Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

4. neděle adventní/část 2 život modlitby. Pravidelně se opakující modlitby :  ráno, večer a u jídla,  chvíle s Bohem během dne,  chvíle nad Božím slovem,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "4. neděle adventní/část 2 život modlitby. Pravidelně se opakující modlitby :  ráno, večer a u jídla,  chvíle s Bohem během dne,  chvíle nad Božím slovem,"— Transkript prezentace:

1 4. neděle adventní/část 2 život modlitby

2 Pravidelně se opakující modlitby :  ráno, večer a u jídla,  chvíle s Bohem během dne,  chvíle nad Božím slovem,  breviář,  nedělní liturgie,  liturgická období, …… Modlitba je vždy rozhovor s Bohem. Předchází jí živý vztah k Bohu.

3 „ Vybízím vás ke každodennímu hledání Pána, který si nepřeje nic jiného, než abyste byli opravdu šťastní. Udržujte si k němu trvalý a silný vztah modlitbou, a nakolik je to možné, zařaďte do svého denního programu okamžiky, ve kterých vyhledáte jen jeho společnost. A kdybyste nevěděli, jak se máte modlit, proste ho, aby vás to naučil, proste jeho nebeskou matku, aby se modlila s vámi a za vás.“

4 PÁN DOPROVÁZÍ KAŽDÉHO ČLOVĚKA CESTAMI A ZPŮSOBY, JAKÉ JSOU PRO NĚHO NEJLEPŠÍ. ABY SE ČLOVĚK MODLIL, MUSÍ CHTÍT A ZABOJOVAT.  Je třeba vykročit.  Nestačí čekat, až se modlitba spontánně objeví v mém srdci a až ucítím chuť modlit se.

5  ústní modlitba,  rozjímání,  vnitřní (kontemplativní) modlitba. Všechny tři typy modlitby vyžadují soustředěnost srdce.

6  Bůh mluví ke každému člověku:  skrze myšlenky, nápady, podněty, impulzy, které se týkají konání dobra.  Člověk odpovídá  svým životem,  slovy (ve chvílích, kdy ve ztišení stojí před Bohem a ústy sděluje Bohu vše, co se skrývá v jeho srdci).

7  Je rozumový proces před Bohem.  ztišení, hledání a nacházení. Předmětem rozjímání:  text (evangelium), obraz, předmět (kříž, svíce), událost. Při rozjímání:  nejsou důležité pocity, ale vědomí Boží přítomnosti;  je třeba vytrvalost a pravidelnost.

8  je dar od Boha;  je to vnitřní důvěrný vztah k Bohu;  je třeba o něj prosit;  dochází se k ní většinou skrze rozjímání;  cílem není větší poznání, ale větší láska.


Stáhnout ppt "4. neděle adventní/část 2 život modlitby. Pravidelně se opakující modlitby :  ráno, večer a u jídla,  chvíle s Bohem během dne,  chvíle nad Božím slovem,"

Podobné prezentace


Reklamy Google