Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jméno autora: Mgr. Jana Vrbová Datum vytvoření: 05.07.2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_02_NJ_b Ročník: II. Vzdělávací oblast: jazykové vzdělávání a komunikace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jméno autora: Mgr. Jana Vrbová Datum vytvoření: 05.07.2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_02_NJ_b Ročník: II. Vzdělávací oblast: jazykové vzdělávání a komunikace."— Transkript prezentace:

1 Jméno autora: Mgr. Jana Vrbová Datum vytvoření: 05.07.2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_02_NJ_b Ročník: II. Vzdělávací oblast: jazykové vzdělávání a komunikace Vzdělávací obor: německý jazyk Tematický okruh: zeměpisné názvy Téma: předložky v zeměpisných názvech Metodický list/anotace: určeno k výkladu a procvičení látky studenti se seznamují se správným užitím předložek u zeměpisných názvů novou látku si zapisují do sešitu a procvičují věty přímo na interaktivní tabuli

2 das Gebirgepohoří ins Gebirge 4.p.do hor, na hory im Gebirge 3.p.v horách, na horách das RiesengebirgeKrkonoše der Berghora auf den Berg 4.p. na horu auf dem Berg 3.p. na hoře der Gipfelvrchol der höchste Gipfelnejvyšší vrchol die SchneekoppeSněžka der Bergsteigerhorolezec steigenstoupat

3 Im Winter fahren wir ins Gebirge. V zimě jezdíme na hory. Er verbringt seinen Urlaub im Gebirge. Dovolenou tráví na horách. Die Bergsteiger steigen auf den Gipfel. Horolezci stoupají na vrchol. Der höchste Gipfel im Riesengebirge heiβt die Schneekoppe. Nejvyšší vrchol Krkonoš se jmenuje Sněžka.

4 V zimě jezdíme na hory. Im Winter fahren wir ins Gebirge. On tráví svou dovolenou na horách. Er verbringt seinen Urlaub im Gebirge. Horolezci stoupají na vrchol. Die Bergsteiger steigen auf den Gipfel. Nejvyšší vrchol Krkonoš se jmenuje Sněžka. Der höchste Gipfel im Riesengebirge heiβt die Schneekoppe.

5 moředas Meer/die See u moře3.p.am Meer k moři4.p.ans Meer v moři3.p.im Meer Baltské moředie Ostsee Jadrandie Adria u Jadranu 3.p. an der Adria jezeroder See k jezeru4.p.an den See Bodamské jezeroder Bodensee rybníkder Teich v rybníceim Teich řekader Fluss u řekyam Fluss stanovatzelten

6 Im Sommer fährt sie ans Meer. V létě jezdí k moři. Wir zelten am Teich. Stanujeme u rybníka. Das Haus steht am See. Dům stojí u jezera. Ich bade im Fluss. Koupu se v řece. An der Adria gibt es viele Tschechen. U Jadranu je mnoho Čechů. An der Ostsee ist es kalt. U Baltského moře je chladno.

7 V létě jezdí k moři. Im Sommer fährt sie ans Meer. Stanujeme u rybníka. Wir zelten am Teich. Dům stojí u jezera. Das Haus steht am See. Koupu se v řece. Ich bade im Fluss. U Jadranu je mnoho Čechů. An der Adria gibt es viele Tschechen. U Baltského moře je chladno. An der Ostsee ist es kalt.

8 Citace a odkazy Zdroj obrázků: MS Office, Verze: 11.5529.5606


Stáhnout ppt "Jméno autora: Mgr. Jana Vrbová Datum vytvoření: 05.07.2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_02_NJ_b Ročník: II. Vzdělávací oblast: jazykové vzdělávání a komunikace."

Podobné prezentace


Reklamy Google