Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ROMAN KALABUS.  V ČESKÉ REPUBLICE ZAŠTIŤUJE ZÁJMY TERÉNNÍ CYKLISTIKY ČESKÁ MTB ASOCIACE.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ROMAN KALABUS.  V ČESKÉ REPUBLICE ZAŠTIŤUJE ZÁJMY TERÉNNÍ CYKLISTIKY ČESKÁ MTB ASOCIACE."— Transkript prezentace:

1 ROMAN KALABUS

2  V ČESKÉ REPUBLICE ZAŠTIŤUJE ZÁJMY TERÉNNÍ CYKLISTIKY ČESKÁ MTB ASOCIACE

3  MTB MÁ RŮZNÉ FORMY  VEŘEJNOSTI JSOU ZNÁMÉ DÍKY ÚSPĚCHŮM NAŠICH BAJKERŮ PŘEDEVŠÍM JEJÍ SPORTOVNÍ STRÁNKY  DĚLÍME JI Z HLEDISKA SPORTOVNÍHO NA DISCIPLÍNY DOWNHILL, CROSS COUNTRY, ENDURO, FREESTYLE A MNOHO DALŠÍCH DÍLČÍCH ODVĚTVÍ  HLAVNÍM PRINCIPEM MTB JEŽDĚNÍ JE VŠAK JEŽDĚNÍ SAMOTNÉ. MÍT KDE JEZDIT A JEZDIT JEN TAK, PRO ZÁBAVU, TO JE HLAVNÍM POSLÁNÍM MTB. POKUD SE TOTO SPOJÍ S KVALITNÍMI SLUŽBAMI (UBYTOVACÍ, STRAVOVACÍ, SERVISNÍ ZÁZEMÍ), TAK DOCHÁZÍ K VELKÉMU PROLÍNÁNÍ S CESTOVNÍM RUCHEM

4  DÍKY PRÁCI VE VÝKONNÉM VÝBORU ČEMBA JSEM INFORMOVÁN O CELOREPLIKOVÉM DĚNÍ V PRODUKTOVÉ NABÍDCE AKTIVIT MTB  ZLÍNSKÝ KRAJ NENÍ V RÁMCI ČR V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NA CHVOSTU DĚNÍ  BUCHLOVSKÉ HORY – CHŘIBY, HOSTÝNSKÉ VRCHY, VSETÍNSKÉ VRCHY, JAVORNÍKY, TO VŠE JSOU DESTINACE, KDE EXISTUJÍ VELMI DOBRÉ PODMÍNKY K MTB

5  V RÁMCI SEMINÁŘE VELMI RÁD ODPREZENTUJI PROJEKTY V MÉM RESORTU, KTERÝ KOPÍRUJE ÚZEMÍ MIKROREGIONU VALAŠSKO – HORNÍ VSACKO.

6

7  SPECIALIZED BIKE RESORT VALAŠSKO EXISTUJE OFICIÁLNĚ JIŽ TŘETÍ SEZÓNU  JEDNÁ SE O PROJEKT, JEHOŽ PODSTATOU JE PŘEDSTAVIT VALAŠSKO JAKO RYZÍ BAJKOVOU DESTINACI, COŽ SE ZCELA JISTĚ DAŘÍ  WWW.TRAILS.CZ WWW.TRAILS.CZ  PROJEKT BYL PODPOŘEN MMR A NDKS, SPECIALIZED  POD HLAVIČKOU BIKE RESORTU JSOU SCHOVÁNY DALŠÍ PROJEKTY

8  Díky zkušenostem průvodců a jejich znalostem Javorníků a Vsetínských vrchů objevíte s Valašskou Bike Tour místa, která byste sami jen těžko hledali. Navíc se k nim dostanete neméně zajímavou a zábavnou cestou, na horském kole. Horské kolo totiž není pouhý ekologický dopravní prostředek, jízda na něm je především zábava. Pojďte se o tom přesvědčit na Valašsko!  • Valašská Bike Tour je několikadenní přejezd valašských hor s ubytováním v osvědčených chatách a hotelích. • Lze ji absolvovat v několika obtížnostních a délkových variantách, s průvodcem či sami podle mapy a podrobného itineráře • Možnost výběru trasy na míru podle vašeho zadání (délka etap, převýšení, technická náročnost, tématické zaměření)

9  VALAŠSKÁ BIKE TOUR ZÍSKALA OCENĚNÍ HIT SEZÓNY UDĚLENÉ CENTRÁLOU CESTOVNÍHO RUCHU VÝCHODNÍ MORAVY   ZA OBĚMA PROJEKTY STOJÍ NEZISKOVÁ ORGANIZACE VALAŠSKÁ REKREOLOGICKÁ SPOLEČNOST

10  Co jme již dokázali?  Vybudovali jsme první singletrailový areál ve Zlínském kraji http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=mrwTXs6jAzU#http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=mrwTXs6jAzU#!

11  Za podobnými projekty stojí stovky hodin práce dobrovolníků, odhodlání investora nebát se za produkt „utratit peníze“, překonávání překážek spojených s činností v CHKO Beskydy a mnoho jiných faktorů.

12

13

14

15

16  V rámci udržitelného rozvoje terénní cyklistiky je nezbytné k vybudované infrastruktuře (ta bude vznikat postupně v různých destinacích ČR), pořádat zajímavé akce a zlepšovat kvalitu doprovodných služeb. Za veškerou úspěšnou lidskou činností je potřeba hledat lidský faktor. Jen nadšení nestačí.

17  Co chystáme dále?  Především ambiciózní BIKE TRAILS VALAŠSKO, který propojí sítí nových tras včetně singltrailových úseků zajímavá místa regionu  BIKE ARÉNA VSETÍN pokud bude úspěšná s žádostí o podporu z „našeho ROP“ bude směle konkurovat Rychlebským stezkám. Společně s nimi pak BIKE TRAILS VALAŠSKO, BIKE ARÉNA VSETÍN prostřednictvím BIKE RESORTU VALAŠSKO nabídne balíček mtb turistů pro zahraniční klientelu, který od loňské Cyklokonference nazýváme CZECH TRAILS. Společně s Rychlebskými stezkami (P. Horníkem) na projektu pracujeme.

18  Valašské projekty v terénní cyklistice jsou pro každého bikera. Všechny projekty jsou napojeny na páteřní Cyklostezku bečva – královnu stezek Moravy. Vedou jak městy, tak obcemi. I když se to tak nejeví, tak je zřejmé, že jednotlivé formy cyklistiky jsou propojené, a proto jsou pro nás velmi důležité.

19 Děkuji za pozornost Roman Kalabus Kontakt: Tel.: 733 451 075, e-mail: roman@trails.cz roman.kalabus@cemba.euroman@trails.czroman.kalabus@cemba.eu www.trails.czwww.trails.cz, www.kycerka-bikepark.cz www.cemba.euwww.kycerka-bikepark.cz www.cemba.eu


Stáhnout ppt "ROMAN KALABUS.  V ČESKÉ REPUBLICE ZAŠTIŤUJE ZÁJMY TERÉNNÍ CYKLISTIKY ČESKÁ MTB ASOCIACE."

Podobné prezentace


Reklamy Google