Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bowlingservis Vás vítá.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bowlingservis Vás vítá."— Transkript prezentace:

1 Bowlingservis Vás vítá

2 Bowlingservis Měření bowlingové koule
Podrobný návod jak změřit velikost děr a rozpětí prstů na bowlingové kouli Nejprve si v bowlingové herně vybereme kouli u které vám velikost děr a rozpětí prstů vyhovuje nejlépe. Teď si vysvětlíme jak máte tuto kouli správně změřit tak abychom tyto naměřené hodnoty mohli použít k navrtání nové koule.

3 Bowlingservis Co k tomu budeme potřebovat ?
Posuvné měřítko neboli šupleru. Metr (může být papírový jaký je třeba k sehnání v Hornbachu atd., popřípadě můžeme použít školní pravítko). Lihový fix nebo cokoliv jiného čím půjde nakreslit na kouli rysky.

4 Bowlingservis Na měření děr použijeme nejlépe posuvné měřítko.
Pokud toto měřítko nemáme nebo s ním neumíme měřit můžeme v nouzi použít obyčejné pravítko.

5 Bowlingservis Vzhledem k tomu že díry v bowlingových koulích mají po navrtání ostrou hranu, každá bowlingová koule má provedeno sražení (zaoblení) hran. Proto je třeba si pamatovat že máme měřit pouze průměr díry bez zaoblení.

6 Bowlingservis Nyní si díru na palec rozměříme na polovinu a střed díry si označíme na kouli.

7 Bowlingservis Mezeru mezi dírami pro prsty si rozdělíme na polovinu a opět označíme.

8 Bowlingservis Nyní obě značky spojíme čarou.

9 Bowlingservis Nyní si narýsujeme čáru označující okraj prstových děr. Tato čára by měla být kolmá k čáře od prstů k palci. Rozpětí prstů se měří od okraje palcové díry k okraji prstové díry.

10 Bowlingservis Při měření rozpětí prstů musíme opět pamatovat na to že se rozpětí měří od okraje díry, ne od okraje zaoblení.

11 Bowlingservis Při měření rozpětí je nutné dbát na to aby bylo pravítko přiloženo k obvodu koule.

12 Bowlingservis Pokud nemáme pravítko které se dá přiložit k obvodu koule, např. školní pravítko můžeme si pomoci proužkem papíru na který si označíme značky na kouli. Přiložením proužku papíru k pravítku potom změříme velikost rozpětí.

13 Bowlingservis Všechny změřené údaje si zapíšeme v milimetrech, např. takto: Průměr palce: 25 mm Průměr prostředníčku: 20 mm Průměr prsteníčku: 19mm Rozpětí palec – prostředníček: 80 mm Rozpětí palec – prsteníček : 83 mm Tyto údaje nám potom zašlete a my vám podle těchto hodnot odvrtáme novou kouli.

14 Bowlingservis bowlingservis@seznam.cz
Doufáme že vám naše malá škola měření pomohla a rádi vaše případné další dotazy zodpovíme na:


Stáhnout ppt "Bowlingservis Vás vítá."

Podobné prezentace


Reklamy Google