Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dětské centrum Zlín Dětské centrum Zlín Pavla Greschnerová Pavla Greschnerová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dětské centrum Zlín Dětské centrum Zlín Pavla Greschnerová Pavla Greschnerová."— Transkript prezentace:

1 Dětské centrum Zlín Dětské centrum Zlín Pavla Greschnerová Pavla Greschnerová

2 Název zařízení: Dětské centrum Zlín Zřizovatel zařízení: Zlínský kraj Adresa: Dětské centrum Zlín Burešov 3675 Burešov 3675 760 01 760 01 Zlín Zlín Vedoucí zařízení: MUDr. Jiří Sýkora Telefonní kontakt: 577 436 110, 577 435 638 E-mail adresa: detem@dczlin.cz WWW: http://www.dczlin.cz soc.pracovnice: Mgr. Eva Máčalová

3 • Dětské centrum Zlín je dětské nestátní zdravotnické zařízení zřízené Zlínským krajem. • Dětské centrum poskytuje komplexní zdravotní, výchovnou, psychologickou a sociální péči dětem a jejich rodinám. • Dětské centrum nabízí pro své klienty péči v dětském domově s nepřetržitým provozem a v denním stacionáři.

4  Dětské centrum má část: - lůžkovou dětský domov má kapacitu 28 míst a poskytuje komplexní péči dětem od 1 roku (event. od 6 měsíců) do 6 let, případně starším s odkladem školní docházky, s nařízenou ústavní výchovou, se zdravotním postižením nebo dětem z rodin, které jsou ve svízelné situaci - ambulantní / denní stacionář denní stacionář má kapacitu 10 míst pro děti docházející denně, které pro svůj změněný zdravotní stav nemohou navštěvovat běžná zařízení

5 Prostorové vybavení:   Budova je velice rozlehlá, kolem budovy se nachází velká, dobře udržovaná zahrada s dětským hřištěm, bazénem, krbem apod. V budově se nachází tři,,oddělení“, kde bydlí děti podle věku. Ty větší jsou v přízemí, kde jsou 2 oddělení. Každé oddělení se skládá z jedné společné místnosti, která má několik funkcí-plní jednak funkci jídelny, obývacího pokoje i herny a z druhé místnosti, což je ložnice kde děti spí pohromadě. Stejně je navrhnuto i druhé oddělení. Dále se v přízemí nachází koupelny,toalety, velká jídelna, kterou využívá hlavně personál. Kuchyň, tělocvična, místnost psychologa, fyzioterapeuta, logopeda. Dále je zde také školka, pro děti docházející denně. Mimoto se zde také nachází návštěvní místnost. V prvním patře je oddělení, kde jsou umístěny menší děti. Je uzpůsobeno podobně jako oddělení v přízemí. Dále je zde místnost ke spaní a hraní dětí ze školky + sociální zařízení.V podkroví se nacházejí kanceláře personálu, dětské půdičky, kde si chodí děti hrát. A také je zde byt pro matku s dítětem.   Personální: ředitel, praktický lékař, ekonom, hlavní sestra, zdravotní sestry, psycholog, fyzioterapeut, pedagogičtí pracovníci, sociální pracovník, logoped, vedoucí stravování- kuchaři, správce- domovník, údržbář, pradleny,pomocnice atd.

6

7 Pracovní náplň soc.pracovníků:  základní poradenství v sociálně právní oblasti  poradenství o sociálních dávkách  zprostředkování kontaktů na jiná odborná pracoviště  pomoc při zajištění další péče po propuštění (speciální školy, dětské domovy, ústavy sociální péče, náhradní rodina, biologická rodina)  příjem a propouštění klienta, doprovod klienta na psychol., logopedická případně jiná vyšetření  práce s klientem, jeho rodinou, spolupráce s úřady apod.  organizace akcí, dětských dnů, výletů...  vedení kartotéky, knihy nástupů a odchodů dětí apod.

8  K nepřetržitému pobytu jsou přijímány děti: • ze zdravotních důvodů, kde péče o zdravotně postižené dítě přesahuje možnosti rodiny • na základě doporučení dětského lékaře, specialisty nebo na žádost rodičů z důvodů zdravotního handicapu dítěte • ze sociálních, či sociálně zdravotních důvodů ( týrané či zanedbávané děti, krize v rodině, opuštění dítěte) • na žádost rodičů, doporučení odborných lékařů či oddělení sociálně právní ochrany dětí, kdy není možnost z nejrůznějších důvodů využít pobytu v denním stacionáři či nepřetržitém pobytu. • na základě soudního rozhodnutí o předběžném opatření či ústavní výchově

9  K týdennímu pobytu jsou přijímány děti: • se zdravotním postižením • na základě doporučení dětského lékaře či specialisty • sociálně zdravotních či pouze sociálních důvodů • sociálně zdravotních či pouze sociálních důvodů K pobytu ve stacionáři jsou přijímány děti: K pobytu ve stacionáři jsou přijímány děti: • se zdravotním postižením (tělesným, mentálním nebo kombinovaným) • nerovnoměrným psychomotorickým vývojem vyžadující individuální přístup nebo komplexní odbornou péči • s adaptačními problémy Je možnost také využít krátkodobě nepřetržitého pobytu v případě sociální výpomoci rodinám ve svízelné situaci (bytové problémy, nemoc osamělého rodiče pečujícího o dítě ať již zdravé či postižené), výjimečně je možno krátkodobě ubytovat i matku s dítětem v případě náhlé životní krize.

10 Skladba klientů z hlediska: - věku: DC poskytuje komplexní péči dětem od 1 roku (event. od 6 měsíců) do 6 let, případně starším s odkladem školní docházky - zdravotního stavu: V DC jsou jak děti zdravé, tak děti s různým zdravotním či jiným postižením.(viz. skladba klientů z hlediska postižení) - postižení: tělesné- poruchy pohybového systému, apod., mentální- nerovnoměrný psychomotorický vývoj, mentální retardace,adaptační problémy, kombinované -soc.problematiky: děti týrané, zanedbávané, opuštěné, krize v rodině, tíživá soc.situace

11  Kazuistika klientky:  Vybrala jsem si případ roční Terezky K., která byla přijata kvůli nedostatečné péči rodičů spolu s dalšími třemi sourozenci- Karolínou, Petrem a Janem. Karolína a Jan jsou nyní v pěstounské péči. Petr zůstává v péči Dětského centra Zlín s lehkou mentální retardací.  TEREZA- přijata 16.3.2007 na základě usnesení OS ve Vyškově o předběžném opatření, předala ji sociální pracovnice MU Slavkov u Brna a soud.vykonavatel OS ve Vyškově. Při příjmu byla apatická, plačtivá, v oblasti podpaží, třísel měla opruzeniny, mezi prsty špínu,oblečení bylo cítit kouřem a její psychomotorický vývoj byl opožděn. Terezce jsou prováděna různá vyšetření- neurologická a další, byla u ní zahájena rehabilitace a fyzioterapeutická léčba. Prognóza malé Terezky je dobrá, je pozitivně laděná, aktivní, živá. Terezce je věnována v DC maximální péče.

12


Stáhnout ppt "Dětské centrum Zlín Dětské centrum Zlín Pavla Greschnerová Pavla Greschnerová."

Podobné prezentace


Reklamy Google