Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_ INOVACE_44_INFORMATIKA_ 3.+4.ROČNÍK_HISTORIE INFORMACÍ 27.9.2011 – vytvoření a ověření VM Výukový materiál slouží k vyvození učiva o počátku informací.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_ INOVACE_44_INFORMATIKA_ 3.+4.ROČNÍK_HISTORIE INFORMACÍ 27.9.2011 – vytvoření a ověření VM Výukový materiál slouží k vyvození učiva o počátku informací."— Transkript prezentace:

1 VY_32_ INOVACE_44_INFORMATIKA_ 3.+4.ROČNÍK_HISTORIE INFORMACÍ – vytvoření a ověření VM Výukový materiál slouží k vyvození učiva o počátku informací přes středověk, novověk až do dnes.

2 Středověk Přenášení a šíření informací - ústně („od úst k ústům“) - potulnými zpěváky – formou písničky nebo říkanky (informace z cizích krajů) - pomocí poslů, většinou na koních – informace pro panovníky - záznam informací *ručně přepisovány na pergamen, později na papír * rok vynález knihtisku * texty se nemusely opisovat

3 Novověk Šíření informací -Morseova abeceda, telegraf -rádio, televize, telefon -internet

4 Televize

5 Počítač

6 Počítače dnes

7 Tiskárny, scaner

8 Seřaď předávání informací od nejstarších.  Kouřové signály  Poštovní dostavník  Telefon  Televize  Malování na stěny jeskyně  Svitky papyru  Papír  Hliněné destičky

9 WILHELM VON DIEZ. "Wikipedia.cz" [online]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: JOST AMMAN. "Wikipedia.cz" [online]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: ZACATECNIK. "Wikipedia.cz" [online]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: DEATHGLEANER. "Wikipedia.cz" [online]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: TOPORY. "Wikipedia.cz" [online]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: MAJESTIC. "Wikipedia.cz" [online]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: LIFTARN. "Wikipedia.cz" [online]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: TROWER. "Wikipedia.cz" [online]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: _NASA_Advanced_Supercomputing_Facility.jpg

10 MARCO KOSMEHL. "Wikipedia.cz" [online]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: WOLFGANG SAUBER. "Wikipedia.cz" [online]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: NEZNÁMÝ. "Wikipedia.cz". Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

11


Stáhnout ppt "VY_32_ INOVACE_44_INFORMATIKA_ 3.+4.ROČNÍK_HISTORIE INFORMACÍ 27.9.2011 – vytvoření a ověření VM Výukový materiál slouží k vyvození učiva o počátku informací."

Podobné prezentace


Reklamy Google