Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pozvánka do Žďáru nad Sázavou

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pozvánka do Žďáru nad Sázavou"— Transkript prezentace:

1 Pozvánka do Žďáru nad Sázavou
Plieštik Marek

2 Úvod Informace Historie Výlety Ubytování Závěr

3 zpět závěr Velké poděkování:

4 zpět mapa

5 Žďár nad Sázavou je okresní město, ležící na pomezí Čech a Moravy v malebné krajině Českomoravské vrchoviny uprostřed chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Jeho historie je úzce spjata s rozvojem žďárského cisterciánského kláštera a sahá až do poloviny 13. století. Obec Žďár byla na město povýšena roku 1607, kardinálem Františkem z Ditrichštejna. Dnešní podobu získal bývalý klášter při rozsáhlých přestavbách za opata Václava Vejmluvy v první polovině 18. století. Přestavby navrhl architekt Jan Blažej Santini Aichel. Vrcholem jeho tvorby je poutní kostel sv. J. Nepomuckého na Zelené hoře, jedinečná architektonická památka, která byla v prosinci 1994 zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO. Na přelomu století prochází Žďár většími stavebními změnami. Je postavena železnice, vznikají četné průmyslové podniky. V souvislosti s výstavbou Žďárských strojíren a sléváren dochází v 50. letech k prudkému růstu počtu obyvatel. Ráz města i celé krajiny se výrazně změnil. Byla zahájena rozsáhlá přestavba města, vzniklo moderní, správní a obchodní centrum, na obvodu města nová sídliště.

6 zpět Úvod Žďár nad Sázavou je okresní město, ležící na pomezí Čech a Moravy v malebné krajině Českomoravské vrchoviny uprostřed chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy.

7 Zpět Historie Jeho historie je úzce spjata s rozvojem žďárského cisterciánského kláštera a sahá až do poloviny 13. století. Obec Žďár byla na město povýšena roku 1607, kardinálem Františkem z Ditrichštejna. Dnešní podobu získal bývalý klášter při rozsáhlých přestavbách za opata Václava Vejmluvy v první polovině 18. století. Přestavby navrhl architekt Jan Blažej Santini Aichel.

8 Informace zpět Ve druhé polovině 19. století se začal ve městě rozvíjet národní život. Vznikla řada kulturních spolků a v letech zde působil první český odborný lesnický spisovatel a redaktor Jan Doležal ( ). Pro žďárské kulturní spolky postavilo město Národní dům (Městské divadlo) slavnostně otevřený roku Na přelomu 19. a 20. století vznikly první větší podniky, hlavně obuvnické. Město získalo ve dvou etapách ( ) železniční spojení (Havlíčkův Brod - Žďár - Nové Město - Tišnov). Došlo též k prvním větším zásahům do staré zástavby města. V souvislosti s tím se ve městě roku 1911 ustavilo prvé Družstvo pro stavbu rodinných domků. Na frontách první světové války v letech padla řada žďárských občanů a čtyři z nich jako českoslovenští legionáři.  V roce desátého výročí vzniku Československé republiky, roku 1928 navštívil město president T.G.Masaryk.                                              Druhá světová válka postihla město nejvíce ve svých posledních dnech. V květnu 1945 byla zničena nebo poškozena řada domů. V roce 1949 se stal Žďár sídlem politického okresu (tehdy ONV - Okresní národní výbor). Téhož roku došlo ke sloučení s obcí Zámek Žďár a místo původního úředního názvu Žďár byl zvolen nový název města - Žďár nad Sázavou. Po válce došlo k několikanásobnému vzrůstu počtu obyvatel. Bylo to v souvislosti s výstavbou strojíren a sléváren - Žďas. Vznikly nové části města a v sedmdesátých letech bylo přestavěno celé historické jádro.

9 zpět Ubytování ve městě Hotel Tálský mlýn Hotel U Labutě Hotel H Hotel Grunt

10 Zpět Hotel Tálský  mlýn                                                                    je zasazen do nádherného prostředípříměstské rekreační oblasti Piská nádrž, obklopené lesem chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Poloha u hráze Pilské nádrže nabízí nepřeberné množství sportovního a turistického vyžití. Výborné podmínky pro pořádání školení, recepcí, atd. Hotel je po celkové rekonstrukci v roce 2000. Ubytování: 1, 2, 3, 4 a 5lůžkové pokoje Kapacita: 18 pokojů, 50 lůžek Konferenční sál: 60 míst Salonek s krbem: 15 míst. Tel.: recepce , informace, účetní (tel./fax) restaurace www:

11 HOTEL GRUNT Zpět Se nachází v překrásné a dosud ekologicky čisté krajině Žďárských vrchů.  Leží v katastru města Žďár nad Sázavou - ale na jeho úplném okraji . Hoteloví hosté si tedy mohou odpočinout od městského ruchu a zároveň mohou využít vymožeností, které nabízí město Ždár . Nedílnou součástí hotelu je stáj s koňmi vhodnými pro začínající i zkušené jezdce.

12 fax: 566 629 620 E- mail: hotelulabute@cbox.cz
Zpět Hotel "U labutě„ Leží v centru okresního města Žďár nad Sázavou. Historie hotelu sahá až do roku 1903, kdy byl založen jako zájezdní hostinec, v roce byla provedena kompletní rekonstrukce a celý hotel byl zprovozněn. V roce 1998 byla rozšířena ubytovací kapacita hotelu a zprovozněn salonek. Restaurace nabízí 40 míst s celodenním stravováním. Formanka (výčep) 20 míst Hotel "U labutě" nám. Republiky 70, Žďár nad Sázavou tel: fax: E- mail:

13 Strojírenská 372 591 01 Žďár nad Sázavou Tel. /Fax
Strojírenská Žďár nad Sázavou Tel./Fax.: Hotel H Zpět Nový moderně vybavený hotel nedaleko centra města v jeho klidné části. Hotel byl postaven roku 1908, v roce 1938 proběhla přístavba hotelu do nynější velikosti, v roce 2003 byl hotel celkově zrekonstruován. Nekuřácká a kuřácká restaurace, zahradní restaurace, bar, salonek pro 50 osob, vhodné podmínky pro pořádání školení, seminářů, prezentačních akcí. Zajistíme soukromé akce. Svatby, rauty, firemní večírky, rodinné oslavy... V blízkosti areálu: holič, kadeřník, manikůra, sauna, solárium,  směnárna, kosmetické studio, masážní studio, lékařská služba.


Stáhnout ppt "Pozvánka do Žďáru nad Sázavou"

Podobné prezentace


Reklamy Google