Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nesmluvní zdravotnická zařízení

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nesmluvní zdravotnická zařízení"— Transkript prezentace:

1 Nesmluvní zdravotnická zařízení
Zpracoval MUDr. Melezínek

2 Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami
Nesmluvním zdravotnickým zařízením je to, které nemá platnou smlouvu o poskytování a úhradě zdravotní péče ve smyslu ustanovení §17 odst.1 a násl.zák.č.48/1997Sb.

3 Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami
Nesmluvním zdravotnickým zařízením je to, které nemá platnou smlouvu o poskytování a úhradě zdravotní péče ve smyslu ustanovení §17 odst.1 a násl.zák.č.48/1997Sb. K končí platnost většiny smluv o poskytování a úhradě zdravotní péče. Zdravotnické zařízení se stane nesmluvním velmi snadno. Stačí neuzavření či neprodloužení smlouvy s pojišťovnou.

4 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?

5 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? A) Ustanovení §17 odst.1 uvádí, že smlouvy se nevyžadují při poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče pojištěnci. Tuto péči by tedy měla uhradit zdravotní pojišťovna.

6 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? A) Ustanovení §17 odst.1 uvádí, že smlouvy se nevyžadují při poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče pojištěnci. Tuto péči by tedy měla uhradit zdravotní pojišťovna. Otázka, co ještě je a co již není péčí nutnou a neodkladnou, je poměrně častým problémem mezi zdravotnickými zařízeními a pojišťovnami. Co to je nutná a neodkladná péče de jure ???

7 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? A) Ustanovení §17 odst.1 uvádí, že smlouvy se nevyžadují při poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče pojištěnci. Tuto péči by tedy měla uhradit zdravotní pojišťovna. Otázka, co ještě je a co již není péčí nutnou a neodkladnou, je poměrně častým problémem mezi zdravotnickými zařízeními a pojišťovnami. Co to je nutná a neodkladná péče de jure ??? Definice není. V judikatuře je uvedeno, že to má posoudit lékař (ten musí vyjít z informací od pacienta, dokud sám něco nezjistí), ale lze to následně přezkoumat (pro účely soudu zpracuje soudní znalec).

8 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? A) Ustanovení §17 odst.1 uvádí, že smlouvy se nevyžadují při poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče pojištěnci. Tuto péči by tedy měla uhradit zdravotní pojišťovna. Otázka, co ještě je a co již není péčí nutnou a neodkladnou, je poměrně častým problémem mezi zdravotnickými zařízeními a pojišťovnami. Co to je nutná a neodkladná péče de jure ??? Za nutnou a neodkladnou péči se rozumí péče: při úrazu, při vzniku akutního onemocnění, při akutním zhoršení zdravotního stavu a při neodkladném porodu, kde by odklad mohl vést k ohrožení života, nebo k závažnému zhoršení zdravotního stavu.

9 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? V praxi není zásadní rozdíl mezi nutnou a neodkladnou péčí, byť jazykově to totožné není.

10 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? V praxi není zásadní rozdíl mezi nutnou a neodkladnou péčí, byť jazykově to totožné není. Podle Mgr.Uhra to je asi tak, že pokud se dostaví pacient a udává obtíž, která by mohla signalizovat akutní stav (tedy např. bolest na prsou, nikoli asi říznutí do prstu), lékař ho vyšetří (to vyšetření by se pod pojem vešlo). Vyšetřením zjistí, že to nic vážného není - akutnost skončila a pacient hradí vše. Když lékař vyšetřením zjistí, že to závažné je, nebo by mohlo být, tato akutnost trvá a účtuje se pojišťovně.

11 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? V praxi není zásadní rozdíl mezi nutnou a neodkladnou péčí, byť jazykově to totožné není. Podle Mgr.Uhra to je asi tak, že pokud se dostaví pacient a udává obtíž, která by mohla signalizovat akutní stav (tedy např. bolest na prsou, nikoli asi říznutí do prstu), lékař ho vyšetří (to vyšetření by se pod pojem vešlo). Vyšetřením zjistí, že to nic vážného není - akutnost skončila a pacient hradí vše. Když lékař vyšetřením zjistí, že to závažné je, nebo by mohlo být, tato akutnost trvá a účtuje se pojišťovně. Tedy přeloženo a zjednodušeno: akutní stav je takový, že musí být okamžitě poskytnuta adekvátní pomoc (např. akutní IM) – ihned začít léčení. Neakutní péče = léčbu je možno odložit (např. asymptomatická angina pectoris).

12 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? V praxi není zásadní rozdíl mezi nutnou a neodkladnou péčí, byť jazykově to totožné není. Podle Mgr.Uhra to je asi tak, že pokud se dostaví pacient a udává obtíž, která by mohla signalizovat akutní stav (tedy např. bolest na prsou, nikoli asi říznutí do prstu), lékař ho vyšetří (to vyšetření by se pod pojem vešlo). Vyšetřením zjistí, že to nic vážného není - akutnost skončila a pacient hradí vše. Když lékař vyšetřením zjistí, že to závažné je, nebo by mohlo být, tato akutnost trvá a účtuje se pojišťovně. Tedy přeloženo a zjednodušeno: akutní stav je takový, že musí být okamžitě poskytnuta adekvátní pomoc (např. akutní IM) – ihned začít léčení. Neakutní péče = léčbu je možno odložit (např. asymptomatická angina pectoris). Z toho vyplývá, že je naše práce zase, opět a stále na hranici zákonů. Dva soudní znalci se neshodnou, co je a není akutní péče v konkrétním případu.

13 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? V praxi není zásadní rozdíl mezi nutnou a neodkladnou péčí, byť jazykově to totožné není. Podle Mgr.Uhra to je asi tak, že pokud se dostaví pacient a udává obtíž, která by mohla signalizovat akutní stav (tedy např. bolest na prsou, nikoli asi říznutí do prstu), lékař ho vyšetří (to vyšetření by se pod pojem vešlo). Vyšetřením zjistí, že to nic vážného není - akutnost skončila a pacient hradí vše. Když lékař vyšetřením zjistí, že to závažné je, nebo by mohlo být, tato akutnost trvá a účtuje se pojišťovně. Tedy přeloženo a zjednodušeno: akutní stav je takový, že musí být okamžitě poskytnuta adekvátní pomoc (např. akutní IM) – ihned začít léčení. Neakutní péče = léčbu je možno odložit (např. asymptomatická angina pectoris). Z toho vyplývá, že je naše práce zase, opět a stále na hranici zákonů. Dva soudní znalci se neshodnou, co je a není akutní péče v konkrétním případu. Na druhé straně, když těch případů denně vyrobím pět, zablokuji znalce a soudy na mnoho let dopředu za několik týdnů.

14 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? B) Ostatní péči pak hradí plně pacient formou přímé platby zdravotnickému zařízení.

15 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? B) Ostatní péči pak hradí plně pacient formou přímé platby zdravotnickému zařízení. Výše úhrady není striktně stanovena (omezením maximální ceny, jako například u výkonů pro různé státní orgány apod.), ale je pouze věcně usměrněna.

16 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? B) Ostatní péči pak hradí plně pacient formou přímé platby zdravotnickému zařízení. Výše úhrady není striktně stanovena (omezením maximální ceny, jako například u výkonů pro různé státní orgány apod.), ale je pouze věcně usměrněna. Úpravu nalezneme ve výměru ministerstva financí, kterým se vydává seznam zboží s regulovanými cenami (nyní platný výměr 01/2007) v části II. – seznam zboží, u kterého se uplatňují věcně usměrněné ceny (viz APPEL1/2007 ). Výměr uvádí, že věcně usměrněné ceny se uplatňují u zdravotní péče, která je poskytována účastníku veřejného zdravotního pojištění:

17 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? B) Ostatní péči pak hradí plně pacient formou přímé platby zdravotnickému zařízení. Výše úhrady není striktně stanovena (omezením maximální ceny, jako například u výkonů pro různé státní orgány apod.), ale je pouze věcně usměrněna. Úpravu nalezneme ve výměru ministerstva financí, kterým se vydává seznam zboží s regulovanými cenami (nyní platný výměr 01/2007) v části II. – seznam zboží, u kterého se uplatňují věcně usměrněné ceny (viz APPEL1/2007 ). Výměr uvádí, že věcně usměrněné ceny se uplatňují u zdravotní péče, která je poskytována účastníku veřejného zdravotního pojištění: a) a není hrazena podle zvláštního právního předpisu (zák.č.48/1997 Sb) z veřejného zdravotního pojištění b) zdravotnickým zařízením, které není ve smluvním vztahu s příslušnou zdravotní pojišťovnou.

18 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? B) Ostatní péči pak hradí plně pacient formou přímé platby zdravotnickému zařízení. Výše úhrady není striktně stanovena (omezením maximální ceny, jako například u výkonů pro různé státní orgány apod.), ale je pouze věcně usměrněna. Úpravu nalezneme ve výměru ministerstva financí, kterým se vydává seznam zboží s regulovanými cenami (nyní platný výměr 01/2007) v části II. – seznam zboží, u kterého se uplatňují věcně usměrněné ceny (viz APPEL1/2007 ). Výměr uvádí, že věcně usměrněné ceny se uplatňují u zdravotní péče, která je poskytována účastníku veřejného zdravotního pojištění: Do ceny zboží v položkách uvedených v této části lze promítnout pouze ekonomicky oprávněné náklady pořízení, zpracování a oběhu zboží doložené v účetnictví, přiměřený zisk, daň a případně uplatněné clo podle zvláštních právních předpisů, není-li dále stanoveno jinak.

19 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? Pro každé zdravotnické zařízení tedy může a musí být cena zdravotní péče odlišná. Může být například propočítávána na každý jednotlivý výkon (v úvahu přichází spočítat vlastní režii ordinace a s použitím času výkonu z platného seznamu výkonů vypočíst režii vztahující se k danému výkonu. Potom zkalkulovat materiálové náklady na daný výkon. Toto sečíst a přidat přiměřenou míru zisku). Výsledek by měl být několikanásobně vyšší než cena výkonu dle seznamu výkonů krát 1,10 Kč za 1 bod (reálná minutová režie bude x krát vyšší).

20 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? Pro každé zdravotnické zařízení tedy může a musí být cena zdravotní péče odlišná. Může být například propočítávána na každý jednotlivý výkon (v úvahu přichází spočítat vlastní režii ordinace a s použitím času výkonu z platného seznamu výkonů vypočíst režii vztahující se k danému výkonu. Potom zkalkulovat materiálové náklady na daný výkon. Toto sečíst a přidat přiměřenou míru zisku). Výsledek by měl být několikanásobně vyšší než cena výkonu dle seznamu výkonů krát 1,10 Kč za 1 bod (reálná minutová režie bude x krát vyšší). Nejde o pokladenský systém – to znamená, že pacient sice uhradí zdravotní péči přímou úhradou, ovšem tuto úhradu (ani její část) nedostane následně od zdravotní pojišťovny proplacenu.

21 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? Pro každé zdravotnické zařízení tedy může a musí být cena zdravotní péče odlišná. Může být například propočítávána na každý jednotlivý výkon (v úvahu přichází spočítat vlastní režii ordinace a s použitím času výkonu z platného seznamu výkonů vypočíst režii vztahující se k danému výkonu. Potom zkalkulovat materiálové náklady na daný výkon. Toto sečíst a přidat přiměřenou míru zisku). Výsledek by měl být několikanásobně vyšší než cena výkonu dle seznamu výkonů krát 1,10 Kč za 1 bod (reálná minutová režie bude x krát vyšší). Nejde o pokladenský systém – to znamená, že pacient sice uhradí zdravotní péči přímou úhradou, ovšem tuto úhradu (ani její část) nedostane následně od zdravotní pojišťovny proplacenu. Není to problém nesmluvního zdravotnického zařízení!!

22 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? Hrazení léků u ostatní péče

23 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? Hrazení léků u ostatní péče U ostatní péče však léčivé přípravky (jinak hrazené z veřejného zdravotního pojištění) předepsané nesmluvním zdravotnickým zařízením nejsou pojišťovnou hrazeny. Tato skutečnost již byla potvrzena i judikaturou.

24 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? Hrazení léků u ostatní péče U ostatní péče však léčivé přípravky (jinak hrazené z veřejného zdravotního pojištění) předepsané nesmluvním zdravotnickým zařízením nejsou pojišťovnou hrazeny. Tato skutečnost již byla potvrzena i judikaturou. Tedy pacient musí hradit plně i veškeré léčivé přípravky, které mu nesmluvní zdravotnické zařízení předepíše. Obdobný problém by mohl být u PZT a zřejmě i u dopravy, byť zde není právní úprava tak jednoznačná a podpořená rozhodnutím soudu. Problematika všech skutečností souvisejících s péčí poskytovanou nesmluvními zdravotnickými zařízeními není legislativně dostatečně ošetřena a řada nejasností je vysvětlována až rozsudky soudů. Názory na komplement se liší a žádné rozhodnutí není k dispozici. Tyto informace odpovídají současnému právnímu stavu.

25 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? Hrazení léků u ostatní péče U ostatní péče však léčivé přípravky (jinak hrazené z veřejného zdravotního pojištění) předepsané nesmluvním zdravotnickým zařízením nejsou pojišťovnou hrazeny. Tato skutečnost již byla potvrzena i judikaturou. Tedy pacient musí hradit plně i veškeré léčivé přípravky, které mu nesmluvní zdravotnické zařízení předepíše. Obdobný problém by mohl být u PZT a zřejmě i u dopravy, byť zde není právní úprava tak jednoznačná a podpořená rozhodnutím soudu. Problematika všech skutečností souvisejících s péčí poskytovanou nesmluvními zdravotnickými zařízeními není legislativně dostatečně ošetřena a řada nejasností je vysvětlována až rozsudky soudů. Názory na komplement se liší a žádné rozhodnutí není k dispozici. Tyto informace odpovídají současnému právnímu stavu. Není to problém nesmluvního zdravotnického zařízení!!

26 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? Hrazení léků u ostatní péče U ostatní péče však léčivé přípravky (jinak hrazené z veřejného zdravotního pojištění) předepsané nesmluvním zdravotnickým zařízením nejsou pojišťovnou hrazeny. Tato skutečnost již byla potvrzena i judikaturou. Tedy pacient musí hradit plně i veškeré léčivé přípravky, které mu nesmluvní zdravotnické zařízení předepíše. Obdobný problém by mohl být u PZT a zřejmě i u dopravy, byť zde není právní úprava tak jednoznačná a podpořená rozhodnutím soudu. Problematika všech skutečností souvisejících s péčí poskytovanou nesmluvními zdravotnickými zařízeními není legislativně dostatečně ošetřena a řada nejasností je vysvětlována až rozsudky soudů. Názory na komplement se liší a žádné rozhodnutí není k dispozici. Tyto informace odpovídají současnému právnímu stavu. Není to problém nesmluvního zdravotnického zařízení!! Ustanovení §17 odst.13 zák.č.48/1997 Sb. uvádí, že zdravotní pojišťovna uhradí léčivé přípravky na základě lékařského předpisu vystaveného smluvním zdravotnickým zařízením. Dále je pak uvedeno, že uhradí léčivé přípravky na základě lékařského předpisu vystaveného lékařem poskytujícím neodkladnou péči pojištěnci. Ohledně neodkladné péče lze odkázat na text výše.

27 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? Citace.§17 zákona 48/1997 Sb. (1) Za účelem zajištění věcného plnění při poskytování zdravotní péče pojištěncům uzavírají Všeobecná zdravotní pojišťovna a ostatní zdravotní pojišťovny, zřízené podle zvláštního zákona, 28) smlouvy se zdravotnickými zařízeními o poskytování zdravotní péče...

28 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? Citace.§17 zákona 48/1997 Sb. (1) Za účelem zajištění věcného plnění při poskytování zdravotní péče pojištěncům uzavírají Všeobecná zdravotní pojišťovna a ostatní zdravotní pojišťovny, zřízené podle zvláštního zákona, 28) smlouvy se zdravotnickými zařízeními o poskytování zdravotní péče... Pozn. : To, že pojišťovny nemají zákonný podklad pro proplácení péče pokladenským systémem, není náš problém. To je mezi státem, pacientem a pojišťovnou. Pokud stát a pojišťovny nejsou schopny dostát zákonné povinnosti, která vyplývá z § 17 zákona 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění, musí si protlačit změnu legislativy samy...

29 Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ?
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Jak je hrazena zdravotní péče nesmluvnímu zdravotnickému zařízení ? Citace.§17 zákona 48/1997 Sb. (1) Za účelem zajištění věcného plnění při poskytování zdravotní péče pojištěncům uzavírají Všeobecná zdravotní pojišťovna a ostatní zdravotní pojišťovny, zřízené podle zvláštního zákona, 28) smlouvy se zdravotnickými zařízeními o poskytování zdravotní péče... Pozn. : To, že pojišťovny nemají zákonný podklad pro proplácení péče pokladenským systémem, není náš problém. To je mezi státem, pacientem a pojišťovnou. Pokud stát a pojišťovny nejsou schopny dostát zákonné povinnosti, která vyplývá z § 17 zákona 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění, musí si protlačit změnu legislativy samy... Neuzavřením smlouvy budeme mimo dosah zákona č. 48/1997. Pojišťovny budou muset nakupovat péči jinou formou. Pacienti si rychle zařídí pokladenský způsob profinancování svých nároků. Prostě jiní praktičtí lékaři nejsou a v horizontu nejméně čtyř let ani nebudou.

30 Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení???
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení???

31 Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení???
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení??? ZP nehradily, nehradí a nikdy nebudou hradit plnou výši za péči. A my si nikdy nebudeme moci dovybrat ani na režii. Zrušení paragrafu Fišerové neznamená v žádném případě možnost dovybírat za výkony takzvaně hrazené pojišťovnou, pouze zjednodušuje možnost vybírat pouze za péči nehrazenou pojišťovnou.

32 Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení???
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení??? ZP nehradily, nehradí a nikdy nebudou hradit plnou výši za péči. A my si nikdy nebudeme moci dovybrat ani na režii. Zrušení paragrafu Fišerové neznamená v žádném případě možnost dovybírat za výkony takzvaně hrazené pojišťovnou, pouze zjednodušuje možnost vybírat pouze za péči nehrazenou pojišťovnou. Chceme svobodu podnikání ve zdravotnictví zrovna jako dodavatelé energií, léků, technických zařízení, materiálů a potravin. Každý si udělá svobodnou cenu a požaduje ji zaplatit a taky ji zaplacenou dostane.

33 Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení???
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení??? Dle současných a skoro schválených zákonů jsou možné tyto varianty :

34 Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení???
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení??? Dle současných a skoro schválených zákonů jsou možné tyto varianty : 1. smluvní (vazalské) zařízení, které je zcela v moci pojišťovny Smlouva na omezování zdravotní péče. Regulace, sankce 50 000,-Kč za nevýběr 30,-Kč poplatku a další nevýhody. Teplo, klídek, smrádeček až do důchodu = výhoda. A po nás potopa.

35 Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení???
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení??? Dle současných a skoro schválených zákonů jsou možné tyto varianty: 1. smluvní (vazalské) zařízení, které je zcela v moci pojišťovny Smlouva na omezování zdravotní péče. Regulace, sankce 50 000,-Kč za nevýběr 30,-Kč poplatku a další nevýhody. Teplo, klídek, smrádeček až do důchodu = výhoda. A po nás potopa. 2. nesmluvní zařízení, které bude pracovat za svoje ceny Akutní péče na pojišťovnu – minimum výkonů. Všechna ostatní péče hrazená pacientem za moje ceny a recepty na hradí nemocný. Minimální důsledky zákona č. 48/1997, žádné buzerace od ZP. Tvrdá konkurence, možnost konce kariery.

36 Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení???
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení??? Dle současných a skoro schválených zákonů jsou možné tyto varianty : 1. smluvní (vazalské) zařízení, které je zcela v moci pojišťovny Smlouva na omezování zdravotní péče. Regulace, sankce 50 000,-Kč za nevýběr 30,-Kč poplatku a další nevýhody. Teplo, klídek, smrádeček až do důchodu = výhoda. A po nás potopa. 2. nesmluvní zařízení, které bude pracovat za svoje ceny Akutní péče na pojišťovnu – minimum výkonů. Všechna ostatní péče hrazená pacientem za moje ceny a recepty na hradí nemocný. Minimální důsledky zákona č. 48/1997, žádné buzerace od ZP. Tvrdá konkurence, možnost konce kariery. Bohužel jakýkoli « pokladenský » systém dle těchto novel není možný!!!

37 Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení???
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení??? Jediná cesta k jakémukoliv pokladenskému systému je přes nesmluvní zdravotnické zařízení!

38 Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení???
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení??? Jediná cesta k jakémukoliv pokladenskému systému je přes nesmluvní zdravotnické zařízení! Můžeme pomoci k reformě zdravotnictví??? ANO!

39 Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení???
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení??? Jediná cesta k jakémukoliv pokladenskému systému je přes nesmluvní zdravotnické zařízení! Můžeme pomoci k reformě zdravotnictví??? ANO! Neuzavřením nových smluv s pojišťovnami od

40 Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení???
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení??? Jediná cesta k jakémukoliv pokladenskému systému je přes nesmluvní zdravotnické zařízení! Můžeme pomoci k reformě zdravotnictví??? ANO! Neuzavřením nových smluv s pojišťovnami od Konkurencí narovnáme tržní vztahy, protože i naše práce má svoji vyčíslitelnou hodnotu.

41 Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení???
Poskytování zdravotní péče bez smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami Proč být nesmluvní zdravotnické zařízení??? Jediná cesta k jakémukoliv pokladenskému systému je přes nesmluvní zdravotnické zařízení! Můžeme pomoci k reformě zdravotnictví??? ANO! Neuzavřením nových smluv s pojišťovnami od Konkurencí narovnáme tržní vztahy, protože i naše práce má svoji vyčíslitelnou hodnotu. Legislativci a pojišťovny budou muset urychleně vypracovat s klienty opravdové pojistné smlouvy.

42 Nesmluvní zdravotnická zařízení
Děkuji za pozornost. Nesmluvní zdravotnická zařízení Zpracoval MUDr. Melezínek


Stáhnout ppt "Nesmluvní zdravotnická zařízení"

Podobné prezentace


Reklamy Google