Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ELIŠKA VESELÁ.  Starci na chmelu je nejslavnější český filmový muzikál, natočený režisérem Ladislavem Rychmanem v roce 1964. Příběh, natočený podle námětu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ELIŠKA VESELÁ.  Starci na chmelu je nejslavnější český filmový muzikál, natočený režisérem Ladislavem Rychmanem v roce 1964. Příběh, natočený podle námětu."— Transkript prezentace:

1 ELIŠKA VESELÁ

2  Starci na chmelu je nejslavnější český filmový muzikál, natočený režisérem Ladislavem Rychmanem v roce 1964. Příběh, natočený podle námětu a scénáře Vratislava Blažka, vypráví o první lásce dvou studentů na chmelové brigádě. Film se stal brzy kultovní záležitostí a písničky autorů Jiřího Bažanta, Vlastimila Hály a Jiřího Maláska zlidověly. Od roku 2001 je hrána také divadelní verze muzikálu.

3

4

5

6

7

8  Středoškolská třída se vydá na chmelovou brigádu. Intelektuálský Filip (Vladimír Pucholt), který nezapadá do kolektivu, si najde nocleh na půdě ubytovny a svůj příbytek vylepšuje věcmi, které si tajně "vypujčuje" v JZD. Tam ho objeví noblesní Hanka (Ivana Pavlová), která nechce spávat v tělocvičně s ostatními dívkami. Na vznikající vztah mezi Hankou a Filipem jejich spolužáci brzy přijdou, ve své většině je však respektují. To se nelíbí primusovi třídy Honzovi (Miloš Zavadil), který má zájem jak o Hanku, tak i o Filipův podkrovní byt. Jeho snaha získat obojí násilím je však neúspěšná. Proto anonymně upozorní třídní profesorku (Irena Kačírková) a předsedu JZD (Josef Kemr) na pachatele záhadného mizení věcí. Odhalen je nejen Filip, ale i jeho vztah s Hankou. Následující den "soud" pedagogického dozoru brigády, rozhodne o vyloučení Filipa a Hanky, z brigády i ze školy, za jejich demonstrativní přiznání lásky. Dosud oblíbenému Honzovi dávají ostatní studenti najevo své opovržení.

9 No.Název písně 1Milenci v texaskách 2Instrumentální směs 3Chmel je naše zlato 4Kdo bude dělat kravál... 5Co se to tu děje 6No tohle bys u pumpy.. 7Hopsa, hejsa 8Život je kolotoč 9Jsi blbá, stojíš mi na ruce... 10Pospolitost

10 No.Název písně 11Co šílite, vždyť je noc... 12Filipův sen 13Kolik? Průměr... 14Hodní hoši 15To myslíte vážně... 16Začíná to volat do nebe 17Do gala 18Dámy a pánové 19Bosa Nova 20Tak nějak sis to představoval…

11 No.Název písně 21Co ho tak dojímá? 22Vypadáš velice blbě... 23Život je bílý dům 24No co je? 25Kdyby sis oči vyplakala 26Můžeš mi věřit, Filipe...

12


Stáhnout ppt "ELIŠKA VESELÁ.  Starci na chmelu je nejslavnější český filmový muzikál, natočený režisérem Ladislavem Rychmanem v roce 1964. Příběh, natočený podle námětu."

Podobné prezentace


Reklamy Google