Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Krkonošský národní park Místo kam jedeme na ŠVP Národní park Krkonoše Krkonošský národní park se rozprostírá v Polsku a zároveň i v Česku. Z administrativního.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Krkonošský národní park Místo kam jedeme na ŠVP Národní park Krkonoše Krkonošský národní park se rozprostírá v Polsku a zároveň i v Česku. Z administrativního."— Transkript prezentace:

1

2 Krkonošský národní park Místo kam jedeme na ŠVP

3 Národní park Krkonoše Krkonošský národní park se rozprostírá v Polsku a zároveň i v Česku. Z administrativního hlediska je jeho velká část na území bývalých okresů Trutnov, Semily a Jablonec nad Nisou. Rozloha území je 54 969 ha V druhé polovině 20. století byla završena dlouholetá snaha prozíravých a moudrých lidí uchovat přírodní bohatství hor před stále tvrdšími a bezohlednějšími lidskými zásahy.

4 16. 1. 1959 došlo nejprve ke zřízení Karkonoskiego Parku Narodowego na polské straně hor a konečně 17. 5. 1963 byla česká strana Krkonoš slavnostně prohlášena prvním českým národním parkem.

5 Živočichové •Sýkora modřinka •Má modrá záda,žluté tělíčko a modrobílou hlavičku •tento pták se do teplých krajin nestěhuje

6 Živočichové -jeleni,srnci,lišky,kuny, jezevci,žížala,tesařík, babočka atd.

7 Přírodní park Orlice Místo kde bydlíme

8 Přírodní park Orlice •Přírodní park Orlice byl vyhlášen v roce 1996 k ochraně nivy řeky Orlice a jejich přítoků.Rozloha 11000 ha. Tichá Orlice pramení ve svahu vrchu Jeřáb na Králicku

9 Mapa •Přírodní park leží v rozpětí od 227 m n.m. při ústí Orlic do Labe až po cca 500 m n.m. v údolí Orlických hor.

10 FAUNA a FLORA Příroda a živočichové


Stáhnout ppt "Krkonošský národní park Místo kam jedeme na ŠVP Národní park Krkonoše Krkonošský národní park se rozprostírá v Polsku a zároveň i v Česku. Z administrativního."

Podobné prezentace


Reklamy Google