Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

HAMZOVA ODBORNÁ LÉČEBNA PRO DĚTI A DOSPĚLÉ LUŽE – Košumberk, okr. Chrudim ředitel: MUDr. Václav Volejník, CSc.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "HAMZOVA ODBORNÁ LÉČEBNA PRO DĚTI A DOSPĚLÉ LUŽE – Košumberk, okr. Chrudim ředitel: MUDr. Václav Volejník, CSc."— Transkript prezentace:

1 HAMZOVA ODBORNÁ LÉČEBNA PRO DĚTI A DOSPĚLÉ LUŽE – Košumberk, okr. Chrudim ředitel: MUDr. Václav Volejník, CSc.

2 Léčebně rehabilitační péče Z DOMOVA návrh smí napsat jen registrující, tj. praktický lékař pro dospělé, obvykle na doporučení specialisty, tj. ortopeda, neurologa, rehabilitačního lékaře atd. Návrh musí být schválen revizním lékařem příslušné zdravotní pojišťovny k místu registrujícího lékaře. Z NEMOCNICE návrh vystavuje ošetřující lékař toho oddělení, kde je pacient hospitalizován. I tento návrh musí být schválen revizním lékařem. „Návrh na léčebně rehabilitační péči v odborné léčebně“ pro DOSPĚLÉHO pacienta Pacient musí být odléčen do 6 měsíců od data vystavení návrhu.

3 „Návrh na léčbu pacienta na lůžkovém oddělení ošetřovatelské péče a na Spinální rehabilitační jednotce v HL“ návrh vystavuje registrující, tj. praktický lékař pro dospělé nebo příslušný specialista, či ošetřující lékař nemocnice, kde je pacient hospitalizován. Revizní lékař tento návrh NESCHVALUJE!

4 FORMULÁŘE www.hamzova-lecebna.cz "NÁVRH NA LÉČEBNÉ REHABILITAČNÍ PÉČI V ODBORNÉ LÉČEBNĚ" NÁVRH NA LÉČEBNÉ REHABILITAČNÍ PÉČI V ODBORNÉ LÉČEBNĚ" Návrh na léčebně rehabilitační péči v odborné léčebně (dále jen „návrh“) podává navrhující lékař na předepsaném formuláři.  Z domova – smí návrh napsat jen registrující, to je praktický lékař pro dospělé, na doporučení specialisty, to je ortopeda, neurologa, rehabilitačního lékaře, atd.  Z nemocnice – návrh vystavuje ošetřující lékař toho oddělení, kdy je pacient hospitalizován Pacient musí být odléčen do šesti měsíců od data vystavení návrhu. Postup vyplnění formuláře: Pokud navrhující lékař vyplňuje návrh na PC, vystavuje ho pouze v jednom vyhotovení, potřebné díly návrhu 2, 3, 4 se pořizují formou kopie v průběhu vyřizování návrhu.  V návrhu musí být vyplněny všechny požadované údaje do předtištěných míst, nebo podle osnovy (viz lékařská zpráva), resp. proškrtnuty nehodící se údaje v předtisku návrhu, a to mimo části vyhrazené reviznímu lékaři. Nezapomeňte na podpis pacienta.  Řádně vyplněný návrh (dle pravidel platné metodiky) navrhující lékař potvrdí svým podpisem, jmenovkou a čitelným otiskem razítka zdravotnického zařízení na každém dílu návrhu zvlášť.  Všechny díly návrhu odešle navrhující lékař na místně příslušnou pobočku zdravotní pojišťovny ke schválení reviznímu lékaři.

5 Návrh vystavuje registrující, tj. praktický lékař pro děti a dorost nebo příslušný specialista. Návrh schvaluje revizní lékař příslušné zdravotní pojišťovny k místu registrujícího lékaře. Platnost tohoto návrhu je 6 měsíců od data vystavení. „Návrh na umístění DÍTĚTE v odborné léčebně“ (tiskopis VZP – 19/2004)

6 FORMULÁŘE "NÁVRH NA UMÍSTĚNÍ DÍTĚTE V ODBORNÉ LÉČEBNĚ" NÁVRH NA UMÍSTĚNÍ DÍTĚTE V ODBORNÉ LÉČEBNĚ" www.hamzova-lecebna.cz

7 NABÍZÍME:  klasickou masáž s předehřátím  masáž lávovými kameny  baňkovou masáž  medovou detoxikační masáž  čokoládovou relaxační masáž  lymfodrenáž přístrojovou  manuální lymfodrenáž hlavy – facelifting  sedativní masáž obličeje a hlavy  suchou uhličitou koupel (SUK)  oxygenoterapii Wellness procedury Kontaktní adresa pro HL: wellness@hamzova-lecebna.cz469 648 708 469 648 901 ambulance@hamzova-lecebna.cz 469 648 708

8 Služby Ortopedické protetiky VYRÁBÍME: •trupové ortézy •protézy pro horní a dolní končetiny •dlahy a měkké bandáže pro horní a dolní končetiny •kombinované bederní pásy •ortopedické vložky •proteticky upravujeme ortopedickou a standardní obuv •poskytujeme služby čalounické a obuvnické také pro veřejnost Máme certifikát jakosti ISO 9001:2008 Více informací na telefonu 469 648 804

9 Ortopedická protetika rozšířila nabídku svých služeb o výrobu podsedáků a abdukčních klínů Podsedák vhodný pro pacienty po operaci kyčelního i kolenního kloubu (prevence luxace) a pro pacienty po operaci páteře. U neurologických pacientů a pacientů se stehenní amputací usnadňuje vstávání ze sedu. Rozměry: 43x33x11 cm, cena 650 Kč Abdukční klín vhodný k zajištění správné polohy končetin po operaci kyčelního kloubu, jako prevence luxace. Rozměry: 30x50x10 cm, cena 650 Kč Pro lepší manipulaci s podsedákem může být doplněn upínacím popruhem v částce 60,-Kč.

10 Václav Větvička Vám doporučuje procházku v Hamzově parku a arboretu Z iniciativy zakladatele Hamzovy léčebny je celý areál obklopen velkým přírodně krajinářským parkem s arboretem se sbírkou řady cizokrajných dřevin ze Severní Ameriky, z Dálného východu a samozřejmě i z Evropy. Parkem jsou vedeny naučné trasy s doprovodnými tabulemi pěstovaných dřevin. V současné době zde roste 129 druhů stromů, z 39 odrůd jehličnanů a 90 druhů listnatých dřevin.

11 Více informací a všechny tiskopisy jsou ke stažení na webových stránkách www.hamzova-lecebna.czwww.hamzova-lecebna.cz nebo kontaktujte telefonicky evidenci pacientů 469 648 148 469 648 901 případně e-mailem lecebne-pobyty@hamzova-lecebna.cz


Stáhnout ppt "HAMZOVA ODBORNÁ LÉČEBNA PRO DĚTI A DOSPĚLÉ LUŽE – Košumberk, okr. Chrudim ředitel: MUDr. Václav Volejník, CSc."

Podobné prezentace


Reklamy Google