Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EFT Centrum CB Alice Bláhová

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EFT Centrum CB Alice Bláhová"— Transkript prezentace:

1 EFT Centrum CB Alice Bláhová www.eft-cb.cz
Emotional Freedom Techniques Techniky emoční svobody EFT ZÁKLADNÍ MANUÁL EFT Centrum CB Alice Bláhová

2 Univerzální metoda sebeléčení
Tento základní manuál byl vytvořen jako informativní pomůcka a návod k vlastnímu použití metody EFT. Veškerá práva jsou vyhrazena tvůrci metody EFT – panu Garymu Craigovi z USA. Gary Craig, tvůrce a zakladatel EFT "EFT – Emotional Freedom Techniques (v češtině znamená Techniky emocionální svobody) jsou velmi efektivním řešením pro dosažení zdravého a kvalitního života. Pomáhají často i tam, kde vše ostatní selhalo." "Jednoho dne se medicínská profese probudí a uvědomí si, že nevyřešené emocionální problémy jsou hlavní příčinou 85 % všech nemocí. Od té chvíle bude metoda EFT jedním ze základních léčebných nástrojů, jak je již nyní pro mne.“ Dr. Eric B. Robins M.D., praktický lékař

3 EFT je určeno nejen k uvolnění od nežádoucích emocí, ale i pro uzdravení těla a mysli. Je to forma meridiánové akupresury a psychologického zaměření na konkrétní problém. Je určeno i pro samoléčbu, umožňuje vám pracovat na sobě kdykoliv a dosáhnout úlevy během několika minut, čímž je EFT mimořádně přínosné po všech stránkách. Zde uvedené postupy jsou jen návrhy a jejich použití je na vaší zodpovědnosti. Protože se budeme zabývat emocemi, může při zde uvedených postupech jejich vyvolání způsobit stresovou zátěž. Ta je pro fyzicky i psychicky zdravého člověka zcela v pořádku, ovšem v některých případech onemocnění, je jakékoliv rozrušení nežádoucí. Přestože nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky metody EFT, neopomeňte vždy konzultovat vhodnost použití s kvalifikovaným terapeutem EFT či s vaším ošetřujícím lékařem před samotnou aplikací metody! Pakliže se rozhodnete toto upozornění ignorovat, přebíráte veškerou zodpovědnost za své zdraví a použití EFT na sebe. Rozumím a souhlasím, že jsem byl(a) obeznámen(a) o vhodnosti konzultace s ošetřujícím lékařem či profesionálním praktikem EFT před samotnou aplikací metody Emotional Freedom Techniques (EFT). Rozumím a souhlasím s tím, že veškerá odpovědnost je za své konání a úroveň zdraví na mne, pokud se rozhodnu toto doporučení o vhodnosti konzultace před použitím metody EFT na daný zdravotní či psychický problém ignorovat. Přestože metoda EFT velice často pomůže i v případech kde vše ostatní selhalo,rozhodně není náhradní léčbou, ale pouze doplňkovou metodou. Pokud dojde ke zlepšení vašeho zdravotního stavu následkem použití EFT, vždy předem konzultujte s lékařem případnou změnu vaší indikace!

4 Princip metody EFT: Prožijeme-li nějakou traumatizující událost, ať už fyzickou nebo psychickou, dojde k narušení energetického toku. Je to podobné, jako uložení dat v počítači a naprogramování na naši ochranu. Nepříjemné události se „zapíšou“ v našem energetickém systému i v podvědomí a pak pokaždé, když nám něco připomene tuto událost, spustí se uložená data aby nás varovala před nebezpečím a my se cítíme špatně. Ačkoliv si prvotní traumatizující událost již vůbec nemusíme pamatovat, naše tělo si ji pamatuje a vyhodnotí jakoukoliv podobnost např. vůně, zvuk, slovo, barvu, místo, osobu jako ohrožující. Zároveň nám ji připomene nepříjemnými pocity a reakcemi v těle i mysli. Odstranění potíží, jejichž příčina je v porušeném energetickém systému není možné pouze na tělesné či psychické úrovni. Mezi psychikou a naším tělem je právě energetický systém a teprve odstraněním jeho poruchy odstraníme skutečnou příčinu potíží, ať už psychických nebo tělesných.

5 Vzniklá porucha v tělesném energetickém systému má pak za následek negativní emoce či neadekvátní reakce na běžné podněty (např. nepřiměřený strach z pavouků, úzkosti, závislosti na kouření, vznětlivost...atd).

6 Základní procedura metody EFT
Skládá se ze čtyř kroků: 1) Přípravná fáze, naladění (setup) 2) Sekvence 3) Proces GAMUT 9 4) Sekvence (podruhé) Celému základnímu postupu vždy předchází ještě „nultý“ krok, a tím je stanovení intenzity problému. Někdy se také používá termín subjektivní jednotka stresu SJS. Stanovení subjektivní jednotky stresu (SJS) Než začnete terapeuticky působit na nějaký problém metodou EFT, stanovte nejprve intenzitu stresu, který pociťujete, když například myslíte na nějaký konkrétní zážitek nebo když cítíte bolest. Snažte se jej ohodnotit na stupnici od 0 do 10. Přitom nula neznamená vůbec žádný stres a deset je ten nejhorší stres nebo maximální bolest, jakou si dokážete představit. Pomoci nám může následující tabulka.

7 Přípravná fáze, naladění, polarizace systému (setup) Ťukejte na karate bod nebo třete citlivý bod (sore spot) a při tom opakujte třikrát „ladící“ větu. Někdy se také používá termínu „přípravná fráze“ nebo jen „prohlášení“ a je důležité k přeladění psychologického zvratu negativního naladění v energetickém systému. „I přestože mám << HESLO >> mám se rád/a a přijímám se.“ Místo slova HESLO vždy dosadíme přesně specifikovaný problém, kterého se chceme zbavit. Příklady: „I přestože mám ZLOST NA MÉHO OTCE, mám se rád a přijímám se.“ „Třebaže mám STRACH Z HADŮ, hluboce a úplně se akceptuji.“ „Mám se rád a uznávám se, i když mám ZTUHLÝ, ZNEHYBNĚLÝ KRK“ Všechna tato prohlášení jsou správná, protože: - vyjadřují váš pocit, čímž potvrzují nějaký problém ve vašem energetickém systému - navzdory tomuto problému vyjadřují sebepřijetí a sebeuznání a možnost problém změnit

8 2.Sekvence (upomínková fáze, proces) Ťukejte krát na každý akupresurní bod v následujícím pořadí a při tom opakujte HESLO. (Bod na vrcholu hlavy označený jako 1 se ťuká až úplně nakonec.) Body na hlavě a na trupu: 1. Bod na temeni hlavy 2. vnitřní strana obočí 3. vedle oka na spánku 4. pod středem oka 5. pod nosem 6. brada - důlek mezi dolním rtem a bradou 7. pod vnitřním okrajem klíční kosti 8. pod paží Poznámky: - bod 7 najdeme tak, že položíme prst na prohlubeň nad hrudní kostí a pak se posuneme asi o 2,5 cm dolů a potom ještě o 2,5 cm ke straně - bod 8 je v boční ose těla pod paží ve výši prsní bradavky - bod 9 se nachází pod prsní bradavkou (běžně nepoužívá)

9 3. Procedura GAMUT (GAMUT 9)
Body na ruce: ťukáme na bližší stranu prstu k nám z boku nehtového lůžka 1. palec 2. ukazováček 3. prostředníček prsteníček 5. malíček 3. Procedura GAMUT (GAMUT 9) Nepřetržitě ťukejte na bod GAMUT a provádějte následující: 1. zavřete oči 2. otevřete oči 3. pohled vpravo dolů a zpět 4. pohled vlevo dolů a zpět 5. kruh opsat očima na jednu stranu 6. kruh očima na druhou stranu 7. popěvek (na la la la nebo kousek písničky) 8. Počítání 1,2,3,4,5,6,7 9. popěvek Mezi záprstními kostmi malíčku a prsteníčku v měkké části je GAMUT Ačkoli se může zdát divné koulení očima a pobrukování, je velmi účinné pro aktivaci určitých částí v mozku a propojení hemisfér, čímž dochází následně k přerámování neuronových spojů a ukončení „zaběhaných“ negativních reakcí a pocitů v těle.

10 4. Sekvence - zopakování Body na hlavě a na trupu: 1. Bod na temeni hlavy 2. vnitřní strana obočí 3. vedle oka na spánku 4. pod středem oka 5. pod nosem 6. brada - důlek mezi dolním rtem a bradou 7. pod vnitřním okrajem klíční kosti 8. pod paží Body na ruce: 1. palec 2. ukazováček 3. prostředníček 4. prsteníček 5. malíček 6. karate bod – tímto je uzavřen celý jeden základní postup EFT procedury Zkontrolujeme intenzitu stresu nebo bolesti (SJS). Někdy vymizí nepříjemná emoce hned při prvním kole ťukání, ale někdy se jen sníží částečně intenzita pocitu. Pokud se snížila, ale nevymizela ještě zcela, pokračujeme dále v základním postupu s upravenou „ladící“ větou: „I přesto, že mám ještě trochu << HESLO >>, mám se rád a přijímám se.“

11 Zaostření v následujícím kole ťukání I když částečně již zmizel původní silný negativní pocit, řekněme například strach z pavouka ze SJS 10 na SJS 7, pravděpodobně zde bude opět přítomný Psychologický reverz (jinak by emoce odezněla úplně) a je třeba opět jej ošetřit 3x prohlášením: I když mám ještě trošku/zbytek strachu z pavouka, i tak se mám rád a přijímám se. Proceduru ťukání zopakujeme celou na všechny meridiánové body + proces 9 Gamut + opět sekvenci ťukání na všechny body vždy se zkráceným heslem „zbytek strachu“. Opět zkontrolujeme subjektivní jednotku stresu – jakou intenzitou cítím ještě strach z pavouka Pokud se intenzita nesnižuje, pravděpodobně není vaše HESLO konkrétní, nebo má váš problém více aspektů – například: již není strach z pavouka když se nehýbe, ale z lezoucího ještě ano. Je třeba upravit vaše heslo tak, aby bylo co nejvíce konkrétní. Pokud si nebudete jisti svým prohlášením nebo procesem EFT, neváhejte mne kontaktovat. Mohu vám nabídnout zdarma krátkou konzultaci po mailu, osobní terapii nebo jednodenní Kurz základů EFT, kde si tyto dovednosti můžete osvojit pro svou potřebu.

12 Možné otázky a odpovědi:
Jakou rukou mám ťukat a na jaké straně těla? Můžete ťukat jakou rukou je vám to příjemné a strany libovolně střídat. Když opomenete jeden bod, ani toto nevadí, pokračujte dál v sekvenci. Může se stát, že vám bude příjemné déle zůstat a ťukat na jeden bod, i toto je v pořádku. Je lepší ťukat jedním prstem? Ne, zapojte dva nebo i tři prsty zároveň, máte větší šanci, že se trefíte na správný bod. Už jsem zažil ťukání s terapeutem, ale bylo trochu jiné než je tento recept…. Ano, to je pravděpodobné. Zde uvedený proces je základní a pro nováčky je důležité, aby se naučili takto na sobě pracovat. Je to nejefektivnější způsob pomoci. Protože je více technik práce s EFT, školený terapeut ví, jaká alternativa je nejvhodnější pro konkrétní problém. Aby to na mě fungovalo, musím tomu procesu bezpodmínečně věřit? Ne. Protože energetický systém má svá specifika a má ho opravdu každý, víra v EFT není nutná pro úspěšný výsledek sebeléčení. Důležitá je ale upřímnost sama k sobě a svým pocitům a snažit se opravdu cítit jaké nepříjemné pocity mi vadí a ty pak zpracovat procedurou EFT. Námaha a chvilka nepříjemna zato stojí, když to zťukáte poctivě, je to naposledy co tento konkrétní pocit prožíváte. Proč „emoční svoboda“ ? Znamená to, že po EFT proceduře budu již bez jakýchkoliv emocí? NE! EFT je bezpečná metoda –odstraňuje z lidského energetického systému pouze negativní a škodlivé emoce. Po celou dobu máte pod kontrolou, co se s vámi děje-měříte SJS pocitu.

13 Proč je možné, aby mi EFT procedura pomohla i na fyzické či chronické zdravotní problémy? Většina našich fyzických problémů má své kořeny ve stresu a následně v přerušení toku energetického pole lidského těla. Protože příčina tohoto přerušení má svůj základ v emoční sféře, uvolněním zablokovaných emocí se tělo již uzdravuje samo následkem obnovení harmonického toku v meridiánech. Jak dlouho mi dosažené zlepšení vydrží? V praxi běžně zlepšení symptomů po EFT proceduře vydrží již nastálo. Nicméně je vhodné, vždy při objevení nového aspektu, použít EFT opakovaně. Často se stává, že je problém zdánlivě stejný, může však mít různé aspekty nebo příčiny. Pokud se chcete nadobro zbavit vašeho problému, navštivte některý z kurzů EFT a nebo pro komplexní ucelenou práci na problému, navštivte specializovaného EFT praktika! Mám spoustu problémů a nevím, kde začít… Jako začátečník v EFT nebudete mít zkušenosti a nebudete schopni rozpoznat co je problém a co je jeho aspekt. Rovněž nebude snadné najít konkrétní prohlášení. To je v pořádku. Jednoduše ciťte vaše emoce a tu nejsilnější zpracujte Základním receptem. A pak zas tu další nejsilnější a další…dokud nebudete cítit uvnitř příjemný klid a mír. Může to trvat i více dní, než rozpustíte všechny nežádoucí pocity, ale ten výsledný klid, zdravější tělo, šťastnější život a láskyplnější vztahy za to opravdu stojí. Jak dlouho mi bude trvat, než přestanu mít problémy? Ačkoliv jsou metody EFT velmi rychlé a účinné, dnešní svět nám skýtá nepřeberné množství stresů téměř každý den. Stačí sledovat TV noviny… Pokud chcete žít svůj život šťastně a v míru, naučte se EFT používat stejně jako kartáček na zuby – každý den. Když si necháte špínu v zubech, bude to časem bolet. Stejné je to i s potlačenými zablokovanými emocemi. Naučte se je rozpouštět a budete zdraví, šťastní a úspěšní.

14 Hledání správných událostí
V „Principech metody“ na str.4 jste se dozvěděli, že stresová či traumatická událost způsobuje poruchu v energetickém toku. Tu si můžete představit jako napadané listí v říčce. Voda bude těžko správně proudit, když je říčka ucpaná. A když jste plni smutku, vzteku ,lítosti apod. je to stejné jako s tím listím. Energie v našem energetickém systému nemůže proudit jak má. Abychom mohli tuto poruchu našeho energetického systému odstranit, je důležité ji nejdříve najít. A to je celkem jednoduché: víme jak se cítíme. Trošku složitější může být nalezení správné stresující události, pokud však zůstaneme vytrvalí, úspěch se zaručeně dostaví a nejlepší je zťukat postupně všechny. Pokud však chcete zpracovat pouze jeden svůj problém, nalaďte se na pocit, jaký z toho máte a zeptejte se sebe, v které situaci jsem se tento pocit naučil poprvé. Nejprve zťukejte tuto prvotní událost a pak se teprve podívejte na současný problém, možná zjistíte, že zmizel též. Říčku jste počistili od hlavního nánosu a ten následný už zmizí často sám. Společná chyba, kterou dělají začátečníci v EFT, je příliš obecná volba problému. Např. si určí heslo „alergie“ ale to je příliš obecné. Konkrétnější je „ucpaný nos“, „pálí mě oči“, „nateklá víčka“ apod. Práce EFT se specifickými událostmi pomáhá lidem se uzdravit. V podstatě o čím dřívější a čím specifičtější událost se jedná, tím rychlejší léčení vždy je. Například máte pochybnosti, zda by situace z dětství, kdy jste byli potrestáni za rozbití hračky měla vliv na výši vašeho platu? Zdánlivě to může být „absurdní“, ale jen zdánlivě! Ve skutečnosti pocit viny z dětství vám může bránit, abyste si řekli o vyšší plat nebo si troufli na podnikání. Nezapomeňte, že porucha v energetickém systému je přítomná ať už si pamatujeme spouštěcí událost či ne a ovlivňuje zcela automaticky naše jednání skrze pocity. Použijte EFT proceduru na jakýkoliv nepříjemný zážitek, na jaký si vzpomenete. Odměnou vám bude zdravý harmonický energetický tok ve vašem těle, zdravější tělo, radostnější a kvalitnější život, šťastnější vztahy.

15 Konkrétní ukázka Abyste si byli jisti, zda děláte proceduru správně, nyní si společně uděláme jedno celé kolo na dýchání. V oblasti hrudníku se nám často usazuje stres, který můžete vnímat jako tlak na hrudi, bolest bez lékařského nálezu, sevření, horko…apod. Tento stres ovlivňuje nejen svalstvo příčně pruhované (které ovládáme vůlí), ale také hladké svalstvo (toto svalstvo vůlí ovlivnit neumíme) vnitřních orgánů. A právě stažení svalových vláken a jejich uvolnění zodpovídá i za naše dýchání a následně zásobování mozku i těla kyslíkem a úroveň naší vitality. Správné dýchání je tedy pro nás životně důležité. Když se nyní naladíte vědomou pozorností do oblasti hrudníku, ucítíte JAK SE VÁM DÝCHÁ. 1)Otestujte si pro sebe SJS jako intenzitu správného dýchání v %, přičemž 100% je maximální zdravé dýchání. Já mám nyní SJS 80%, ale vy můžete mít jakékoli, třeba i 10% (velmi špatné dýchání). 2)Nyní provedeme polarizaci systému: Já budu ťukat své SJS, vy si na sobě ťukejte to vaše, které jste cítili. Třikrát si řekněte nahlas „prohlášení“ a současně ťukejte na karate bod: I přestože dýchám jen na 80%, ( vy si dosadíte své %!) i tak se mám rád/a a přijímám se. 3)Nyní si určíme heslo: dýchám na 80% (vy si dáte vaše %) a zťukáme postupně všechny body za současného hlasitého opakování hesla. Soustřeďte se při tom na oblast hrudníku a jak se vám špatně dýchá (toto je důležité na zacílení poruchy energetického toku). 4)Ťukání na body: vnitřní okraj obočí, strana oka, pod okem, pod nosem, na bradě, pod klíční kostí, pod paždí, u nehtového lůžka palce, ukazováku, prostředníčku, prsteníčku, malíčku a karate bod.

16 5)Proces 9 GAMUT: ťukat mezi záprstními kůstkami malíku a prsteníku v měkkém ďolíku viz obrázek str. 9 za současného cítění prostoru hrudníku a zároveň proveďte: 1. zavřete oči 2. otevřete oči 3. pohled vpravo dolů a zpět 4. pohled vlevo dolů a zpět 5. kruh opsat očima na jednu stranu 6. kruh očima na druhou stranu 7. popěvek (na la la la nebo kousek písničky) 8. Počítání 1,2,3,4,5,6,7 9. popěvek Na poprvé se toto může zdát trochu složitější, ale po chvilce cviku až se zautomatizují pohyby očí, vám celý proces půjde již lehce a snadno se přitom budete moci soustředit na pocit v určeném místě. 6) Znovu zopakujeme celou sekvenci ťukání na body a hlasitě opakujeme přitom heslo: dýchám na 80% a vy opět místo mých 80 dosadíte své.. %. Může se stát, že už zde cítíte změnu k lepšímu, přesto doťukejte s vaším původním % Ťukání na body: vnitřní okraj obočí, strana oka, pod okem, pod nosem, na bradě, pod klíční kostí, pod paždí, u nehtového lůžka palce, ukazováku, prostředníčku, prsteníčku, malíčku a karate bod.

17 7) Nyní se vciťte do prostoru plic a určete si SJS správného dýchání
7) Nyní se vciťte do prostoru plic a určete si SJS správného dýchání. Měla by být vyšší než na začátku, u mě je nyní 92%. Zároveň můžete pocítit větší lehkost, více volného prostoru v hrudníku, změnu barvy v plicích apod. To vše je známkou toho, že porucha v energetickém toku v oblasti hrudníku byla částečně nebo i zcela odstraněna. 8) Pokud se vám dýchá stále ještě trochu špatně, můžete si udělat zacílenější ťukání: Soustřeďte se v hrudníku, JAK SE VÁM DÝCHÁ, co cítíte. Např. cítím tlak na hrudi….a určete SJS intenzity jak velký je ten tlak (nebo cokoliv jiného co vy cítíte) a vytvořte si konkrétní nastavení prohlášení: I přestože cítím tlak na hrudi, i tak se mám rád/a a přijímám se. Určete si zkrácené heslo-(tlak na hrudi) pro vás samozřejmě platí ten váš pocit a vaše heslo! Třikrát prohlášení zopakujte za současného ťukání na karate bod. Zťukejte celou sekvenci bodů, proces 9 Gamut a znovu celou sekvenci bodů. Znovu zkontrolujte SJS. Je-li jen o málo menší, zopakujte celý proces znovu jen s tím rozdílem, že budete používat „ještě trochu“ před vaším heslem. Celá věta by pak vypadala takto: I přestože mám ještě trochu tlak na hrudi, i tak se mám rád/a a přijímám se. A heslo pro sekvence bude znít: trochu tlaku na hrudi Důležité: každý jsme jedinečný a každý zde může mít jiné pocity i jiné množství aspektů. Někomu se uleví hned po prvním kole ťukání a někdo jich může potřebovat 30. Stresy jsou často uloženy po vrstvách a když se rozpustí jedna, objeví se další a další. Vytrvejte dokud nebudete mít zde pocit volného čistého dýchání alespoň na 90% Pročistíte tak sebe od stresu a tělo od poruchy v energetickém systému i od nedostatku kyslíku ve tkáních. Pokud by se vám točila hlava, je to v pořádku, běžný následek po energetické očistě a zvýšení množství kyslíku v mozku. Dejte si sklenici vody a můžete si také zťukat točení hlavy.

18 Chtěli byste se o EFT naučit víc
Chtěli byste se o EFT naučit víc? Navštivte naše kurzy, workshopy, přednášky nebo osobní konzultaci v Č.Budějovicích. Veškeré informace naleznete na EFT je stejně důležité jako kartáček na zuby. Zuby jsme se naučili čistit každý den, ale naše emoce ne, proto trpíme emočními bolestmi, cítíme se mizerně, netroufáme si říci o lepší práci, máme nemoci, vztahy bez lásky a vřelosti. Chcete se cítit lépe, prožívat štěstí, smát se od srdce a cítit se volní svobodní a plni hojnosti? Používejte EFT denně na vše, co vás trápí. Napište si seznam věcí, které chcete změnit, které vám vadí a pak ťukejte JAK SE Z TOHO CÍTÍTE. JAKÝ MÁM DNES POCIT ZE SEBE? Že mizerný? I přestože mám ze sebe mizerný pocit….. A co práce, bojím se že o ni přijdu? I přestože se bojím, že přijdu o práci….. Manžel šel do hospody…I přestože mě štve, že šel….i tak já se mám ráda Bolí mě záda…I přestože mě bolí záda….i tak…. Strach ze zkoušek? I přestože se bojím že neudělám zkoušku….i tak… Chutě na čokoládu? I přestože mám chuť na čokoládu… i tak…. Mám málo zákazníků a strach že nepřijdou? I přestože mám strach že zákazníci ...i tak… Nemusíte čekat až budete mít spoustu problémů. Tonoucí se nemá čas naučit plavat, natož aby si vychutnal koupel! Přijďte se naučit EFT už teď a můžete si ušetřit do budoucna spoustu času i starostí. Vždycky je co vylepšovat. Zdraví, štěstí , láska, hojnost je tu i pro vás. Naučte se o ně ťukat…

19 ZDROJE – LITERARURA, INTERNET, MULTIMÉDIA, ODBORNÁ ŠKOLENÍ
World Center for EFT (Gary Craig) ( Craig, Gary: The EFT Manual, sixth edition Institut energetické psychologie a EFT (Sindy Zdena Katayama) EFT cz AAMET (Marta Nosková) Faster EFT (Robert Smith) Meta-medicine (Richard Flook) Matrix Re-birth (Sharon King) Germánská nová medicína (Mgr.Fr.Nagy) Wagner, Ramona: EFT - svoboda emocí, nakladatelství ANAG 2008 Roberta Temes Phd: Ťukáním ke zdraví a pohodě ALTERNATIVA 2010 časopis Tipy a inspirace, Meduňka, Regenerace Nabídka dalších seminářů Kurz základů EFT EFT a Sebevědomí Semináře Germánské nové medicíny Workshopy EFT pro osobní rozvoj na různá témata AUTORKA: Alice Bláhová EFT praktik Advanced a lektor, GNM konzultant UZDRAVTE SVÉ EMOCE A UZDRAVÍTE SEBE I SVŮJ ŽIVOT!


Stáhnout ppt "EFT Centrum CB Alice Bláhová"

Podobné prezentace


Reklamy Google