Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PROČ SE MÁME UČIT CHEMII? Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Renata Jeřábková Základní škola Kolín III., Masarykova 412.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PROČ SE MÁME UČIT CHEMII? Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Renata Jeřábková Základní škola Kolín III., Masarykova 412."— Transkript prezentace:

1 PROČ SE MÁME UČIT CHEMII? Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Renata Jeřábková Základní škola Kolín III., Masarykova 412 Dostupné na www.7zskolin.cz Spolufinancované z ESF, akce EU peníze školám

2 CHEMIE Přírodní věda Jedna z nejmladších věd Její předchůdkyně – ALCHYMIE

3 CHEMIE Zkoumá látky a jejich změny Vše, co nás obklopuje, je tvořeno látkami

4 PROČ SE MÁME UČIT CHEMII? Jsme součástí světa látek a jejich změn Chemické výrobky nás provázejí každým dnem

5 Chemické procesy výrazně ovlivňují naše životní prostředí Chemie se velice rychle rozvíjí, jsou objevovány nové látky a materiály

6 Úkoly : Úkoly : Víš, co se snažili vyrobit alchymisté ? Jmenuj některé vlastnosti látek. Znáš některé chemické výrobky z tvého okolí?

7 Odpovědi : Zlato, elixír mládí, umělou bytost Tvar, barva, chuť, vůně,…. Kosmetické přípravky, plastové nádobí, domácí přístroje, ….

8 Tak a s chutí do studia chemie !

9 Zdroje informací a obrázků V celé prezentaci byly použity obrázky ze souboru Klipart ze sady MS Office


Stáhnout ppt "PROČ SE MÁME UČIT CHEMII? Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Renata Jeřábková Základní škola Kolín III., Masarykova 412."

Podobné prezentace


Reklamy Google