Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

S TŘELNÉ ZBRANĚ Fišar Tomáš. S TŘELNÁ ZBRAŇ Střelná zbraň je zařízení, které vysílá hmotné projektily na cíl. Účelem je zničení nebo poškození cíle. Nejrozšířenějším.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "S TŘELNÉ ZBRANĚ Fišar Tomáš. S TŘELNÁ ZBRAŇ Střelná zbraň je zařízení, které vysílá hmotné projektily na cíl. Účelem je zničení nebo poškození cíle. Nejrozšířenějším."— Transkript prezentace:

1 S TŘELNÉ ZBRANĚ Fišar Tomáš

2 S TŘELNÁ ZBRAŇ Střelná zbraň je zařízení, které vysílá hmotné projektily na cíl. Účelem je zničení nebo poškození cíle. Nejrozšířenějším druhem střelných zbraní jsou v současné době palné zbraně.

3 S TŘELNÁ ZBRAŇ Střelná zbraň předává střele (projektilu) kinetickou energii, potřebnou k její dopravě a silovému působení na cíl. Silové působení může, ale nemusí být hlavním účinkem projektilu. Nejstarší střelné zbraně užívaly jako zdroj, různě transformovanou a akumulovanou energii lidských nebo i zvířecích svalů. Palné zbraně využívají chemickou energii zápalné látky.

4 M ECHANICKÉ STŘELNÉ ZBRANĚ Mechanická střelná zbraň je střelná zbraň, u které je funkce odvozena od okamžitého uvolnění nahromaděné mechanické energie. Mechanické střelné zbraně využívají k nahromadění energie nejčastěji mechanické převody, páky nebo přechodnou deformaci pružin. Luk Kuše Prak Katapult Trebuchet

5 Luk Kuše Prak Katapult Trebuchet

6 P LYNOVÁ STŘELNÁ ZBRAŇ Plynová střelná zbraň je střelná zbraň, u které je funkce odvozena od okamžitého uvolnění energie stlačeného vzduchu nebo jiného plynu. Foukačka Vzduchovka Paintballová zbraň

7 Foukačka Vzduchovka Paintballová zbraň

8 P ALNÉ STŘELNÉ ZBRANĚ Palná zbraň je střelná zbraň, u které je funkce odvozena od okamžitého uvolnění chemické energie. Kulové zbraně (kulovnice) Brokové zbraně (brokovnice) Kombinované palné zbraně Signální palné zbraně

9 Kulové zbraně (kulovnice) Brokové zbraně (brokovnice) Signální zbraň

10 Z BRANĚ BUDOUCNOSTI Probíhá intenzivní výzkum využití dalších fyzikálních principů (elektromagnetický princip, plazmová děla) - zatím bez významnějších praktických aplikací.


Stáhnout ppt "S TŘELNÉ ZBRANĚ Fišar Tomáš. S TŘELNÁ ZBRAŇ Střelná zbraň je zařízení, které vysílá hmotné projektily na cíl. Účelem je zničení nebo poškození cíle. Nejrozšířenějším."

Podobné prezentace


Reklamy Google