Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Metodický návod jak pracovat s kancelářským SW Microsoft Office

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Metodický návod jak pracovat s kancelářským SW Microsoft Office"— Transkript prezentace:

1 Metodický návod jak pracovat s kancelářským SW Microsoft Office

2 Rozdíly mezi jednotlivými verzemi 1995-2010

3 1995 - Office 95 – první plně 32-bitová verze Office pro Windows 95
Office 95 – první plně 32-bitová verze Office pro Windows 95. Každý program v Office 95 měl v názvu verzi 7.0. Office 95 byl k dispozici ve dvou verzích – Standard a Professional Standardní verze se skládala z 7.0 Word, Excel 7.0, PowerPoint 7.0 a Scheldule 7.0. Professional verze obsahuje všechny položky ve standardním provedení a Access Professional byl zakoupen v podobě na CD.

4 1997 - Office 97 – v této verzi se poprvé objevil asistent „Sponka“ a také Outlook.
Microsoft Office 97 (Office 8.0), významný milník, který zahrnoval stovky nových funkcí a vylepšení. Office 97 také uvedl úpravy jazyka a gramatiky.

5 Office 2000 –obsahuje adaptivní menu, ve kterých se nepoužívané položky automaticky skrývají. Nový grafický program Microsoft PhotoDraw™ 2000. Je to poslední Office podporující Windows 95. Vylepšení ochrany počítače proti virům, pomocí digitálních podpisů.

6 MICROSOFT OFFICE XP Office XP – od této verze vyžadují Office aktivaci, odstranění pomocníka, ve prospěch nově zpracované nápovědy Byl vydán v souvislosti s Windows XP. Microsoft Office XP obsahuje integrované hlasové příkazy a možnosti diktování textu, jakož i rozpoznávání psaného písma. Office XP byl posledním officem, který podporoval Windows 98.

7 Microsoft Office 2003 – Rok Rozsáhlé vylepšení MS Outlook, hlavně proti nevyžádané poště. Nový prohlížeč obrázků Microsoft Office Picture Manager nahradil Microsoft photo editor. Dvě nové aplikace: MS InfoPart a OneNote. Office 2003 byl posledním officem, který podporoval Windows 2000.

8 - Office 2007 – nové zpracování, pás karet přináší nové ovládání, nové formáty souborů XML
Obsahuje téměř dvojnásobek nástrojů než sada Office 2003 uvedená před třemi lety. Nejedná se však pouze o zatím nejrozsáhlejší verzi systému Office, ale také zatím nejambicióznější projekt z hlediska dopadu na produktivitu jednotlivců a podporu chodu organizací.

9 Office 2010 – Nové grafické zpracování. Číslo verze 14
Office 2010 – Nové grafické zpracování. Číslo verze 14.0, aby se předcházelo pověrčivosti, kvůli číslu 13. Důležité je zmínit, že tvůrci zde chtějí vizuálněji zpracovat myšlenky. Jednotný instalační balíček pro české verze sad Microsoft Office 2010: Microsoft Office 2010 pro studenty a domácnosti (obsahuje aplikace: Word, Excel, PowerPoint, OneNote) cena od 1990,- Kč Microsoft Office 2010 pro podnikatele (obsahuje aplikace: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook) od 4500,- Kč Microsoft Office Professional 2010 (obsahuje aplikace: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access) cena od 9300,- Kč

10 Součásti kancelářského SW Microsoft Office 2007/2010
Uplatnění

11 Microsoft Office sady - složení
Microsoft Office sady slouží pro vytváření dokumentů, jak v písemné, tak číselné podobě, obrázkové a i slouží jako zápisník či poznámkový blok, v některých programech můžeme vytvářet např.: prezentace (pozn.: Ty vytváříme v MPP – Microsoft PowerPoint)

12 Druhy Microsoft Office
Word Excel PowerPoint Access Outlook Publisher Visio OneNote

13 Microsoft Office Word Microsoft Office Word slouží pro naše potřeby pro psaní, vytváření dopisů, odborných textů, článků a jiné. Můžeme v něm uplatnit styl písma, druh písma, velikost, barevnost, tučnost, psaní kurzívou, podtržení, zarovnání textu,vložení obrázků, klipartu či např. kreslení do textu. Na obrázku je vidět verze 2007 a 2010.

14 Microsoft Office Excel
Microsoft Office Excel slouží pro výpočty a matematické operace,řazení textu dle abecedy, vytváření tabulek a grafů Excel si můžeme představit jako obří kalkulačku s neomezeným počtem buněk, v životě nám usnadňuje počítání, jak v práci, tak např.: ve vedení elektronického domácího rozpočtu Pro kategorie funkcí máme specifické názvy: matematické, logické, statistické, účetní, databáze, text a jiné Tyto kategorie mají specifické typy,např.: Matematické funkce mají typy funkcí determinant, faktoriál, inverze, kombinace, součin, suma atd… Logické mají např.: a, když, nebo, pravda, ne…

15 Ukázky obrázků Microsoft Office Excel verze 2007 a 2010

16 Microsoft Office PowerPoint
Microsoft Office PowerPoint slouží k vypracování obrázkových prezentací, můžeme do prezentace připojit videa, obrázky, kliparty, WordArty, diagramy, grafy a tabulky. Slouží nám jako pomocník při prezentacích v zaměstnání, ve škole i ve volném čase. Máme myšlenky seřazeny v bodech a obrázcích a tak účastníci mohou nejen poslouchat, ale i sledovat na dataprojektorech. Ukázka verze 2007 a 2010

17 Microsoft Office Access
Microsoft Office Access slouží pro vytváření databází. Ukázka verze 2007 a 2010

18 Microsoft Office Outlook
Microsoft Office Outlook slouží jako kalendář či diář. Ukázka verze 2007 a 2010

19 Microsoft Office Publisher
Microsoft Office Publisher slouží pro vytváření marketingových kampaní, vše kolem obchodu. Ukázka verze 2007 a 2010

20 Microsoft Office Visio
Microsoft Office Visio slouží k vytváření technických a obchodních diagramů. Ukázka verze 2007 a 2010

21 Microsoft Office OneNote
Microsoft Office OneNote slouží jako aplikace určená pro správu narůstajícího počtu informací a efektivnější spolupráci. Představuje jedno místo pro shromažďování téměř všech typů informací včetně textu, obrázků, digitálního ručně psaného textu, zvukových a obrazových záznamů

22 Ukázky obrázků Microsoft Office OneNote verze 2007 a 2010

23 Srovnání OpenOffice.org s MS Office

24 Výhody Otevřený a zdokumentovaný formát ukládání dat (XML) Dokumenty se otvírají v samostatných oknech se samostatným výskytem na liště Lze tisknout do PDF, takže není třeba pořizovat externí, obvykle nepříliš levné aplikace typu Adobe Distiller Lze zároveň vyhledávat i měnit text Okno se styly (Stylista) lze snadno zobrazit a skrýt (tlačítkem F11) a nebrání psaní textu. Rychlá navigace pomocí Navigátora (F5) Snadno přístupná úprava stylu (buď přes pravé tlačítko myši ze Stylisty, nebo přes pravé tlačítko myši přímo z textu) Příjemný, nevtíravý Pomocník

25 Nevýhody Ukládání souboru trvá pro stejně dlouhé dokumenty o něco déle. Během ukládání raději nepište další text. Když budete během ukládání psát „do zásoby“, Writer takto napsaný text zapomene. Neumí vypnout kurzor myši, jakmile začnete psát. Na stejném hardware pomalejší. Text nemůžete diktovat svým hlasem (ovšem dominantní Office stejně neumí diktát v českém jazyce) Nemá podporu Visual Basicu, takže nefungují makra z MS Office.

26 Druhy OpenOffice.org Writer – textový editor Calc – tabulkový procesor

27 Impress – prezentační nástroj
Draw – grafický editor

28 Base – databázový frontend
Math – nástroj pro vytváření matematických vzorců

29 Vypracovali: Fialová Petra Hambálek Pavel Holoubková Petra Jurtík Tomáš


Stáhnout ppt "Metodický návod jak pracovat s kancelářským SW Microsoft Office"

Podobné prezentace


Reklamy Google