Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

P ROGRAMOVÁNÍ MOTORŮ II.. Ú KOL 2 A. Naprogramujte robota tak, aby pohyboval se dopředu a pak se vrátil zpátky a zůstal na místě startu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "P ROGRAMOVÁNÍ MOTORŮ II.. Ú KOL 2 A. Naprogramujte robota tak, aby pohyboval se dopředu a pak se vrátil zpátky a zůstal na místě startu."— Transkript prezentace:

1 P ROGRAMOVÁNÍ MOTORŮ II.

2 Ú KOL 2 A. Naprogramujte robota tak, aby pohyboval se dopředu a pak se vrátil zpátky a zůstal na místě startu.

3 Ú KOL 2 B. P OHYB POMOCI DVOU MOTORŮ. Pomoci stopek změřte, jak změna nastavení výkonu motorů ovlivni rychlost pohybu robota. Zadejte počet otáček motoru (Rotation), např. 10 Výkon motoruPočet otáček za vteřinu 25% 50% 100% Pamatujte si, že úroveň nabíjení baterky má vliv na výkon (při stejném nastavení Power a různě nabité baterce výkon se bude lišit).

4 Ú KOL 2 C. P OHYB POMOCI DVOU MOTORŮ. Prozkoumat existující parametry trvání pohybu PočetTypKolik cm nebo m projede robot 1Seconds 2,5Seconds 5 1Rotation 1,5Rotation 3 180Degrees 720Degrees Můžete říct, o kolik otáček je třeba otočit motor, aby robot projel 1m?

5 Ú KOL 2 D. P OHYB POMOCI DVOU MOTORŮ. Prozkoumat, co se stane, jestli naprogramovat robota na pohyb během 3 sekund a rukami ho zastavit (umělé vytvořit situaci, kdy robot narazí na překážku a kola se nemohou otočit. Co se stane, jestli naprogramovat 3 otočky a současně blokovat pohyb? Cílem experimentu je ukázat, že provedení programu se blokuje v očekávání otočení motorů. Je to důležité si pamatovat při programování, např. při pohybu robota po povrchu a překážkami nebo otáček.

6 Ú KOL 2 E. P OHYB POMOCI DVOU MOTORŮ. Prozkoumat, jak se změní směr otočky na pohyb robota. SteeringSměr levého motoru Rychlost levého motoru Směr pravého motoru Rychlost pravého motoru uprostřed Trochu blíž k C Skoro u C Max u C Trochu blíž k B Skoro u B Max u B

7 D OMÁCÍ UKOL Vyplněné tabulky pošli na e-mail olga.vilimova@email.cz olga.vilimova@email.cz


Stáhnout ppt "P ROGRAMOVÁNÍ MOTORŮ II.. Ú KOL 2 A. Naprogramujte robota tak, aby pohyboval se dopředu a pak se vrátil zpátky a zůstal na místě startu."

Podobné prezentace


Reklamy Google