Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Sdružující rodiny dětí

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Sdružující rodiny dětí"— Transkript prezentace:

1 Sdružující rodiny dětí
s Downovým syndromem

2 Ovečka, o.p.s. Posláním společnosti je pomoci rodinám
je nestátní nezisková organizace, která vznikla v roce 2003 z iniciativy rodičů, kterým se narodilo dítě s Downovým syndromem. Zřizovatelem o.p.s. Ovečka je sbor Apoštolské církve v Českých Budějovicích. Posláním společnosti je pomoci rodinám při výchově dětí s DS k maximální možné samostatnosti, tj. při systematické práci na rozvíjení jejich schopností s ohledem na individuální možnosti dětí. spolupracuje s lékaři, terapeuty, pedagogy, výchovnými pracovníky v rámci osvěty organizuje výstavy děl osob s DS a besedy pro veřejnost na území Jihočeského kraje vydává osvětové materiály (brožury do porodnic, info letáky o DS) pořádá odborné přednášky pro rodiče i pro odborníky (pedagogy, lékaře, studenty) pracuje s dětmi individuálně v rodinách pořádá jedenkrát ročně společný rehabilitační pobyt nabízí výuku pomocí specifických metod, vhodných pro děti s DS (Feuersteinova metoda, matematika Step by step dle N. Engels) navrhuje nové pomůcky pro individuální potřeby dítěte Cílem práce je integrovat děti s Downovým syndromem, dle jejich individuálních možností a schopností, mezi vrstevníky bez postižení.

3 Ovečka, o.p.s. Protože děti s Downovým syndromem byly u nás
donedávna považovány za nevzdělavatelné, rodině bylo většinou doporučeno dítě ponechat v péči některého z ústavů sociální péče. Dnes ale ze zkušeností víme, že děti s DS jsou při kvalitním vedení a zajištěné lékařské péči schopny dosahovat dobrých výsledků jak v oblasti sociálního chování, tak i v oblasti kognitivních schopností. Ovečka, o.p.s. podporuje snahu rodičů začlenit své děti do běžné populace, neboť děti s DS se učí zejména nápodobou a jsou sociálně velmi zdatné. Proto vzor, který vidí mezi dětmi bez postižení, je pro ně nenahraditelný.

4 Setkávání rodičů s batolaty
- mimiklub Společné rehabilitační pobyty

5 ROZVOJ SAMOSTATNÉHO MYŠLENÍ
- výuka v rodinách - práce v centru Ovečky - rozvoj myšlení - výuka na rehabilitačních pobytech

6 společná setkávání rodin

7 společné rehabilitační pobyty

8 a pedagogických pracovníků
Zaškolování rodičů a pedagogických pracovníků VYVOZOVÁNÍ HLÁSEK A RANÉ ČTENÍ Mgr. Pacltová SOUROZENECKÉ VZTAHY, PhDr. Šedá Přednáška lékařů – MUDr. Žižka - pediatr, MUDr. Svoboda - nemocnice ČB OROFACIÁLNÍ REGULAČNÍ TERAPIE, PaedDr. Matějíčková- fyzioterapie TERAPIE LÁSKA V RUKÁCH, Mgr. Švejnohová- fyzioterapie FEUERSTEINOVA METODA INSTRUMENT. OBOHACENÍ MYSLI, Doc. PhDr. Pokorná, UK Praha

9 - osvětové materiály, přednášky pro veřejnost
OSVĚTA výstavy uměleckých děl autorů s Downovým syndromem Stanislav Burian - fotografie Jiří Šedý - obrazy - osvětové materiály, přednášky pro veřejnost

10 Integrace dětí s DS do majoritní společnosti
- Spolupráce s mateřskými školami, základními školami, vyhledávání a proškolování asistentů

11 Plachého 25, České Budějovice, 370 01
Ovečka, o.p.s. adresa centra: Plachého 25, České Budějovice, telefon: Jana Jarošová, 386  , Kateřina Šimerová, , Chcete nás podpořit? Celoroční provoz o.p.s. Ovečka je hrazen převážně ze sponzorských darů. Pokud Vás naše práce oslovila a můžete nás podpořit, zde najdete potřebné údaje: IČO:  181, DIČ: CZ  181 bankovní spojení: KB Č.Budějovice: 51 – 895  /0100 DĚKUJEME ZA VÁŠ ZÁJEM !!!


Stáhnout ppt "Sdružující rodiny dětí"

Podobné prezentace


Reklamy Google