Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přehodnocení slovníku

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přehodnocení slovníku"— Transkript prezentace:

1 Přehodnocení slovníku
Jak mluvit o problematice IT se správci IT, obchodními manažery a běžnými zaměstnanci Součást kampaně CEE Rethink IT

2 Běžný zaměstnanec Vy Business IT Trh se vyvíjí My musíme také

3 Informační exploze

4 Změna zaměření

5 Více než jen IT

6 Zvyšování hodnoty

7 Přehodnoťte svůj způsob komunikace:
Správce IT Obchodník Uživatelé Bity a bajty Hodnota pro organizaci Jednoduché výrazy a koncepty

8 Základní síťová infrastruktura
Správce IT Výstavba základní síťové infrastruktury je klíčem k úspěšné organizaci efektivní spolupráce personálu. Systém Windows Server 2008 R2 umožňuje zavést centralizovanou správu pracovních stanic, sjednotit úložiště informací, zajistit dostupnost prostředků z kteréhokoli počítače v síti, auditovat provozní náklady síťových tiskáren a vytvářet skupinové zásady a přístupová práva uživatelů. Obchodník Vývoj základní síťové infrastruktury může vést ke snížení nákladů na správu počítačů a uživatelů. Přidělováním přístupových práv podle pracovních pozic uživatelů můžete zabránit úniku důvěrných informací. Síťová infrastruktura také nabízí efektivní nástroj pro podporu týmové práce. Výsledkem je zvýšení produktivity práce. Běžný zaměstnanec Naši odborníci jsou schopni spravovat všechny počítače v rámci podniku. S příslušnými přístupovými právy máte přístup k informacím z ostatních počítačů. Co je ale nejdůležitější – zapomeňte na používání samostatných tiskáren u jednotlivých počítačů a nahraďte je jedním výkonným strojem.

9 Active Directory: Správce IT Obchodník Běžný zaměstnanec
Jednotný síťový adresář, který je součástí systému Windows Server, obsahuje klíčové informace o síťových prostředcích – od údajů o počítačích, síťových tiskárnách a jejich umístění, až po ové adresy a telefonní čísla zaměstnanců. Obchodník Služba AD je nástroj pro podnikovou správu IT. Tato technologie umožňuje spojení všech počítačů do prostředí s jednoduchou správou. Vyhledání požadované tiskárny pomocí služby AD pomáhá šetřit čas. Rychlejší proces aktualizace počítačů je výhodný pro celkové zabezpečení společnosti a zabraňuje neoprávněnému přístupu. | Služba AD umožňuje práci s dokumenty uživatelů v kterémkoli počítači – uživatel k nim má přístup odkudkoli. Díky tomu neztratíte výkonnost personálu v případě poruchy některých počítačů. Centralizované úložiště uživatelských účtů zajišťuje bezpečnost podnikových informací a usnadňuje vyšetřování případného porušení zabezpečení. Běžný zaměstnanec Co se týče prostředí IT, služba AD je mozkem společnosti. Umožňuje ukládat jakékoli informace zaměstnanců bez obav z jejich zneužití neoprávněnými osobami. Můžete zapomenout na problémy s hledáním tiskárny na pracovišti. Můžete počítače centrálně zapínat i vypínat a také instalovat aktualizace. Díky tomu získáte ochranu před různými druhy hrozeb zvenčí. Žádný uživatel už nepřijde o své dokumenty. Dokumenty budou uloženy na serveru, ale běžní uživatelé ani nepoznají, že nejsou uložené v jejich počítači. Co je ale nejdůležitější, nikdo nebude schopen získat cizí heslo – samozřejmě pokud nebude napsané na lístek přilepený na monitoru.

10 Vzdálená plocha Správce IT Obchodník Běžný zaměstnanec
Služba Vzdálená plocha umožňuje efektivní nasazování a podporu softwaru v podnikovém prostředí. Jakýkoli software je možné snadno zavádět z jednoho místa. Aktualizace a údržba programů je snadná, protože jsou nainstalovány na terminálovém serveru, ne v uživatelských počítačích. Když uživatel spustí aplikaci na terminálovém serveru, bude spuštěna přímo na serveru. Sítí jsou přenášena pouze data vstupu z klávesnice a myši a data zobrazovaná na obrazovce počítače. Obchodník Vzdálená plocha umožňuje uživatelům vzdálené připojení k jejich počítačům. Tato technologie nabízí řadu výhod. Mobilní personál může používat data uložená v podnikových počítačích. To umožňuje používat celou podnikovou znalostní bázi při jednání s klienty a nabízí možnost sdílet data s partnery, kteří se nacházejí na podnikovém pracovišti. Neustálý kontakt s partnery je v obchodním prostředí konkurenční výhodou.   Nahrazení samostatných počítačů tenkými klienty snižuje náklady a zvyšuje spolehlivost. Další výhodou je urychlení údržby podnikových počítačů a usnadnění procesu zálohování. Použití tenkých klientů nebo staršího vybavení z centrály také umožňuje ekonomické zavádění nových poboček. Běžný zaměstnanec Technologie Vzdálené plochy zajistí produktivitu zaměstnanců i mimo kancelář. Informace jsou uloženy na pracovišti, takže zaměstnanec může pracovat i ze svého bydliště. Do počítače zaměstnance bude odesílán pouze obraz, takže není vyžadováno širokopásmové připojení Internetu.

11 Zálohování a obnovení dat
Správce IT Nástroj pro zálohování systému Windows Server představuje základní řešení pro archivaci a obnovení dat na místním serveru. Nástroj je možné použít také ke správě záložních kopií uložených na vzdálených serverech. Obchodník Díky integrovanému systému zálohování mohou uživatelé sami obnovovat vymazané soubory. Sníží se tedy potřeba podpory uživatelů. Tato výhoda se týká nejen dat uživatelů, ale všech prostředků IT společnosti. Ušetříte výdaje na samostatný software pro zálohování a zvýšíte návratnost investic do serverového vybavení. Běžný zaměstnanec Výroční zpráva účetnictví, databáze výplatních pásek, ová schránka ředitele – to vše je možné obnovit i v případě zlomyslného vymazání. Použití této funkce je snadné díky jednoduché nabídce.

12 Hostování podnikových aplikací
Správce IT Systém Windows Server 2008 R2 je přizpůsoben pro podnikové aplikace. Obsahuje integrované přísné zásady zabezpečení, nástroje pro zálohování a systémy obnovení dat. Tato platforma nejen poskytuje zabezpečení a spolehlivost, ale nabízí také vysoký výkon vašim podnikovým aplikacím. Obchodník Windows Server 2008 R2 je nejspolehlivější a nejstabilnější operační systém společnosti Microsoft. To znamená, že hostováním podnikových aplikací v tomto systému dosáhnete vyššího výkonu. Vaše aplikace budou dosahovat maximální dostupnosti a minimálních prostojů. Běžný zaměstnanec Když je stabilní operační systém, jsou stabilní i aplikace, které jsou v něm hostovány. K dispozici jsou také integrované nástroje pro řešení problémů. Nikdo si nebude stěžovat, že je server pomalý, a pokud ano, jediným důvodem bude, že nevyzkoušeli možná řešení.

13 Virtualizace systémů a aplikací
Správce IT Virtualizace umožňuje provozování izolovaného serverového operačního systému na jednom fyzickém serveru, což umožňuje paralelní provoz, správu přidělování hardwaru, vyrovnávání zatížení a zabezpečení aplikací. Virtualizace aplikací popisuje proces používání aplikace, která byla upravena tak, aby nevyžadovala instalaci v operačními systému (stačí aplikaci spustit). Proces správy aplikací je při použití virtualizace výrazně zjednodušený: aktualizace a údržba je prováděna pouze na serveru, kde jsou aplikace uloženy, ne ve všech počítačích, kde jsou používány. Obchodník Použitím integrovaných technologií virtualizace můžete maximalizovat návratnost investic do systému Windows Server 2008 R2. Je to možné díky rozumnému využívání hardwarových prostředků podniku, snížené spotřebě energie serveru a snížení zatížení klimatizačního systému. Navíc dosáhnete omezení prostojů fyzických serverů v případě selhání systému, jelikož můžete obnovit klíčové podnikové aplikace na jiném serveru. Virtualizace aplikací pomáhá usnadnit zapojení oddělení IT do procesu zajišťování provozu podnikových aplikací – všechny aplikace lze totiž spravovat z jednoho místa. Oddělení IT je tím pádem méně vytíženo, což umožňuje přeskupení interních zdrojů pro podporu důležitějších činností. Kromě toho lze zabránit konfliktům mezi aplikacemi, takže mohou uživatelé vždy pracovat s aplikací, která jim nabízí maximální efektivitu. Běžný zaměstnanec Virtualizace umožňuje snížení počtu serverů. Už nikdy nebudete mít hrůzu ze serverové místnosti. V případě výpadku je možné provoz aplikací obnovit téměř okamžitě, takže nikdo nemusí vinit oddělení IT. Virtualizace je také malý zázrak například pro účetní oddělení: starší aplikace pro bankovnictví bude fungovat i v rámci sytému Windows 7 a nebudou hrozit žádné problémy.

14 Budování infrastruktury IT v nové kanceláři
Správce IT Pokud má společnost více pracovišť na různých místech, správa distribuované infrastruktury a přímé propojení mezi pobočkami se výrazně komplikují. S pomocí systému Windows Server 2008 R2 můžete zajistit odpovídající úroveň výkonu poboček a překonat problémy správy smíšených prostředí tvořených centrálou a více pobočkami. Obchodník Rychlejší a snazší zavádění nových poboček vám umožní rychlý vstup na cílový trh v nové oblasti bez výrazných administrativních a správních nákladů. Běžný zaměstnanec Pokud je vaším úkolem zprovoznit novou pobočku a i když je termín „včera“, oddělení IT to zvládne. Pro pobočku už nemusíte najímat žádné další IT pracovníky.

15 Služba RMS (Rights Management Services)
Správce IT Služba RMS (Rights Management Services) je technologie chránící dokumenty šifrováním a řízením přístupu uživatelů. Umožňuje zachování omezení přístupu i v případě, že dokumenty uniknou do cizích rukou. Obchodník RMS je technologie chránící důvěrné informace a bránící jejich úniku. Náklady na tuto technologii jsou bezvýznamné v porovnání s hodnotou podnikových dat, která vyžadují ochranu. Běžný zaměstnanec S její pomocí zabráníte úniku dokumentů mimo společnost. V případě pokusu o poskytnutí důvěrných dokumentů osobám mimo společnost nebude možné dokument otevřít. V případě, že by se například některý z manažerů rozhodl odeslat databázi zákazníků em konkurenci, druhá společnost by nebyla schopna přečíst, bez ohledu na vynaložené úsilí. Kromě toho můžete omezením přístupu k dokumentům chránit informace před únikem do nepovolaných rukou.

16 Přímý přístup Správce IT Obchodník Běžný zaměstnanec
Technologie DirectAccess nabízí bezpečný vzdálený přístup ke sdíleným podnikovým síťovým prostředkům, pracovištím a aplikacím bez potřeby instalovat virtuální privátní síť (VPN). Zajišťuje obousměrnou komunikaci se sítí při každém připojení počítače uživatele k Internetu, dokonce dříve, než se přihlásí. A uživatel se nemusí o nic starat. Tato technologie také dovoluje podnikovým oddělením IT provádět vzdálenou údržbu uživatelských počítačů prostřednictvím Internetu, i když nejsou připojeny k síti VPN. Tato funkce systému Windows Server 2008 R2 poskytuje zaměstnancům společnosti jednoduchý a spolehlivý přístup k podnikové síti, když se nacházejí na služebních cestách nebo pracují z domu na podnikových noteboocích. Na rozdíl od jiných řešení technologie DirectAccess nevyžaduje od uživatele žádné zvláštní technické znalosti, takže ji lze zavést bez nákladů na školení. Navíc tato technologie zajišťuje dostupnost oddělení IT i pro vzdálené pracovníky. Obchodník Běžný zaměstnanec Při používání technologie DirectAccess není nutné žádné přihlašování ani heslo. Bez ohledu na to, kde se zaměstnanec nachází, vždy má přístup ke svým dokumentům. Zaměstnanec dokonce ani nepozná rozdíl v procesu připojení. Stačí se připojit k Internetu a spojení se společností je navázáno. A i když má uživatel problémy při práci mimo kancelář, oddělení IT má stále k dispozici. Další výhodou je, že mají možnost pracovat o víkendu z domova, stejně jako jiní zaměstnanci.

17 Architektura NAP (Network Access Protection)
Správce IT Technologie NAP (Network Access Protection) umožňuje zachování bezpečnosti podnikové sítě povolováním přístupu pouze počítačům, které splňují určité kvalifikační požadavky definované správcem. Například v případě, že se mobilní uživatel připojí k podnikové síti z notebooku bez nejnovějších oprav zabezpečení nebo se zastaralou antivirovou databází, budou mu přidělena omezená přístupová práva (režim Host), dokud nebudou operační systém a antivirová databáze aktuální (popřípadě dokud nebude pomocí nové databáze virů provedeno prověřování). Obchodník Zabezpečení podniku je jedním z klíčů k jeho efektivnímu fungování. Architektura NAP pomáhá předcházet virovým infekcím ze sítě, takže se vyhnete prostojům kvůli virovým epidemiím. Když se k podnikové síti připojí podezřelý uživatel, systém zkontroluje, zda jeho počítač splňuje definované požadavky. Tímto způsobem je zajištěna bezpečnost prostředí IT a eliminace nákladů spojených s případnými prostoji. Běžný zaměstnanec Architektura NAP (Network Access Protection) je dodatečný nástroj zabezpečení. Umožňuje kontrolu zabezpečení celé podnikové sítě. Pokud například antivirový systém některého z počítačů není aktivní, bude mu zabráněno v případném poškození podnikové sítě. Pokud se k síti připojí zákazník z notebooku s virovou infekcí, bude okamžitě lokalizován a izolován. Stejné požadavky platí kromě virů také pro aktualizace, zásady a další otázky zabezpečení.

18 BranchCache Správce IT Obchodník Běžný zaměstnanec
BranchCache je technologie pro místní ukládání dat na vzdálených serverech do mezipaměti. Při jejím použití budou veškerá data stažená ze zdrojů centrálního intranetu uložena do místní mezipaměti pobočky. To znamená, že pokud zaměstnanec pobočky stáhne data ze vzdáleného serveru, tato data budou lokálně uložena do mezipaměti. Když si stejná data vyžádá jiný pracovník, získá je z místní mezipaměti bez nutnosti znovu stahovat stejný soubor z globální sítě. Obchodník BranchCache je technologie, která nabízí úspory datových přenosů mezi pobočkami. Tato technologie také zvýší výkon síťových aplikací a tím pádem i efektivitu zaměstnanců, kteří tyto aplikace využívají. Celkově vzato nabízí tato technologie více než jen pozitivní ekonomický vliv – zvýší také spokojenost zaměstnanců poboček díky urychlení výměny dat. Běžný zaměstnanec Co je BranchCache? Je to síť P2P od společnosti Microsoft. Když jeden zaměstnanec stáhne soubor z centrální kanceláře, ostatní zaměstnanci jej mohou sdílet bez využití internetového připojení. Nebo pokud si například jeden zaměstnanec přečte ranní zprávy, ostatní zaměstnanci si tyto zprávy mohou stáhnout z jeho počítače namísto Internetu. Pokud na pobočce umístíte server, úspory mohou být obrovské.

19 Systém souborů DFS (Distributed File System)
Správce IT Technologie DFS (Distributed File System) umožňuje snadný přístup k souborům díky distribuci podnikových dat mezi více servery. Uživatelé používají pro přístup k souborům jednotný síťový prostředek i v případě, že jsou soubory uloženy na různých fyzických serverech. I když se fyzické umístění složky změní, její přístupnost nebude ovlivněna. Uživatelé k ní budou přistupovat stejně jako předtím a žádnou změnu umístění nezaznamenají. Obchodník Systém souborů DFS zajišťuje práci se síťovými prostředky v rámci společnosti. Jelikož je přístup k podnikovým souborům zprostředkován na základně jednotných adres, strávíte méně času hledáním potřebných informací. Jednotná adresa je navíc zachována i v případě přesunu dat na jiný server. Pokud má vaše společnost celosvětově rozmístěné pobočky, tato technologie zvýší výkon vašich oblastních zaměstnanců a pomůže zabránit problémům spojeným s časovými pásmy. Data budou mít zaměstnanci k dispozici neustále bez ohledu na to, kde se nacházejí. Tato technologie také klade velký důraz na zabezpečení dat. Díky tomu je zaručen pouze oprávněný přístup k publikovaným informacím. Běžný zaměstnanec Systém souborů DFS pro systém Windows Server 2008 R2 je technologie, která zkopíruje veškeré informace relevantní pro chod společnosti do všech poboček. Tím pádem jsou odstraněna omezení způsobená časovými pásmy. I v případě poruchy jednoho serveru nebudou informace ztraceny. Uživatelé si navíc nemusejí pamatovat velké množství cest k souborům a pamatovat si, kam uložili soubory, které nutně potřebují. K přístupu slouží jediná adresa, kterou si každý snadno zapamatuje. A o zabezpečení se nemusíte obávat – je integrované. Nikdo nezíská neoprávněný přístup, a to ani ve vzdálených oblastech znemožňujících sledování.

20 Cluster s vysokou dostupností
Správce IT Cluster s vysokou dostupností je skupina nezávislých serverů spravovaných systémem Windows Server tak, aby společně zvyšovaly dostupnost služeb a aplikací. Pokud jeden ze serverů selže, prostředky budou přeskupeny a pracovní zatížení bude rozděleno mezi ostatní servery clusteru. Clustery s vysokou dostupností lze používat k zajišťování nepřerušeného přístupu uživatelů k serverovým prostředkům. Obchodník Vytvoření pojistného clusteru založeného na systému Windows Server 2008 R2 je řešením pro nepřetržitý provoz i v případě poruchy zařízení. Tato technologie zajišťuje provoz společnosti a zvyšuje jeho spolehlivost. Jedná se o zaručenou ochranu proti prostojům způsobeným systémovými chybami nebo poruchami zařízení. Takováto jistota podporuje tok financí a zvyšuje obrat podniku. Běžný zaměstnanec Cluster umožňuje přesměrování uživatelů z jednoho serveru na druhý. Nikdo například nezaznamená, když jeden ze serverů selže, a oddělení IT může problém rychle a efektivně vyřešit. Výsledkem je, že nevzniknou prostoje a činnost podniku zůstane nepřerušená. Při použití pojistného clusteru může oddělení IT zajišťovat téměř 100% dostupnost klíčových aplikací.

21 Webový server Správce IT Obchodník Běžný zaměstnanec
Webový server podporuje přístup uživatelů k informacím, ukládá a poskytuje data obvykle uspořádaná ve formě webových stránek, zpracovává požadavky klientů a podporuje provoz webových aplikací a služeb. Obchodník Funkce webového serveru sníží náklady na podporu externích podnikových zdrojů. Umožní vaší společnosti prezentovat se na Internetu s minimálními výdaji. Používání webového serveru také pomáhá při efektivním vývoji potřebných webových stránek, publikaci nových informací a analýze statistik návštěvnosti. Výsledkem je efektivní podnikový marketing. Používáním webového serveru můžete vytvořit bezpečné a spolehlivé řešení pro jakoukoli úlohu využívající data, a to při současném zachování zabezpečení dat. Běžný zaměstnanec Funkce webového serveru umožňuje šetřit náklady za hosting, který obvykle poskytuje třetí strana. Vaše oddělení IT bude mít neustálý přehled o tom, kolik uživatelů navštíví podnikový web. A co je důležitější, můžete používat interní podniková data a nemít obavy z toho, že je bude ukládat třetí strana. Vše budete mít u sebe a v bezpečí. A když bude potřeba nový vývoj, budete jej moci uskutečnit pomocí interních prostředků, a tím pádem výrazně levněji.

22 4/3/2017 4:10 AM © 2012 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena. Microsoft, Windows, Windows Vista a další názvy produktů jsou nebo mohou být registrované ochranné známky nebo ochranné známky ve Spojených státech amerických a v dalších zemích. Uvedené informace slouží pouze k informačním účelům a představují současný postoj společnosti Microsoft Corporation v době uskutečnění této prezentace. Jelikož je společnost Microsoft nucena reagovat na měnící se podmínky na trhu, tyto informace by neměly být považovány za závazné. Společnost Microsoft nemůže zaručit přesnost uvedených informací po datu uskutečnění této prezentace. SPOLEČNOST MICROSOFT NEPOSKYTUJE V SOUVISLOSTI SE ZDE PREZENTOVANÝMI INFORMACEMI ŽÁDNÉ VÝSLOVNÉ, ODVOZENÉ ANI ZÁKONNÉ ZÁRUKY. © 2010 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena. Microsoft, Windows, Windows Vista a další názvy produktů jsou nebo mohou být registrované ochranné známky nebo ochranné známky ve Spojených státech amerických a v dalších zemích. Uvedené informace slouží pouze k informačním účelům a představují současný postoj společnosti Microsoft Corporation v době uskutečnění této prezentace. Jelikož je společnost Microsoft nucena reagovat na měnící se podmínky na trhu, tyto informace by neměly být považovány za závazné. Společnost Microsoft nemůže zaručit přesnost uvedených informací po datu uskutečnění této prezentace. SPOLEČNOST MICROSOFT NEPOSKYTUJE V SOUVISLOSTI SE ZDE PREZENTOVANÝMI INFORMACEMI ŽÁDNÉ VÝSLOVNÉ, ODVOZENÉ ANI ZÁKONNÉ ZÁRUKY.


Stáhnout ppt "Přehodnocení slovníku"

Podobné prezentace


Reklamy Google