Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Co máme umět, než půjdeme do školy. LOGOPEDIE Kdy máme umět danou hlásku správně vyslovit do 4 let do 3 let 6-7 let 4-5 let.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Co máme umět, než půjdeme do školy. LOGOPEDIE Kdy máme umět danou hlásku správně vyslovit do 4 let do 3 let 6-7 let 4-5 let."— Transkript prezentace:

1

2 Co máme umět, než půjdeme do školy. LOGOPEDIE

3 Kdy máme umět danou hlásku správně vyslovit do 4 let do 3 let 6-7 let 4-5 let

4 Cvičíme jazyk

5

6 Co se budeme učit ZZZZaměříme se na nácvik ostrých sykavek-CSZ  t upých sykavek-ČŠŽ DDDDocvičíme hlásku R a Ř KKKK tomu musíme dobře ovládat hlásku L, proto ji rovněž procvičíme HHHHlásku G a K už určitě známe, jen ji zopakujeme NNNNakonec vše procvičíme v básničkách a říkadlech

7 Jak nacvičíme hlásku Č Š Ž

8 Vyhledáme slova, která začínají…

9 Naučíme se slova s Č,Š,Ž na:

10 Nacvičíme hlásku C,S,Z

11 Jak nacvičíme hlásku C,S,Z

12 Nacvičíme hlásky ve slovech, pak ve větách a v básničkách. Sylva má hlídat husy, Na ty husy volat musí: Hejhe, husy, hej! Honzíkmá kozu, Honzík má kozu, uvázal ji k vozu. Uvázal ji provazem, Zůstaň kozo za vozem! Cilka má necky, v neckách má pecky. Pecky dá do pece a Micku do klece.

13 Nacvičíme hlásku K

14 Nacvičíme hlásku G

15 Sledujeme pohyb jazyka v zrcadle Slimák Lilo a lilo. Bylo bláto. Velké dešťové kapky padaly slimákovi na hlavu. Hledal, kde by se schoval. Pod jedlí uviděl holubinku a bedlu. Holubinka celá bílá se slimákovi líbila. Líbila se mu i bedla. Nebyla celá bílá jako holubinka, ale měla veliký klobouk. Slimák se schoval pod bedlu a byl jak pod deštníkem.

16 Nacvičíme hlásku R  napodobujeme zvuk motoru – ta, ta, tata da, da, dada da, da, dada td, td, tdn,tdn td, td, tdn,tdn  je nám zima – brrrrr, brrrr  pes vrčí - vrrr, vrrr  hlas holuba - vrků, vrků  vrána kráká - kráky, krák  krocan hudruje – hudry, hudry

17 Pokračujeme v nácviku: Místo R vyslovujeme skupinu „ td“.

18 Na závěr procvičíme slova v básničce: Trnky, trnky, trpké, chudé, kdo vás, trnky, trhat bude? Trpaslíček trnky trhá, trhání mu dlouho trvá. Trhá trnky v trní v lese, do trhu pak trnky nese.

19 Hurá, už všechno umíme !!!


Stáhnout ppt "Co máme umět, než půjdeme do školy. LOGOPEDIE Kdy máme umět danou hlásku správně vyslovit do 4 let do 3 let 6-7 let 4-5 let."

Podobné prezentace


Reklamy Google