Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Sídlíme v dolní části areálu borovanského kláštera. Tyto krásné prostory nám poskytlo město Borovany. Žižkovo náměstí 1 373 12 Borovany.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Sídlíme v dolní části areálu borovanského kláštera. Tyto krásné prostory nám poskytlo město Borovany. Žižkovo náměstí 1 373 12 Borovany."— Transkript prezentace:

1

2 Sídlíme v dolní části areálu borovanského kláštera. Tyto krásné prostory nám poskytlo město Borovany. Žižkovo náměstí 1 373 12 Borovany

3 Trhové Sviny Textilní chráněná dílna a prodejna. Nové město 186 Trhové Sviny 374 01 Tel. 733 795 618 nazaretdilna@seznam.cz www.fler.cz/dilna-nazaret

4 Hluboká nad Vltavou • Textilní chráněná dílna a prodejna výrobků chráněných dílen JK. • Husův dům Tyršova 15 Hluboká nad Vltavou 373 41

5 Historie • 2005 zahájení činnosti chráněných dílen v Trhových Svinech a postupný přechod do Borovan. • Podzim 2005 zahájení provozu Denního centra v Borovanech a nabídka volnočasových aktivit pro veřejnost. • 2007 vznik STD. • 2008 otevření Obchůdku v Trhových Svinech, na podzim 2011 rozšíření o chráněnou textilní dílnu. • Léto 2013 otevření prodejny a chráněné textilní dílny v Hluboké nad Vltavou.

6 Pomáháme lidem se zdravotním postižením začlenit se do společnosti a snažíme se zabránit jejich sociálnímu vyloučení. Přispíváme ke zlepšení kvality jejich života a k rozvoji jejich schopností a dovedností.

7 Hlavním cílem je rozvíjet dovednosti uživatelů prostřednictvím dílenské řemeslné činnosti i dalších aktivit. Snažíme se o jejich větší samostatnost a zvýšení pocitu sebevědomí.

8 Denní centrum - DC Hlavní činností DC je ergoterapie (keramika, textil), dále arteterapie, muzikoterapie a jiné sportovní a kulturní aktivity. Denní kapacita je 8 lidí s handicapem i těžším (s tělesným, smyslovým, mentálním nebo kombinovaným postižením). Služba je určena lidem z regionu Trhovosvinenska, v případě volné kapacity i dalších měst a obcí.

9 STD poskytuje sociální službu lidem s handicapem. Pomáháme jim v rozvoji jejich schopností a dovedností. Snažíme se připravit je na možné uplatnění na trhu práce. V dílně pracujeme převážně s keramikou a textilem. Denní kapacita je 7 lidí s handicapem (s tělesným, smyslovým, mentálním nebo kombinovaným postižením). Služba je určena lidem z regionu Trhovosvinenska, v případě volné kapacity i dalších obcí a měst.

10 Pro osoby s lehčím i těžším handicapem. Vyrábíme užitkovou a ozdobnou keramiku: hrnky, misky, květináče, zvonky… Nabízíme keramiku na zakázku pro jednotlivce i firmy a také pro církevní účely (kalichy, svícny, plastiky...) Dílna je rozdělena na rukodělnou, licí, výtvarnou a přípravnu hlíny.

11 Spolupracujeme s textilními továrnami, z jejich nevyužitých ořezů vznikají tkané koberce. Nabízíme precizně zpracované kabelky, tašky, prostírání, polštářky (včetně ručního vyšívání), zdobíme trička. Nové město 186 Trhové Sviny 374 01 Zboží je možno vyrobit i na zakázku.

12 Výtvarný ateliér Zde se ručně malují hrnečky, misky, zvonky a jiné keramické výrobky. Malujeme i na textil (trička, mikiny).

13 Licí dílna Zde vznikají hrnečky, zvonky, misky i svícny. Provoz dílny je nenápadný, ale pečlivá práce zde je hodně důležitá.

14 Kultura a jiné Pořádáme koncerty, přednášky, tábory (Kapličky, Putování s oslem), výstavky …

15 Nabízíme kroužky, kurzy řemesel a dovedností pro děti i dospělé. Kromě keramiky se jedná o klub paličkování a různé další kurzy (košíkářství, savování, pedig, šití panenek, figurky z těsta, …)

16

17

18 Nazaret • Diakonické zařízení Církve československé husitské • Žižkovo náměstí 1, 373 12 Borovany • tel. 603 175 004, 380 123 602 • IČ: 736 33 321 • číslo účtu: 0571374399/0800 • E-mail: nazaretdilna@centrum.cz • Web: www.nazaret.cz

19 www.nazaret.cz


Stáhnout ppt "Sídlíme v dolní části areálu borovanského kláštera. Tyto krásné prostory nám poskytlo město Borovany. Žižkovo náměstí 1 373 12 Borovany."

Podobné prezentace


Reklamy Google