěl žít v klidu, mít pravidelný, slušný měsíční příjem, kdyby chtěl žít kulturně a sportovně na výši a v neposlední řadě by chtěl být ambiciózní, musí se odstěhovat do Prahy, musí začít fandit Spartě a vysrat se na zkurvenou Ostravu tam kdesi na východě. Zdraví vás všechny váš František z Ostravy.


Stáhnout ppt "My jsme ti Ostravští chacha ř i Každý Ostravák ví, že… o čem se mluví ! O Pražácích toho bylo napsáno a namluveno v minulosti hodně - na jejich adresu."

Podobné prezentace


Reklamy Google