Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a Mateřská škola, Pavlice, okres Znojmo OP VK 1.4 75021293 Tematický celek: Jazyk český Název a číslo učebního materiálu VY_32_INOVACE_02_12.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a Mateřská škola, Pavlice, okres Znojmo OP VK 1.4 75021293 Tematický celek: Jazyk český Název a číslo učebního materiálu VY_32_INOVACE_02_12."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a Mateřská škola, Pavlice, okres Znojmo OP VK Tematický celek: Jazyk český Název a číslo učebního materiálu VY_32_INOVACE_02_12 Vyjmenovaná slova po L PaedDr. Tamara Kučerová Anotace: učební materiál slouží k procvičování učiva o vyjmenovaných slovech Metodika: prezentace slouží k předvedení na interaktivní tabuli

2 Vyjmenovaná slova po L

3  slyšet, mlýn, blýskat se, polykat, plynout, plýtvat, vzlykat, lysý, lýtko, lýko, lyže, pelyněk, plyš

4  slyšet – slyšitelný, nedoslýchat  mlýn – mlynář, mlynářka, mlýnice  blýskat se – zablýsklo, blyštět  polykat – zalykat se, polykání  plynout – plyn, rozplynout, oplývat, plynulý, plynárna, plynoměr, plynný  plýtvat – plýtvání  vzlykat – vzlyk, vzlykot, vzlyknout

5  lysý – lysinka, lyska, Lysá hora  lýtko – lýtkový  lýko – lýkový, lýkovec, lýkožrout  lyže – lyžař, lyžařský, lyžovat  pelyněk – pelyňkový  plyš – plyšový, plyšáček

6  lyže x líže  blýská se x blízká  mlýn x mlít  lýčí x líčí  lyska x líska

7  Větrný ml__n, hořký jako pel__něk, poraněné l__tko, pevné l__ko, rychlé l__že, vyl__sovat česnek, těžce pol__ká, voda pl__ne, včera se bl__skalo, potichu vzl__kala, oříšky z l__sky, ml__t mák, l__nky na sešitě, bl__zký les, L__sá hora, zemní pl__n, l__dové písně, pl__šová hračka, L__da má l__že, můj mal__ček, černá hl__na, sklíčko se bl__ská, prudký l__ják, l__dé z bl__zkého domu, l__kožrout, střevíce z l__ka

8  Větrný mlýn, hořký jako pelyněk, poraněné lýtko, pevné lýko, rychlé lyže, vylisovat česnek, těžce polyká, voda plyne, včera se blýskalo, potichu vzlykala, oříšky z lísky, mlít mák, linky na sešitě, blízký les, Lysá hora, zemní plyn, lidové písně, plyšová hračka, Lída má lyže, můj malíček, černá hlína, sklíčko se blýská, prudký liják, lidé z blízkého domu, lýkožrout, střevíce z lýka.

9  Baterie byla vyb__ta. Postavy v šeru spl__nuly. Přeb__rala b__l__nky. L__boval si, že ub__l na váze. L__bezně se usmívala, když jí dali krab__ci l__zátek. Zb__lé l__vance odnesli. Hodiny odb__jí půlnoc.  Dala mi boty z l__čí. Peníze nab__l v soutěži. L__tovali, že tam neb__li. Spustil se l__ják a v dálce se zabl__sklo. Nesl__šela volání o pomoc. V sešitě jsou široké l__nky. Mal__novou šťávu vyl__ju.

10  Baterie byla vybita. Postavy v šeru splynuly. Přebírala bylinky. Liboval si, že ubyl na váze. Líbezně se usmívala, když jí dali krabici lízátek. Zbylé lívance odnesli. Hodiny odbijí půlnoc.  Dala mi boty z lýčí. Peníze nabyl v soutěži. Litovali, že tam nebyli. Spustil se liják a v dálce se zablýsklo. Neslyšela volání o pomoc. V sešitě jsou široké linky. Malinovou šťávu vyliju.


Stáhnout ppt "Základní škola a Mateřská škola, Pavlice, okres Znojmo OP VK 1.4 75021293 Tematický celek: Jazyk český Název a číslo učebního materiálu VY_32_INOVACE_02_12."

Podobné prezentace


Reklamy Google