Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

"Král koření," známý také jako "kořen života."

Podobné prezentace


Prezentace na téma: ""Král koření," známý také jako "kořen života.""— Transkript prezentace:

1 "Král koření," známý také jako "kořen života."
Unikátní kombinace chuti a léčivých vlastností.

2 Tradiční čínská medicína o zázvoru
V Číně se říká: Neprožiješ ani jeden den bez zázvoru. Zázvor oživuje „jang“ a léčí "studené choroby"

3 Zázvor působí na soustavy: trávicí, dýchací.
Účinky: zahřívá krev, obnovuje (oživuje) „jang“, ohřívá plíce, vypuzuje tekutiny. Tropismus: meridiány srdce, plic, sleziny a žaludku.

4 Charakteristika meridiánu srdce
Specifické orgány a tkáně Jazyk, podpaží. Vztah k funkci orgánů Psychické stavy, činnost srdce, cévní systém. Změny funkce štítné žlázy, jater. Seznam hlavních onemocnění Úzkost, neklid, zhoršení paměti, psychózy, epilepsie, bolesti hlavy, cerebrovaskulární insuficience. Srdeční arytmie, bolesti srdce, mezižeberní neuralgie, nechutenství. Bolest přední a vnitřní strany končetin. Patologické projevy v meridiánu Bolesti v rameni a mediální straně předloktí, horké nebo studené dlaně, sucho v ústech, žízeň, bolest očí, bolesti hlavy, horečka, porucha funkce jater a žlučníku, žloutenka a bolesti v podžebří. Patologické projevy v orgánu Bolesti srdce, tlak na prsou, bolesti v podžebří, dušnost, úzkost, nespavost, závratě, únava, psychické nepohodlí.

5 Charakteristika meridiánu sleziny
Specifické orgány a tkáně Žaludek, mezižeberní tkáně, mozek.  Vztah k funkci orgánů Psychické funkce, trávení, distribuce živin, svalová soustava. Endokrinní a imunitní systém. Seznam hlavních onemocnění Úzkostné stavy a nedůvěřivost, psychické choroby, ztráta vědomí, noční můry. Nemoci žaludku, střev (průjem, zvracení, zácpa), anémie, diabetes, nespavost, avitaminózy, žloutenka, akutní a chronické poruchy menstruačního cyklu. Dna, endarteritida dolních končetin, alergie, otoky.  Patologické projevy v meridiánu Bolesti a pocit tíhy v hlavě a po těle, horečka, slabost a necitlivost končetin, otoky dolních končetin a bolest v kloubech dolních končetin a rovněž bolest vnitřních stran dolních končetin. Bolest v dolní čelisti a tvářích, ztuhlost jazyka, zimnice a otoky vnitřní strany nohou a chodidel, zežloutnutí kůže a očního bělma. Patologické projevy v orgánu Bolest v nadbřišku, nevolnost, obtíže při polykání, průjem se slizkou a vodnatou stolicí, nadýmání, zvětšená slezina, nechutenství, žloutenka, plnost a distenze břicha, dysurické poruchy.

6 Charakteristika meridiánu žaludku
Specifické orgány a tkáně Ústní dutina (zuby), nos, horní víčka, mléčné žlázy. Vztah k funkci orgánů Psychické funkce, trávení, segmentární vlivy (měkké tkáně v oblasti obličeje, hrudníku, nadbřišku, dolních končetin). Seznam hlavních onemocnění Neurogenní a psychická onemocnění (manická, depresivní, emocionální, stres, epilepsie, bolesti hlavy), neuritida lícního nervu. Bolesti zubů, záněty zubů, dásní, dutin, kloubů, gastritida, enteritida. Dyskineze střev. Nemoci zevních a vnitřních pohlavních orgánů u žen, hypertenze (nízký tlak). Patologické bolesti v oblasti břicha, říhání, nadýmání, zácpa, průjem, gastritida, žaludeční a duodenální vředy, zažívací poruchy, bolesti kyčlí, kolenních kloubů a chodidel, bolesti související s artritidou. Patologické projevy v meridiánu Sucho v ústech, krvácení z nosu, vyrážky a vředy na rtech a v dutině ústní, bolest na prsou, zarudnutí, otékající nebo studené dolní končetiny, otoky tváří, povislé koutky úst, vysoká teplota, případně halucinace nebo manické stavy, bolesti očí, silná potivost.  Patologické projevy v orgánu Tlak a pocit plnosti v břiše, otoky, poruchy spánku, manické stavy, zvýšená chuť k jídlu nebo nechutenství, hojné množství moči žluté barvy  Příznaky nedostatku Kručení v břiše, průjem, zvracení po jídle, ztráta chuti k jídlu, zpomalené trávení, pocit plnosti v žaludku, častěji snížená kyselost, deprese, otoky sliznic v hrdle, slabost v nohách, červený obličej, "smutná" víčka. Příznaky přebytku Vzrušivost, vysoká tělesná teplota, nadýmání, říhání, zácpa, zvýšená chuť k jídlu, spastické bolesti žaludku, častěji zvýšená kyselost, popraskané sliznice rtů, bolesti a křeče ve svalech dolních končetin podél meridiánu, vyrážka. 

7 V Číně je zázvor zařazen do Státního lékopisu

8 Omezení v tradiční čínské medicíně:
při nadměrném užívání se může projevit sucho v ústech; bolest v krku, zácpa; není vhodné užívat při žaludečních vředech; není vhodné užívat při vnitřní horečce.

9 Ajurvéda o zázvoru: Velký starověký indický lékař Čarak řekl: "Vše, co je v zázvoru, je užitečné." Zázvor v sanskrtu zní "višvabchesádž", což znamená "univerzální lék." Zázvor aktivuje v člověku horkou energii "jang".

10 Nemoc – to je touha těla zbavit se toxinů (Ajurvéda).
Jed se stane vaším požehnáním, pokud jej budete schopni správně strávit, ale ten, kdo má slabé trávení, může zemřít, jakmile se jeho rty dotknou nektaru (Ajurvéda). Zázvor rozněcuje oheň (Agni) a spaluje kaly a toxiny (Amu).

11 První příznaky nahromadění Amu (kalů a toxinů)
matná kůže a oči; nepříjemná chuť v ústech, po ránu bílý nálet na jazyku; silný zápach z úst; kalná, tmavá nebo bezbarvá moč; nechutenství (jídlo má nepříjemnou chuť); bolesti v kloubech.

12 Moderní věda o zázvoru:
Zázvor obsahuje přes 400 užitečných sloučenin Vitamíny C, B1, B2 a A Mikroelementy - soli hořčíku, fosforu, vápníku, železa, sodíku, draslíku a zinku. Esenciální aminokyseliny - tryptofan, threonin, lysin, methionin, fenylalanin, valin, izoleucin, leucin. Éterický olej - 1-3%.

13 Éterický zázvorový olej:
má protizánětlivé a antiseptické účinky; úspěšně se používá při léčbě onemocnění nervové soustavy; účinně působí při onemocněních oporného a pohybového aparátu, zejména artritidy a osteoartrózy, namoženin různého stupně; zlepšuje paměť; pomáhá zbavit se úzkosti a apatie; nutí člověka věřit si a důvěřovat své síle; odstraňuje bolesti hlavy, migrény a nevolnosti způsobené nervovými poruchami, mořskou nemocí, těhotenskou toxikózou; je schopen nejen nadlouho zachovat sexuální pud, považovaný za primární příznak mládí a vitality, ale také léčit ženskou frigiditu.

14 Jedno balení zázvorového čaje obsahuje:
16 g hnědého cukru 2 g zázvorového extraktu (20 g suchého zázvorového kořene) 14 mg vápníku mg 0,3 mg železa - 18 mg 55 mg draslíku mg 4,6 mg hořčíku mg 3,5 mg fosforu mg 6,2 mg sodíku mg 0,03 mg zinku - 12 mg Vědci doporučují denně užívat alespoň 250 mg zázvoru pro potlačení zánětlivých reakcí a snížení rizika rakoviny tlustého střeva.

15 Vlastnosti zázvoru: detoxikace; zlepšení trávení; antiparazitikum; antioxidant; expektorans; spazmolytikum; uvolňující účinky; spalovač tuků; tonikum, atd.

16 Zázvor je účinný antiparazitární prostředek
V Indii, Číně a v celé jihovýchodní Asii je zázvor nejspolehlivějším prostředkem proti parazitům. Zázvor rozpouští parazity a jejich vajíčka, a to nejen ve střevě ale také uvnitř buněk. To je důvod, proč japonská jídla ze syrových ryb (sushi) vždy obsahují velké množství zázvoru.

17 Zázvorový čaj TianDe – štít proti nachlazení

18 Účinek může trvat i déle než 4 hodiny!
Zázvor je v 90% případů účinný při: bolestech hlavy, kinetózách, závratích, nevolnostech, zvracení, mořské nemoci Účinek může trvat i déle než 4 hodiny!

19 Zázvorový čaj TianDe rozpaluje "oheň lásky."
Zázvor zvyšuje hladinu testosteronu v krvi muže a zlepšuje erekci. Zázvor budí v ženě vášně.

20 Třtinový cukr obsahuje draslík, vápník, sodík, fosfor, hořčík a měď.
Nadměrná konzumace bílého cukru může zkrátit lidský život o více než 10 let. Pravidelná konzumace třtinového cukru prodlužuje život v průměru o 2 roky.

21 Zázvorový čaj pro krásnou pokožku.
Zázvor obsahuje antioxidanty, které bojují proti volným radikálům a zpomalují proces stárnutí. Třtinový cukr obsahuje kyselinu listovou a mikroelementy, které urychlují krevní oběh a zvyšují přísun živin, kyslíku a vody do kůže. V Indii zázvorový čaj často pijí nevěsty, protože vědí, že v den svatby tak mohou dosáhnout nejen snížení tělních objemů, ale také očistit s jeho pomocí pokožku a vrátit jí ruměnec a svěží vzhled.

22 Zázvorový čaj "TianDe" – spojenec štíhlé postavy
Třtinový cukr je méně kalorický než bílý cukr.

23 Zázvorový čaj TianDe působí všude tam, kde může být užitečný
V Orientu znají prosté pravidlo: zázvor si sám najde místo působení, a když se dostane do těla, zasáhne tam, kde je třeba. Užívejte zázvorový čaj TianDe s požitkem a on si najde způsob, jak se vám odvděčit!


Stáhnout ppt ""Král koření," známý také jako "kořen života.""

Podobné prezentace


Reklamy Google