Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přesuňme se o pouhé jedno století zpět do království Velké Británie, kde jsme my, nevinní žáci byli za každou hloupost násilně potrestáni  Jak všichni.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přesuňme se o pouhé jedno století zpět do království Velké Británie, kde jsme my, nevinní žáci byli za každou hloupost násilně potrestáni  Jak všichni."— Transkript prezentace:

1

2 Přesuňme se o pouhé jedno století zpět do království Velké Británie, kde jsme my, nevinní žáci byli za každou hloupost násilně potrestáni  Jak všichni víme, učitelé většinou nemají ve vymýšlení trestů moc velkou fantazii a v Anglii také ne, a proto potřebovali i na potrestání knihu  V této knize byly podrobně uvedeny všechny tresty a sloužila jako klíč k určení trestů provedených na nás, na žácích, a stanovovala přiměřenost trestů.

3 -tyto nástroje musely být opět schváleny v knize… Upřednostňovali rákosku, pantofli nebo nástroj zvaný tawse, neboli kožený řemen (jak nápadité  ). Rákoska: bití rákoskou se uplatňovalo nejčastěji při spáchání nectnosti jako je kouření (to by u nás nestačili rákosky ani vyrábět), dále při podvádění, šikanování, drzosti či nepozornosti. Jedním z nejčastějších zaznamenaných přestupků, který se trestal bitím rákoskou, byl útěk, zejména na vyšších stupních nápravně výchovných škol (kdo by nezdrhnul  ). Lapený byl trestán bolestivými ranami při maximálním počtu osmi úderů. Na jiných školách byl prohřešek trestán donucením svléknout si šortky a stáhnout si spodní prádlo předtím, než mu bylo dovoleno si je znovu natáhnout a připravit se k výprasku. Slippering: nebo-li bití pantoflem,,sálovou obuví“. Tím se trochu obcházely předpisy a mohlo se to odehrávat i před zraky studentů. Není třeba dodávat, že při vyvinutí většího úsilí toto bití podpatkem mohlo způsobit poměrně bolestivé stopy.

4 Celé trestání nebohých žáků se konalo buď v ředitelně, nebo ve sborovně…hlavně mimo zraky ostatních žáků. Trestání studentů bylo zrušeno v Anglii v pozdních osmdesátých letech dvacátého století.


Stáhnout ppt "Přesuňme se o pouhé jedno století zpět do království Velké Británie, kde jsme my, nevinní žáci byli za každou hloupost násilně potrestáni  Jak všichni."

Podobné prezentace


Reklamy Google