Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nekupujme si jejich životy

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nekupujme si jejich životy"— Transkript prezentace:

1 Nekupujme si jejich životy
Honza Thiele Adam Kubíček

2 Cites Neboli Washingtonská Konvence
Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin Jedna z nejdůležitějších dohod chránících rostliny a živočichy na mezinárodní úrovni. Jejím smyslem je Celosvětová kontrola obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin.

3 Pašování Zvířat Třetí nejvýnosnější obchod po drogách a zbraních
80-90% pašovaných savců a ptáků uhyne. Plazů uhyne menší množství, protože jsou přizpůsobivější. Papoušci se přepravují v pet lahvích. Vajíčka se přepravují v kapsách na břiše.

4 Kočky a psi V Číně se z koček a psů dělají kožichy, okraje kapucí u bund, rukavice atd. Každý rok zemře psů a koček Jiných zvířat zabíjených pro kožešinu zemře 1 kožich = 10 psů Neexistuje způsob jak zjistit, jestli je bunda ušita z kočky nebo ne.

5 Vzácní chameleoni v pytlících

6 V tom, co vypadá jako ruličky od toaletního papíru, jsou schovaní pašovaní ptáci

7 Pašovaní Amazoňané běločelí

8 Exkurze - Zoo Ústí nad Labem
Program : Nekupujme si jejich životy Prezentace Program na pracovních listech 3. Vyhodnocení odpovědí

9 Některé zajímavé otázky:
Kteří lidoopi se dostali do naší ZOO díky pašerákům a ve kterém roce to bylo? Orangutani Bornejští – Ňunák a Ňuninka v roce 1989. Co zachránilo aligátory před vyhubením? Chovné farmy a Washingtonská úmluva(CITES)

10 Některé zajímavé otázky:
5. Jaký druh zvířete na pavilonu šelem a především jaká jeho část je využívána v tradiční čínské medicíně? Tygr- varlata Medvěd- žluč 8. Z jakých důvodů se loví sloni? Pro slonovinu-výrobky Kly-trofej Kůže-oblečení

11 Orangutan bornejský V Zoo Ústí nad Labem se orangutani objevili díky pašerákům Ňuňák a Ňuninka pocházejí z volné přírody, kde byli v roce 1989 nelegálně odchyceni. Do ústecké ZOO se dostali náhodou díky povinné karanténě a koordinátor EEP rozhodl, že zde již zůstanou. Ňuňák je hlavní hvězdou filmu "Dva lidi v ZOO". Narodila se jim již tři mláďata - samička Raja (1998), která bohužel v jednom roce života uhynula, sameček Ámos (2000), který v červenci roku 2008 našel nový domov v holandské zoo Apenheul a na konci ledna 2007 další sameček, který dostal jméno Budi. EEP je zkratka společného projektu evropských zoologických zahrad na záchranu ohrožených druhů světové fauny a pochází z německého Europäisches Erhaltungs Program (anglicky European Endangered Species Programmes) – česky Evropské programy ohrožených druhů

12 Ňuninka Ámos

13 Ňuňák


Stáhnout ppt "Nekupujme si jejich životy"

Podobné prezentace


Reklamy Google