Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Studijně-poznávací návštěva Ankary 24.11. – 2.12. 2010.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Studijně-poznávací návštěva Ankary 24.11. – 2.12. 2010."— Transkript prezentace:

1 Studijně-poznávací návštěva Ankary 24.11. – 2.12. 2010

2 Ankara  Ankara je od roku 1923 hlavním městem Turecka  Nachází se ve východní části Malé Asie  Má 4,786 milionu obyvatel a je druhým největším městem Turecka (největší je Istanbul)

3 Náš program 25.11.  Návštěva Provincial Health Directorate of Ankara s prezentací oddělení služeb pro katastrofy a oddělení záchranné služby.  Návštěva centra a ředitelství záchranné služby s ukázkou sanitních vozů a jejich vybavení.

4 Program 26.11.  Návštěva nemocnice Etlik Ihtisas  Prezentace organizace nemocnice, sesterské práce a vedení nemocnice.  Návštěva oddělení ARO, JIP, ORL a Fyzioterapie

5 Zdravotnictví v Turecku  Zdravotnictví v Turecku je až na některá specifika srovnatelné se zdravotnictvím v České republice.  Zdravotnická zařízení jsou vybavena moderními přístroji a systém práce zdravotních sester a lékařů je podobný jako u nás.

6 Nemocnice ETLIK IHTISAS  Řiditel nemocnice: Doc. Dr. Murat Bozkurt  Nemocnice má 401 lůžek.  Pracuje v ní 258 doktorů a 294 sester.  Celkem 800 pracovníků.

7 Posezení s ředitelem nemocnice

8 A celá skupina

9 Služby nemocnice  Nemocnice poskytuje celou řadu chirurgických, laboratorních a radiologických služeb včetně ambulancí  např. rodinné lékařství, výživa a dietní poradenství

10 Oddělení nemocnice  dětské a vnitřní lékařství  hrudní, břišní a kardiovaskulární chirurgie  ORL, neurologie, gynekologie, psychiatrie, kardiologie, neurologie, urologie, ortopedie, neurochirurgie  Ale také oddělení se zvláštním režimem JIP a ARO.

11 Práce sester  Sestry pracují 16-ti hodinové (noční) a 8 hodinové (denní) směny a poté mají vždy 4 dny volna.  Na standardním oddělení bývá přes den až 6 sester, z toho jedna vykonává jen administrativní práci.

12 Vzdělání sester  Zdravotní sestry mohou nastoupit do zaměstnání po dokončení 4letého studia na střední škole, ale mohou také dále studovat na 2leté nástavbě.  Na praxi chodí studentky 3x týdně a pracují pod vedením sestry, která má na starosti speciálně studentky.

13 Sesterna

14 Katetrizační sál

15 Vozíček pro přepravu pacientů po nemocnici

16 ARO, JIP  ARO má celkem 9 lůžek a z toho 2 jsou na izolaci.  JIP - jednotka intenzivní péče poskytuje ošetření až 9 pacientům.  Pracuje tu 5 sester na denní směnu a 3 sestry na noční směnu. Ve službě jsou vždy 2 lékaři.  Toto oddělení má otevřené prostranství a sestry se zdržují za pracovním pultem, kde jsou v přímém kontaktu se všemi pacienty.

17 Před vstupem na ARO

18 Zajímavosti  Na každém oddělení je kolem 10 pokojů po 2 až 3 lůžkách plus 1 nadstandardní pokoj.  Pacienti si s sebou do nemocnice berou své vlastní oblečení, které si zde mohou vyprat v pračce, která je na oddělení k dispozici  Staniční sestry mají každá svou vlastní kancelář.

19 Zajímavosti  V nemocnicích nepracuje žádný pomocný personál jako např. sanitárky, ošetřovatelky apod.  V nemocnici funguje tzv. strážní služba, která podává informace návštěvníkům nemocnice

20 Pojištění a platba  od roku 1982 je v turecké ústavě zákon o zdravotním pojištění, takže všichni mají státní pojištění (obdoba všeobecné pojišťovny), pokud chce někdo nadstandardní péči volí si soukromou pojišťovnu.  90% zdravotní péče je tedy bezplatné.

21 Návštěva Ankary byla krásným zážitkem i zkušeností Vypracovaly Pavla Lukasová Radka Kvíčalová Zdenka Minaříková Monika Snozová


Stáhnout ppt "Studijně-poznávací návštěva Ankary 24.11. – 2.12. 2010."

Podobné prezentace


Reklamy Google