Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nekupujme si jejich životy Nekupujme si jejich životy Honza Thiele Adam Kubíček.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nekupujme si jejich životy Nekupujme si jejich životy Honza Thiele Adam Kubíček."— Transkript prezentace:

1 Nekupujme si jejich životy Nekupujme si jejich životy Honza Thiele Adam Kubíček

2 Cites  Neboli Washingtonská Konvence  Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin  Jedna z nejdůležitějších dohod chránících rostliny a živočichy na mezinárodní úrovni. Jejím smyslem je Celosvětová kontrola obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin.

3 Pašování Zvířat  Třetí nejvýnosnější obchod po drogách a zbraních  80-90% pašovaných savců a ptáků uhyne.  Plazů uhyne menší množství, protože jsou přizpůsobivější.  Papoušci se přepravují v pet lahvích.  Vajíčka se přepravují v kapsách na břiše.

4 Kočky a psi  V Číně se z koček a psů dělají kožichy, okraje kapucí u bund, rukavice atd.  Každý rok zemře 2 000 000 psů a koček  Jiných zvířat zabíjených pro kožešinu zemře 40 000 000.  1 kožich = 10 psů  Neexistuje způsob jak zjistit, jestli je bunda ušita z kočky nebo ne.

5 Vzácní chameleoni v pytlících

6  V tom, co vypadá jako ruličky od toaletního papíru, jsou schovaní pašovaní ptáci

7 Pašovaní Amazoňané běločelí

8 Exkurze - Zoo Ústí nad Labem  Program : Nekupujme si jejich životy 1.Prezentace 2.Program na pracovních listech 3. Vyhodnocení odpovědí

9 Některé zajímavé otázky: 1.Kteří lidoopi se dostali do naší ZOO díky pašerákům a ve kterém roce to bylo? Orangutani Bornejští – Ňunák a Ňuninka v roce 1989. 2.Co zachránilo aligátory před vyhubením? Chovné farmy a Washingtonská úmluva(CITES)

10 Některé zajímavé otázky:  5. Jaký druh zvířete na pavilonu šelem a především jaká jeho část je využívána v tradiční čínské medicíně? Tygr- varlata Medvěd- žluč 8. Z jakých důvodů se loví sloni? Pro slonovinu-výrobky Kly-trofej Kůže-oblečení

11 Orangutan bornejský  V Zoo Ústí nad Labem se orangutani objevili díky pašerákům  Ňuňák a Ňuninka pocházejí z volné přírody, kde byli v roce 1989 nelegálně odchyceni. Do ústecké ZOO se dostali náhodou díky povinné karanténě a koordinátor EEP rozhodl, že zde již zůstanou. Ňuňák je hlavní hvězdou filmu "Dva lidi v ZOO".  Narodila se jim již tři mláďata - samička Raja (1998), která bohužel v jednom roce života uhynula, sameček Ámos (2000), který v červenci roku 2008 našel nový domov v holandské zoo Apenheul a na konci ledna 2007 další sameček, který dostal jméno Budi.  EEP je zkratka společného projektu evropských zoologických zahrad na záchranu ohrožených druhů světové fauny a pochází z německého Europäisches Erhaltungs Program (anglicky European Endangered Species Programmes) – česky Evropské programy ohrožených druhů

12  Ňuninka Ámos

13 Ňuňák


Stáhnout ppt "Nekupujme si jejich životy Nekupujme si jejich životy Honza Thiele Adam Kubíček."

Podobné prezentace


Reklamy Google