Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Školy tvořené pouze 1. stupněm tzv. málotřídky Porovnání výše prostředků přidělených prostřednictvím oborového normativu a doplňkové částky s výší prostředků.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Školy tvořené pouze 1. stupněm tzv. málotřídky Porovnání výše prostředků přidělených prostřednictvím oborového normativu a doplňkové částky s výší prostředků."— Transkript prezentace:

1 Školy tvořené pouze 1. stupněm tzv. málotřídky Porovnání výše prostředků přidělených prostřednictvím oborového normativu a doplňkové částky s výší prostředků přidělovaných podle krajských normativů 2012 pro ZŠ s pouze 1. stupněm (bez příplatků) ŠkolaŽáci, třídy Krajské normativy 2012Nový systém (vč.odvodů)Porovnání počet žákůpočet žáků - postiženípočet tříd ZRIZ kraj škola stupeň celkem z toho ve spec.třídách těžké postižení z toho ve spec.třídách lehké a střední postižení z toho ve spec.třídách celkem spec. třídy MP pedagogové (bez odvodů) Celkem na IZO (vč.odvodů) Oborový normativ Doplňková částka Celkem oborový normativ a doplňková částka na IZO Rozdíl na IZO Rozdíl na IZO v % 2PardubickýZŠ 1.st1.st ,5 2VysočinaZŠ 1.st1.st ,5 2 Středočeský ZŠ 1.st1.st ,4 2 Jihočeský ZŠ 1.st1.st ,8 Počet žáků/tříd vč. žáků s postižením Normativy na mzdy PP a ONIV (bez mezd nepedagogů) Nový modelový výpočet založený na podpoře dostupnosti 1. st ZŠ , , , ,8 Všechny školy s počtem žáků 21 a méně mají v nové systému více finančních prostředků ve srovnání s finančními prostředky přidělenými podle krajských normativů Rozdíl v porovnání mezi čtyřmi školami je způsoben rozdílnou výší krajských normativů a počtem žáků ve škole A

2 ŠkolaŽáci, třídy Krajské normativy 2012Nový systém (vč.odvodů)Porovnání počet žákůpočet žáků - postiženípočet tříd ZRIZ kraj škola stupeň celkem z toho ve spec.třídách těžké postižení z toho ve spec.třídách lehké a střední postižení z toho ve spec.třídách celkem spec. třídy MP pedagogové (bez odvodů) Celkem na IZO (vč.odvodů) Oborový normativ Doplňková částka Celkem oborový normativ a doplňková částka na IZO Rozdíl na IZO Rozdíl na IZO v % 2OlomouckýZŠ1.st ,4 2ZlínskýZŠ1.st ,8 1. stupeň školy tvořené oběma stupni Porovnání výše prostředků přidělených prostřednictvím oborového normativu a doplňkové částky s výší prostředků přidělovaných podle krajských normativů 2012 pro 1. stupeň úplné ZŠ (bez příplatků) B Počet žáků/tříd vč. žáků s postižením Normativy na mzdy PP a ONIV (bez mezd nepedagogů) Nový modelový výpočet založený na podpoře dostupnosti 1. st ZŠ , ,8 Rozdíl v rámci porovnání dvou škol se stejným počtem žáků je způsoben rozdílnou výší krajského normativu v Olomouckém a Zlínském kraji.

3 2. stupeň školy tvořené oběma stupni Porovnání výše prostředků přidělených prostřednictvím oborového normativu a doplňkové částky s výší prostředků přidělovaných podle krajských normativů 2012 pro 2. stupeň úplné ZŠ (bez příplatků) C ŠkolaŽáci, třídy Krajské normativy 2012Nový systém (vč.odvodů)Porovnání počet žákůpočet žáků - postiženípočet tříd ZRIZ kraj škola stupeň celkem z toho ve spec.třídách těžké postižení z toho ve spec.třídách lehké a střední postižení z toho ve spec.třídách celkem spec. třídy MP pedagogové (bez odvodů) Celkem na IZO (vč.odvodů) Oborový normativ Doplňková částka Celkem oborový normativ a doplňková částka na IZO Rozdíl na IZO Rozdíl na IZO v % 2PlzeňskýZŠ2.st ,0 2LibereckýZŠ2.st ,2 Počet žáků/tříd vč. žáků s postižením Normativy na mzdy PP a ONIV (bez mezd nepedagogů) Nový model je založen na pouze jedné doplňkové částce pro druhé stupně v obci (obec o jeho rozdělení rozhodne) , ,2 Rozdíl v rámci porovnání dvou škol se stejným počtem žáků je způsoben rozdílnou výší krajského normativu v Plzeňském a Libereckém kraji.


Stáhnout ppt "Školy tvořené pouze 1. stupněm tzv. málotřídky Porovnání výše prostředků přidělených prostřednictvím oborového normativu a doplňkové částky s výší prostředků."

Podobné prezentace


Reklamy Google